Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol lastik yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında adnan tarafından paylaşıldı.

1. adnan

adnan Yeni Üye

Adı:
    adnan teker
    Seviye:
    arkadaşlar yol bisikletine geçtim ve bisikletimin üstündeki lastikler lugano. ban patlama ve yolda güven vermediği için daha dayanıklı bir lastikle değiştirmek istiyorum. slimlerde çok işe yaramadığını forumdan okuyorum. genelde asfaltta sürüyorum. en fazla 1 saatlik yollar. fakat patlakla uğraşmak istemiyorum bu öncelikli. 2 alternatifim var
    1 schwalbe maraton greenguard
    2 michelin pro 4 endurance
    bütçem çok olmadığı için conti four seson filan değerlendirmeye almadım. tavsiyeniz ne olur

2. andjustice4all

andjustice4all science rocks

Adı:
    Doğu Mert A.
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Ben Michelin Service Course kullanıyorum ve patlak konusunda memnunum.

3. TolgaU

TolgaU Aktif Üye

Adı:
    Tolga
    Seviye:
    Vittoria rubino pro

4. ugurbahadir

ugurbahadir Aktif Üye

Adı:
    Uğur
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Konu dışı olmasın ama yeni aldığım bisiklette Schwalbe Smart Sam var, daha sehir ve yol için hangisi olur bende öğrenmek isterim.

5. TolgaU

TolgaU Aktif Üye

Adı:
    Tolga
    Seviye:
    @ugurbahadir Schwalbe marathon veya marathon plus oneririm uzun yollar icin ideal.:)

6. ugurbahadir

ugurbahadir Aktif Üye

Adı:
    Uğur
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Peki şehir içi Sam ile idare edilebilir mi? Konuyu da çok saptırmak istemem. :) Sıfır daha lastik.

7. TolgaU

TolgaU Aktif Üye

Adı:
    Tolga
    Seviye:
    @ugurbahadir hocam idare edilirmi edilir tabiki ama dişli lastik ile daha az performans gosterirsiniz.dişli lastikler arazi bozuk yol kullanimina uygundur.:)

Hasan Dinç bunu beğendi.
  8. Hasan Dinç

Hasan Dinç Üye

Adı:
    Hasan Dinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    merhabalar bende pro4 serviscourse kullanıyorum 180gr olanı cok memnunum hatta bulamam dıye 2 takımda yedek olarak var ondan oncede rubena phoneix kullandım 185gr ondanda menun kalmıstım yada sansım cok iyi lastık patlatmıyorum :) isterseniz pro4 lerden 1 takım verebilirim

9. adnan

adnan Yeni Üye

Adı:
    adnan teker
    Seviye:
    arkadaşlar konu hakkındaki görüşleri gerçekten çok faydalı oluyor. Öncelikle ben maraton green guard a karar vermiştim fakat ağırlığı ve virajlarda sıkıntı olması beni ne kadar etkiler karar veremedim. bisikletin üstündeki luganolar sıfır zaten. ona rağmen değiştirmek istiyorum. bu arada hasan dinç kardeş ne kadar fiyat düşünüyosunuz takımınına. 23 mü 25 mi takım.

Hasan Dinç bunu beğendi.
  10. Hasan Dinç

Hasan Dinç Üye

Adı:
    Hasan Dinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @adnan 2 takım fazlam var elimde ciftini 200 den vereyim kutusunda cıkarmadım bile

11. adnan

adnan Yeni Üye

Adı:
    adnan teker
    Seviye:
    hasan kardeş dayanıklılık zayıf performans üst düzeyde imiş bu lastik için o nedenle ben maraton ve endurance arasında kalmışlığıma devam etmek istiyorum patlak ömleme daha önemli benim için. teklifin için yinede saol. bu iki lastiği kullananlar fikir verebilirse sevinirim. veya başka bu ayarda lastik önerisi olan varsa lütfen yardım. yoksa maratonu alacam az kaldı:)

12. adnan

adnan Yeni Üye

Adı:
    adnan teker
    Seviye:
    bu arada vittora rubino pro fiyatı ve nereden alabileceğim hakkında site önerisi alabilirmiyim Tolga kardeş

13. cYclopath

cYclopath Kıdemli Üye

Seviye:
    @adnan Lugano o kadar da kötü lastik değil. Bence lugano lastikleri gittiği yere kadar kullanıp sonra değiştirin. Tavsiye derseniz; ben 700x23c Hutchinson Equinox 2 kullanıyorum 1,5 yıldır, daha hiç patlamadılar.

14. adnan

adnan Yeni Üye

Adı:
    adnan teker
    Seviye:
    @CyCLOPATH luganolarda sık patlama oluyor diye değiştirmek istedim. Performans çok önemli değil zaten. Bant çeksem acaba işe yarar mı? diye de düşündüm aslında

15. cYclopath

cYclopath Kıdemli Üye

Seviye:
    @adnan ben de performans bisikletçisi değilim, keyif ve biraz da spor yapmak maksadıyla pedallıyorum. Amaç performans değilse üst düzey lastiklere para vermek israf oluyor. Patlak biraz da şans işi, luganoların da öyle her sürüşte patlayacağını sanmıyorum. Bence kullanın.

Fırat Y. bunu beğendi.
  16. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @adnan daha hiç kullanmadan sık patlıyor duyumuyla luganoları değiştirmek ne kadar mantıklı, bu lastik patlatma işi şans ve bu kadar kafaya takmaya da gerek yok yanınıza gerekli malzemeleri alın 20dk lık bir iş patlayan lastiği yapmak, ben de lugano kullanıyorum 9000 km devirdim patlamadı mı tabii ki patladı her lastik patlar, bu acı gerçeğe kendinizi alıştırın ,yol bisikleti lastiği ince olduğu için sık patlar diye korkuyorsanız hiç alakası yok onu da bilin ,bence luganolara bir şans verin :hhhhhh:
    NOT: lastikleri uygun hava basıncında kullanmayı ihmal etmeyin

17. adnan

adnan Yeni Üye

Adı:
    adnan teker
    Seviye:
    Eyvallah tavsiyeleriniz iyi oldu en iyisi bant cekip luganolari kullanmak en mantiklisi bu galiba

18. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Umrunuzda olmayabilir ancak şunu not edin: Lugano'dan hangi lastiğe geçerseniz geçin fark edecektir.Piyasadaki en yavaş, hantal lastik diye geçiyor o lastik.Ben Rubino Pro alacaktım sonra aynı zaman da sağlam olsun dedin ve Continental Ultra Sport II'ye karar verdim.Yorumları oldukça iyi her bakımdan.ChainReaction'dan alırsanız kargoyla birlikte 141 lira civarı oluyor.Ay sonunda alacağım.Siz de bir bakın.

19. adnan

adnan Yeni Üye

Adı:
    adnan teker
    Seviye:
    Estagfirullah hocam ne demek umrumuzda olmayabilir biz fikre ihtiyac duyduk iyide oldu zaten patlak korumasi nasil bu lastiklerin fiyat olarakda iyiymis

I am the Uptown R. bunu beğendi.
  20. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    @adnan Yok umrunuzda olmayabilir derken benim mesajım manasında değil umrunuzda olmayabilir manasında değil.Yani ben ne zaman aynı şeyi desem, aynı cümle geliyor karşıma.PROFESYONEL DEĞİLİM, NE İŞİM OLACAK YUVARLANMA DİRENCİ İLE? YAVAŞ OLSA NE OLACAK HIZLI OLSA NE OLACAK? Ama madem para veriyoruz lastik hızlı da olsun diye düşünerek önerdim ben size.Koruma konusuna gelince; internette iyi olduğu söyleniyor ancak ben yorum yapamıyorum kullanmadığım için ne yazık ki.Aslına bakarsanız, ben patlak meselesinin tamamen şans ile ilgili olduğunu düşünmüyorum ancak görmüşsünüzdür zaten, lastik oldukça yapılı duruyor kaplaması, iç yapısı bakımından.

TolgaU bunu beğendi.