Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol jantlari profiller ve göbekler farkliliklar nelerdir?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında burhanozer tarafından paylaşıldı.

1. burhanozer

burhanozer Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaslar yol bisikletleri jant setleri ile ilgili detayli bilgileri arastirmaktayim ama fazla bisey bulamiyorum
    rulman göbekler ile shimanolarda kullanilan acik rulman olarak tabir edilen sistem arasindaki akicilik ve ömür hakkinda...
    ayrica jant profilinin 50cm olmasi 40 cm oranla yada 40cm 30cm e oranla farkliliklari nelerdir
    nekadar profil nerelerde kullanilir önerileriniz nedir

not:konu hem kendim hemde benden sonra yorumlari okuyanlarin bilgi edinebilmesi acisindan acilmistir

2. barış kartalmış

barış kartalmış Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    selamlar; jant setleri hakkında araştırma yapmadım ama sizinle tecrübelerimi paylaşmak isterim öncelikle rulmanlı göbekler veya shimano nun kullandığı sistemlerin kendilerine özgü artıları eksileri olabilir ama en kolay bakımı ve ayarı shimano nun göbeklerinde yapabiliyorum basit ve kolay. eğer bakımlarını ve ayarını güzel yaparsanız uzun zaman sorun çıkarmaz. rulmanlı göbek kullanan setlerde ise mavic ten pek memnun kalmadım çemberler iyi ama göbekler çok hassas easton ve fulcrumun göbekleri iyi ama akıcılıkları için birşey diyemem hemen hemen hepsi aynı ayardaydı zaten bende amatörüm eğer profosyonel olsaydım o zaman akıcılıkları beni ilgilendirirdi. birde mavic in yedek parçası türkiyede kolay bulunuyor rulmanar filiper vs.çember profili olarak ise düşük profil kullanmanızı öneririm ağırlık olarakta daha iyiler rampada daha yüksek performans alırsınız düzde de iyidirler fakat sürekli tt sitil kullanıyorsanız yüksek profil kullanabilirsiniz tercih meselesi. yüksek profil jantlar yanal rüzgarlarda dengenizi bozabiliyor ve tehlike arz edebiliyor ama görüntü ve hız olarak güzeller