Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol konusunda bilgisi olan ?

Konu, 'Trakya Bölgesi' kısmında mtsemiz tarafından paylaşıldı.

1. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, mayıs ayında bir haftasonu turu yapmak istiyorum. Hiç bilmediğim bir yoldan gitmek istiyorum, yol hakkında tek kaynağım google earth oldu. Tekirdağ'dan başlayıp Barbaros'u takiben Naip - Işıklar - Semetli - Araphacı - Tatarlı - Sağlamtaş - Çınarlıdere - Çimendere - Çokal - Yülüce köyleri üzerinden Evreşe'ye varıp, oradan da tali yollar vasıtasıyla Kavakköy - Koruköy - Bolayır geçişleri ile Gelibolu'ya varmak istiyorum. Dediğim gibi şimdiye dek Gelibolu'ya arabayla Malkara - Keşan üzerinden gitmiş biriyim ve bu dediğim köy yolları hakkında hiç bilgim yok, tek sebebim, anayolda gitmekten tırsmaktayım ve köy yolları daha sakin daha güvenli olur diye düşünüyorum. Ancak orda da köy yollarında köpek, yaban domuzu vb hayvanlarla karşılaşır mıyım diye tedirginim. Bu yolla ölçtüğüm rota, Tekirdağ - Gelibolu arasını 116 km olararak çıkardı. Bilgisi olan arkadaşlar bu yolla ilgili neler söyleyebilir, rica etsem? Teşekkürler. :)

2. AHMET SAFA

AHMET SAFA Aktif Üye

Seviye:
    Düz yol sizin için daha iyi olur köpekler yollarda çok...Beni bile çoğu kezz kovaladılar en iyisi arabaların geçtiği düz yoldan gitmektir... vede istavrize köy yolunda diken var ise lastiğiniz falan patlayabilir ama bunu asfalt yolda farkına varırsınız... şimdiden iyi pedallar...:))

uğur kocaağa ve Umut AL bunu beğendi.
  3. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Köy yollarından gitmen çok daha zevkli olacaktır. Hem o bölgenin doğası da çok güzeldir. Yolculuğun nasıl geçtiğini anlamazsın.
    Tek sıkıntı köy civarlarında karşılaşacağın köpekler olacaktır ama onu da çok dert etme, bir Dazer al yanına ya da köpeklerden korkmamayı, panik yapmamayı biliyorsan ona bile gerek yok.
    Bas pedalına deniz, orman, tepe, bayır diyerek akıver kendi çizdiğin yolunda.
    Turun şimdiden hayırlı olsun...
    Çok güzel bir güzergah olduğunu söylemeliyim.

İslam Gölge ve uğur kocaağa bunu beğendi.
  4. ali alper uyar

ali alper uyar Forum Demirbaşı

Seviye:
    geçtiğin köylerden bol bol su depola ziya birçok köyde su satıcısı yok az kalsın susuzluktan bayılıyordum geçen yaz lastiklerinin kalınlığına dikkat et terim çok bozuk satırlar var dediğin yerlerde. Köpek olmazsa olması, seçtiğin rotada hemen hemen her köyde köpek kovaladı beni.Dazerle gitmeni tavsiye ederim.

İslam Gölge ve uğur kocaağa bunu beğendi.
  5. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    deneyimlerinize dayanan cevaplarınız için çok teşekkürler. dazeri düşündüm, etkisini çok merak ediyorum, geçen yaz riva yolunda çok köpek takıldı peşime, o yüzden kesinlikle alıp etkisini önce burdaki köpeklerde deneyecem, artık köydeki çoban köpekleri için Allah yardım etsin diyorum. en temizi tek çıkmamak, bir partner var ama su koyacak gibi. iknaya çabalıyorum. :)

6. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    köy yolları kestirme gözükebilir yada daha zevkli görüne bilir ama kişisel fikrimi sorucak olursanız köyler arasındaki masafeyi iyi bilmek gerekiyor ve yanlız başınıza iseniz bence tehlikeli zira yollar bozuk ve bir sıkıntı ile karşılasırsanız yardım alabılcegınız yer bulmak lazım ama ana yollarda çok sık arac gectıgı için zaten boyle bir sıkıntınız olmaz her on km bir benzın ıstasyonu bulursunuz ben anayol daha iyi derim güven açısından problem yaşamzsınız tek sıkıntınız egzoz dumanı olur üstelik her köy hoş karsılamaya bılıyor beklenmedık tepkıler olabılır tabi bu bir macera olayı hersyı goze alıp cıkmak gerek

İslam Gölge, mtsemiz ve uğur kocaağa bunu beğendi.
  7. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Katılıyorum. zaten güvenlik şeritleride mevcut...

İslam Gölge ve gokhan erdogan bunu beğendi.
  8. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ben Tekirdağlıyım ismim İslam
    yardımcı olabilirsem sevinirim
    bahsettiğin güzergahtan Tekirdağ-Sağlamtaş arasını biliyorum.
    Sonrasını ise bir arkadaştan öğrenebilirim
    aynı güzergahtan geliboluya gitmek isteyen birisi

mtsemiz ve gokhan erdogan bunu beğendi.
  9. Ugur Cakmak

Ugur Cakmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İşim gereği Tekirdağ'ın tüm köylerini dolaştım. Mahramlı üzerinden Sağlamtaş, Şarköy kadar pek fazla köpekle karşılaşmazsınız. Belki Sağlamtaş'ta olabilir. Yolun durumu iyi, fazla eğim yok, su için önlem alın pek çeşme yok gibi. Şarköyden Evreşe arasını pek bilmiyorum. Evreşe - Gelibolu arası sorunsuz tur.
    İİ pedallar.

İslam Gölge ve mtsemiz bunu beğendi.
  10. Hüseyin ŞAHİN

Hüseyin ŞAHİN Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin ŞAHİN
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    güzergah harika çok keyf alacaksın hiç korkma ben o yoldan çok pedallayarak geçtim.yolların her rampanın bir inişi var.sosyal demokrat bir yol.köpeklerden korkma panik yapma yeter.size zarar vermeyeceklerdir. insanlardan korkun.birde saygısız sürücülerden....kolay gelsin. geliboluda yaşıyorum.

İslam Gölge bunu beğendi.
  11. bülent kara

bülent kara Aktif Üye

Seviye:

Selamlar,

Yanından geçen traktörcü "aga"larla selamlaşmak, yol kenarındaki böğürtlenlerden yemek, tarlalardan geçerken bi "gündöndü kalpağı" koparmak, köylerde çocukların yanında koşması, "abi abi" diye seslenmeleri, bazen turist sanıp "helooo" diye bağırmaları, mola verdiğin köy kahvesinde "dayı"larla kısa bir sohbet, bir kaç iyi insan ve güler yüzler.... ve daha neler :)

Bisiklet sürmek, sadece yol almak değil, yolu yaşamak ve eğlenmektir :)

Üstelik, anayollara göre köy yolları çok daha güvenlidir bence. Ve sakin...
    En azından uçarcasına yanından geçen ve rüzgarıyla bile seni uçurmaya yeten sürücüler yok.
    Üstelik, yol boyunca soluduğun duman da cabası!
    Üstelik, doğayla iç içe yolculuk yapmak bisikletin temel prensibi değil midir zaten!

Köy yollarında kaynak çeşmelerine rastlaman da olası. Ama her suya güvenemezsen şişe su almakta fayda var tabii..

Köpekler takılsa da unutma ki onlar senin uzaklaşmanı isterler; sen uzaklaşınca da sorun kalmaz :) panik yapma, korkmadan, istifini bozmadan devam et yeter...

iyi yolculuklar :)

mtsemiz ve İslam Gölge bunu beğendi.
  12. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Bülent,içtenliğin ve tecrübeleri paylaştığın için teşekkürler.

Ama konun tarihine balkarsan daha iyi olur.. :)

14-03-2010, 22:32 (Son Yazılan.)

13. bülent kara

bülent kara Aktif Üye

Seviye:

olsun :D
    bundan sonra çıkacak olanlara gitsin bu mesaj :):):):):)

selamlar

İslam Gölge ve mtsemiz bunu beğendi.
  14. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    :) Çok teşekkürler dostllar

Yapamadık, izinsel ve "duygusal" durumları ayarlayamadık. Kursağımda idi, yine kursağımda olacak, muhtemelen 2011 mayısına kadar. Niyetimizi 1 sene ertelemiş olalım.

Yapabildiğimiz ancak bir otobüs ile Geliboluya inip oradan Eceabata ve şehitliklere pedallamak oldu. Ama memleketimi, dağ taş ova yayla bayır orman çok seviyorum, inşallah 2011 de yolların tozunu yutacağım.

İslam Gölge bunu beğendi.