Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol kullanicisina kisin ise gitmek icin oneri (orn: Specialized Sirrus, Trek FX, Merida Speeder)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında osmanung tarafından paylaşıldı.

1. osmanung

osmanung Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Selamlar,

Su anda yol bisikleti kullanmaktayim, antremanlar - turlar haricinde her gun ise gidip gelmek icin de kullaniyorum. (Merida Scultura 903, 700x23, Tiagra, V Fren, 9.5kg) Kisin camurluk takip kullanacagim daha kalin lastikli ikinci bir bisiklet alma niyetindeyim.

Gecen sene kisin maalesef sadece kuru havalarda ise gidip gelebildim, 700x23 lastiklerle islak ve yagisli yollarda sikinti yasiyorum. Yagmurlu havada trafikte bu nedenle 2 defa denge kaybedip kaza yaptim. Camurlugum da olmadigimdan yuzum gozum suya camura bulaniyor.

Aliskanlik tan dolayi yol grupsetli olmasini onemsiyorum, V fren mi disk fren mi gercekten emin degilim. V frenin bakimi kolay oldugundan seviyorum.

Bu noktada bir suredir arastirma yapiyorum ve baslikta bahsettigim modelleri incelemekteyim. Sizlerin bu secim konusunda fikirlerinizi merak etmekteyim. Butce 1500 TL - 5000TL. (Ise bisikletle gidip gelmek evin ekonomisine cok olumlu katki yaptigindan esim maliyet konusuna artik karismiyor, sadece tek problemimiz evde bisikletleri nereye koyacagimiz)

Simdiden belirteceginiz fikirler icin cok tesekkur ederim.

vebag bunu beğendi.
  2. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bahsettiğiniz türde bir sürüş için tam grupsetten daha önemli olarak kadro geometrisi ve jant seti ön plana çıkıyor. Yine de bütçeniz müsait olduğu için grupset takılı bir bisiklet alarak kişisel tatmin elde etmek bir seçenek.

Lapierre Urban Shaper 600 bütçenizi fazla sarsmadan alabileceğiniz, fiyatına göre oldukça donanımlı çok beğendiğim bir model. Hidrolik disk frenli oluşu kış şartlarında fren performansı konusundaki sıkıntıları en aza indirebilir.

Diğer bir seçenek ise cyclocross grubu. Esasen arazide yarış için üretilen bu bisiklet sınıfının yol bisikletine yakın geometride oluşu alıştığınız sürüş stilinizi değiştirmeden kışın rahat etmenizi sağlar. Daha önce bir cyclocross kullanıcısı olarak en beğendiğim modeller Focus Mares AX2.0 ve Cube Cross Race.

obezkirpi bunu beğendi.
  3. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    (Merida speeder), fitness güzel bir tercih olabileceği gibi, yinede kış için çok güvenli sayılmazlar öncelikli konfor ve güvenlikse bence biraz daha oturaklı
    mtb donanımlı deore akıcı hibrit cross bakabilirsiniz.

örn.

Cube 2015 Cross Pro Bisiklet Silver Yeşil

4. obezkirpi

obezkirpi Forum Demirbaşı

Adı:
    Oytun
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bisiklete çamurluk taktırılabilir, lastik değiştirilebilir. speederda 700x32 lastik var ama maxxis detonator lastikler çok pürüzsüz, kuru havada hız için iyi ama yağmurlu havada ben binmem o lastiklerin takılı olduğu bisiklete.

5. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Direk model öneremeyeceğim, ama eğer ağırlıkla yağışlı havalarda kullanmayı planlıyorsanız ben olsam disk frenli hibrid bir bisiklet bakardım (Merida crossway serisi gibi).
    Ben de kuru havada yol, yağışlı havada şehir bisikleti (Sirrus Pro) kullanıyorum, v frenler ıslakta hem çok performans vermiyor, hem de çamurlu su nedeniyle jant kenarları yağışlı havalarda çok hızlı aşınıyor. Geçen kış benim jantın çoğunu yedim bu sebeple :(

6. osmanung

osmanung Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @r.ezk @Sadettin Z. bahsettiginiz bisikletleri tek tek inceleyecegim, onerileriniz icin tesekkur ederim.

@obezkirpi Benimkinde maalesef lastik kalinlastirmak imkansiz, catal izin vermiyor, en fazla 700x25 i zorlayabilirim. Klasik camurluk takabilmek icin de delikleri yok.

@KaanG Merida crossway gibi amortisorlu birsey bakmiyorum. Ancak Sirrus'un disklileri de olabilir.

7. obezkirpi

obezkirpi Forum Demirbaşı

Adı:
    Oytun
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @osmanung
    yol bisikletinde lastik tabi ki belli bir kalınlık üzerine çıkamaz, benim kastettiğim yazdığınız hangi fitness bisikletini alırsanız alın kışın güvenle binebilmek için lastik-çamurluk değiştirilebilir idi.

8. oalmali

oalmali Guest in the world.. A strange passenger..

Adı:
    Muhammed Osman
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    yaklaşık 1 ay önce erdoğanlar bisikletten Specialized sirrus aldım, sağolsun çok yardımcı oldular. Bisikleti alır almaz tur bisikletine çevirmeye başladım. Vites sisteminin düşüklüğü haricinde hiçbir memnuniyetsizliğim yok inşallah birkaç gün içinde bi inceleme yazısı yazacağım, umarım yardımcı olur.