Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol lastiği ve Dağ lastiği

Konu, 'Tekerlekler' kısmında hakan çelik tarafından paylaşıldı.

1. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Mosso DRE301 bsiklet kullanıyorum. Bisimletimde şuan mevcut lastikler CST marka 26x1.95 lastiklerdir. Dağda ya da tarlada gayet rahat ediyorum bu lastiklerle fakat bulunduğum konum dolayısıyla ilçemizden izmir-ankara E-96 duble asfalt yol geçmekte. Bu yolda biraz zorlanmaktayım çünkü lastiklerin baya bir dişi var :D Geçen pompa almaya gitmiştim bisikletçide. orada 26x1.70 CST marka yol lastiği gördüm gayet inceydi. Bunun yanında fiyatı 15 lira dedi adam. Başka lastik varmı diye sorduğumda elinde Sadece IRC ve CST marka lastik olduğunu söyledi. Sizce almaya değer bir lastik mi bunlar. CST ve IRC yol lastiği hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ? aklımdan hep continental touring plus geçti ama o da pahalı açıkçası 15 lirayı duyunca ilgimi çekti.
    Yorumlarınızı bekliyorum. İyi günler :)

2. hakan çelik

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Bilen yokmu ?

3. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Asfaltta 1.75 çok bir fark yaratmaz ben 1.50 tavsiye ederim, cst ve irc de ucuz lastiklerdir, merak ediyorsanız alın ancak yol tutuşuna fazla güvenmeyin genelde sert hamurludur özellikle cst. Hatta cst = ceset derler :).

Optimum verim için;
    Aldığınız lastiğe uygun iç lastik almanızı ve lastik üzerindeki basınca (psi) göre hava basmanızı tavsiye ederim.

4. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    15 lira deneme yanılma yöntemi için önemsiz bir para, tabiki kendi adıma söylüyorum. sizin maddi durumunuzu bilemem. buradanda duygularınızı yazarsınız, başka arkadaşların 15 tlsini kurtarmış olursunuz. ( tabii şuana kadar sizin 15 tlnizi kurtarmaya çalışan biride olmadı. bunuda sizin ilk olduğunuzu düşünerek iyimsever olmak istiyorum. ve tekarar buradan bu lastikleri kullanan tavsiyede bulunacak yokmu diye tekrar çağrı yapmak istiyorum.)

5. hakan çelik

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Teşekkürler. Ayın 7 sinde nasipse :D bu lastikleri alıp bir deneme yaparım. şuan CST marka bir lastik kullanıyorum dağ lastiği 1.95 :) üzerinde çok fazla diş olduğundan oraya buraya yapışıyor desem yeri :) Aldığımdan itibaren bir deneme yaparım burayada cevap olarak yazarım. Eğer denemiş arkadaşlar varsa buraya da yazarsa düşüncelerini çok makbule geçer :)

6. Ramazan Gürel

Ramazan Gürel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ben denedim 26x2.00 scwalbe black jack dağ lastiğinden 26x1.50 maxxis detenatöre geçtim
    taktıgım günden beri hiç çıkarmadım memnunum gerçi ama fren tutuş seviyesi düşüyor
    rahatlık azalıyor
    frenlerin tutma oranı düşüyor
    bunun yanında terlemiyorsun yokuşları tek nefeste çıkıyorsun
    dahada hızlanıyor bisiklet
    vs.vsv.svss bilgi olsun diye koyuyorum gerçi
    benimki kaliteli kendini kanıtlamış bi marka renklerede uydu :D