Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol kenarinda ustume kapi acan taksici

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında verisakeet tarafından paylaşıldı.

1. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Herkese merhaba,
    Sabah ise giderken, Bagdat caddesi yolumun %50 sini kapsiyor. Bu yolda taksi ve dolmuslara cok dikkat etmek gerekiyor. Bu konuyu acma sebebim, bu tarz caddeleri kullanan arkadaslarin kapi acilmalarina karsi dikkatini cekmek istemem.

Bir cok ulkede "door-zone" denilen bolge, sagda park etmis araclarin kapilarinin aciligi vakit kapladiklari alan. Trafik bizim yapabilecegimiz bir hizdan daha hizli akiyor ise dogal olarak kenardan gitmeyi tercih ederiz. Bu durumda kenarda parketmis araclar var ise kapilara cok dikkat etmek gerekiyor. Kapi acildigi vakit bisikletlinin yolda gecen arabalarin onune dusme ihtimali mevcut. Bu sebepten yol izin veriyor ise butun seriti kapatip kapi bolgesinden uzak hareket etmek gerekiyor. Bu durumda arkadan carpilma ihtimali, kapi acilma ihtimali yaninda epey dusuk.

http://youtu.be/CmTPsltxgW4

Bu linkte basima gelen bu olayi izleyebilirsiniz. Taksici sinyal vermeden kenara cekiyor, yolun sol tarafi aktif oldugundan dikkatli bir sekilde sola kacmaya calisirken, aynasina dahi bakmayan taksicinin actigi kapiya carpiyorum. Neyse ki hizim dusuk ve vaktinde fren yapabildim.

Herkese tavsiyem elinizden geldigi kadar kenarda parketmis araclardan uzakta pedallayin.

Çetin Güzel ve SedatT bunu beğendi.
  2. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tekrar yazıyorum Öküz'lerin klasmanı olamaz....

3. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Birde şöyle haklı çıkmaya çalışmazlar mı :mad: Allah belasını versin hepsinin , taksi şoförü , dolmuş şoförleri , tır- kamyon hepsi zehirlenip öldürülmeli

Cagkan Dur bunu beğendi.
  4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bundan sonra çantamda çekiç taşıyacağım böyle bir durum benim başıma gelirse ön camı indirip direk kaldırım üstünden ara sokaklara kaçacağım bunu hak ediyorlar çünkü.

5. rahmi kocaman

rahmi kocaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Başınıza geleceği bilerek kontrollü sürmenin faydasını görmüşsünüz, geçmiş olsun. Gerçi kontrol bu kadar sizdeyken, duramayıp (!) ön tekeri keşke şoförün ağzına soksaydınız demeden edemiyor insan. Siz özür dilerdiniz :)

verisakeet ve ERTUNGA bunu beğendi.
  6. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Hickimseyi uzmek veya asagilamak istemiyorum ama, genel olarak ulke insaninin nekadar umursamaz, dikkatsiz, cikarci oldugu ortada. Bunun uzerine bir de bisikletliye bakis acilarini ekleyin.
    Cikan sonuc su arkadaslar: cok ama cok dikkatli olmamiz gerekiyor. Hicbir surucuden anlayis beklemiyorum, ve belkide bu anlayisim sayesinde 2 yildir istanbul trafiginde hayatta kaldim :)
    Kimse beni gormuyormus gibi hareket ediyorum. Cunku gormuyorlar!

7. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu ve bunun gibiler bir müşteri alabilmek için ülkemiz de bir çok kişiyi trafik kazaların da öldürdüler....Rahmi beyin dediği gibi ön tekeri....

enzo bunu beğendi.
  8. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Gercekten umursamaz arac kullanicisi dolu. Bu arkadas hic umursamadan arabadan inip bagaji acip yolculara yardim etmeye devam etti. Bana birsey oldu mu, bir ozur dileyeyim vs hic birsey yok.
    Konusmalarin hepsi videoya dahil degil cunku gerek gormedim. Herhangi bir kufurlesme olmadi ancak taksiyi durduran yolcunun lafi "binecegimizi goruyosun ama sen de?" Yani yolcu binecek taksiye, benim de tahmin etmem gerekir ki, sofor arabadan inecek, bir de aynasina bakmadan inecek. Hemen kendimi akan trafigin icine atmam lazim tabii. Bu kadar ileriyi gorebilseydim zaten herhalde santrac ustaligindan girip, formula pilotlugundan cikardim.

Anıl Öztürk, ErcanArslan ve ERTUNGA bunu beğendi.
  9. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sadece taksiciler değil tabi mavi otobüsçülermi dersin yok efendim bayan sürücüler, bi anda kapıyı açar ,bu 4 tekerlileri yeni baştan eğitime sokmak lazım bunun için kararlı bi başbakan olacak başta emir verecek tüm valilere,
    araba sahipleri olan haftanın bir günü trafik eğitimi alacaklar,kursa eğitime gitmeyene para ceası 5000 lira sıkımı gitmesin, ha ondan sonra başbakan diyecek ki kırmızıda geçenin ehliyetini alacaksınız, emir verecek ,polisler emre aynen uyacak, şehir dışında jandarma kesin emre uyacak,iç işleri bakanı tam yetkili olacak, trafik konusunda en üst makam olacak ve valiler ona bağlı olacak, tam disiplin olacak,kasten adam öldürenler ömür boyu hapis yiyecek hapiste çürüyecek,
    alkollü araç kullananların kesin ehliyeti alınacak, bi daha ehliyet alamayacak,,cezalar çok büyük olmalı, ödeyemeyen aynen hapse tıkılmalı ,bu millet anca bundan anlar, korkutarak adam edersiniz...alman milleti neden disiplinli alman milleti ile türk milleti arasındaki farkı bağdattaki sağır sultan bile biliyor ,bu ülke adam sendecidir, kuralları hiçe sayar, ama bu milleti adam edecek bi liderde inşallah gelir,,

10. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Pislik adam. Birde yanindan geciyor seni goruyor farkinda yani. Hani onde durmus bir arabaninkapisini acsa gormedim der ama simdi resmen hayvanlik yapmis. Genelde boyle bisikletlerle hasir nesir olan yollardaki suruculer diger suruculere gore biraz daha farkinda oluyor bisikletlere diye dusunuyordum. Ama denilenker gibi okuz heryerde okuzmus genelleme yapmamak kaydiyla. Gecmis olsun

11. fatih selim yakar

fatih selim yakar Kıdemli Üye

Seviye:
    kapinin acildigini gorup inadina pedallara asilmak lazimdida neyse...

12. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    İzmirde buna benzer bir olay başıma geldi. Önümde kamyon vardı ben arkasından devam ediyordum. Bir araç bizi solladı ileride sağa çekti hiiç arkaya bakmadan kapıyı açtı ve kamyon kapıyı aldı götürdü :)

13. aziz emre öztürk

aziz emre öztürk Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kardeşim geçmiş olsun Biz bisikletçiler çok dikkatli sürmeliyiz bisikletlerimizi

verisakeet bunu beğendi.
  14. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Keşke kapıyı elinle asılıp kırsaydın yada omuz atarak sonra okacak olan bu deyip arazi nerde bulacak daha seni

15. mertcan kurtcebe

mertcan kurtcebe Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    niye kaçıyosun kardeş elinkolun yokmu göm bir kafa oturt aşağı :D

16. Caner Kartalgöz

Caner Kartalgöz Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ve bu tür yollarda seyreden arkadaşlara maalesef diyerek söylüyorum 'Zevkine' bisikletin arka lastiğine dokundurmak suretiyle yaklaşıp gülüp kaçanlara -durup karşınıza da çıkamıyor bu tipler- karşı, bisiklete yol hakkı vermediği için üstünüze sürenlere karşı ve diğer tüm olumsuzluklara karşı en azından sol tarafınızda 360 derecelik ayna bulundurun çok faydasını göreceksiniz.

verisakeet bunu beğendi.
  17. Semiral Öztürk

Semiral Öztürk Aktif Üye

Seviye:
    geçmiş olsun arkadaşım. şerefsiz ya sıkıcan gözüne göz yaşartıcı gazı o gün iptal akşama kadar para kazanamasın görsün ......... ne yapıyosun diye sormayacaksın bile direk kafayı indiricen hayvana boşuna oksijen yakıyorlar

verisakeet bunu beğendi.
  18. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Değmez kavga gürültüye vur kaç iyi daha çok çatlar adam ;)

19. Haldun GÜÇLÜ

Haldun GÜÇLÜ Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Kudret bey konuyu o kadar güzel çözümlemiş ki bunun üstüne söylenecek bir şey kalmıyor.Malesef araç sürücüleri bütün hakları kendilerinde görüyorlar.Ticarisi de böyle özeli de Ben özellikle hafta sonları bir çay içmek için çok yakın mesafelere aracıyla gidip o ızdırabı çekenlere inanın acıyarak bakıyorum .Öte yandan pahalı benzin kullanıyoruz diye bir isyan var tamam kardeşim benzin pahalıda sabahları her özel aracın içinde sürücüden başka kimse yok kapalı tarfikte öyle bekliyorlar ben anlıyamıyorum nasıl bir tezat bu.tüm bisiklete gönül veren kardeşlerim lütfen çok dikkatli olun bisikletli kardeşimin başına üzücü bir olay gelince inanın bizlerden başka kimse tınmıyor bile .Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.

enzo, Kudret Kurtcebe ve verisakeet bunu beğendi.
  20. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Umarim bir gun bu insanlara egitim zorunlu olur diyorum ben de. Bu tarz suruculerin yaninda trafik icinde bisiklet kullanan insanlarin da egitim almasi ve kurallari benimsemesi lazim. Ben haftanin bir gunu aracimla, diger 5 gun (6 gun calisiyorum) bisikletim ile dragos-kosuyolu arasi ofisime gidip geliyorum. Her kirmizi isikta mutlaka dururum, etraf bos olsa dahi. Bisikletli bazi arkadaslar bu kurali onemsemediginden ya da trafik icinde risk yaratarak aralardan surduklerinden bizim de adimiz kotuye cikiyor. Aslinda burada genelleme soz konusu ki yanlis ancak toplumda genelleme yapanlar cok fazla haliyle.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.