Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Lastiğinin Ömrü

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Ali.K tarafından paylaşıldı.

1. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar merak ettiğim şey yol lastiklerini yaklaşık kaç km kullandııktan sonra atıyorsunuz?Mesela ben şu an rubena syrınx kullanıyorum.Lastik 4000 km'yi buldu ama gözle görülür bir deformasyon yok.Bildiğim kadarıyla lastiklere 5 6 bin km ömür biçiyorlar bu km'lerden sonra lastik öldü diyebilir miyiz?

2. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Formula 1 de 150 km. de lastik degistiriyorlar. Sebebi lastigi nasil kullandiklari ile alakali.
    Ben yol bisikleti lastiklerini Pirenelerin asfaltinda 1 hafta ila 10 gün arasi kullanabiliyorum, ve degistirmek zorunda kaliyorum. Diyecegim tamamen nasil kullandiginiza bagli. Hic yokus yoksa ve cok hizli kullanmiyorsaniz, 15000 km. ye kadar gidebilir, ya da benim gibi 1000- 2000 arasinda degistirmek zorunda kalirsiniz.
    Kilonuza, yolun efsafina, ciktiginiz yokuslara, inislerde ne kadar fren yaptiginiza bagli olarak........ cok degisik degerler verilebilir.

3. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu konuda çok çeşitli yorumlar var herseyden önce lastige göre değişdiği gibi bisikletin durdugu yer sıcakda kullanım sogukda kullanım memleket hava şartları falan. bunlara girmeye gerek yok. lastik görüntü olarak ancak 15 bin km de beni artık kullanma diyor ama 5 bin km den sonra yol lastikleri kaydırmaya baslıyor. güven vermiyor. görüntü güzel ama adamı tehlikeye atıyor. kayseride gündüz 30 aksamları 6-8 derecelere kadar düşüyor. böyle bi memleketde lastik özelliğini cok cabuk yitiriyor. ben 4 bin km kullanıp kaydıra kaydıra geziyorum. forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine denedim muhteşem sonuc aldım bunuda paylaşayım 5 bin km kullanıp cok kötü yol tutusuna sahip olan 4 kez üzerinden düşdüğüm lastikleri vazelinleyip tam 3 hafta 2 gün karanlık ve oda sıcaklıgında beklettim. ön ve arkayı yer değiştirdim. sıfırından hiç bir farkı yok ve 1 ayını doldurdu halen güvenli bir şekilde sürüyorum lastik 8 bin. km sine dogru gidiyor. :)