Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol için SPD aldım ama...

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Berk Mercancı tarafından paylaşıldı.

1. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Yol bisikleti için olan SPD kallerinin dayanıksız olduğunu ve kırıldığını söylüyorlar. MTB SPD'si alsaydın onlar daha dayanıklı dediler. Sizce hata mı ettim ?

2. Rigel

Rigel Yeni Üye

Seviye:
    Nasıl bir şey aldığını belirtmemişsin. Look Keo'ların kallerinin üstüne kal koruyucu geçirip onlarla yürüyorum. Yoksa birkaç adımda plastikler eriyip gidiyorlar... Cleat cover diye bakarsan Ebay.com'da 6-7 dolar filan..

3. Berk Mercancı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Pedallar: Shimano PD-R540, kaller: SM-SH10

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    SM-SH 10 bir yıl kullandım pedalımız da aynı mangal turu yaptım toprakta yürüdüm betonda yürüdüm her gün işe gidip geliyorum 1 sene boyunca tabiki biraz eridi ama kilitlenme özelliğini kaybetmedi.Bu yaz başı(geçen ay ) sıfır yedeğim ile değiştirdim şimdi eskiyi kışın mangal turlarında yeniyi yazın performans turlarında kullanıyorum.Kısaca o kadar korkulacak bir şey değil 25-30 liralık bir ürün en az 2 sene de hizmet eder.Kallerde sıkıntı erimesinden ziyade istem dışı kilitten kurtulmaya başladığı an değiştirmeniz gerekiyor.Ne zaman siz istemeden pedaldan çıktı o gün bir daha kullanmamak üzere çıkarıp atın.Mtb spd si yol bisikletinde hem şık durmuyor hem performansı düşük kalıyor.

5. Hakim Arslan

Hakim Arslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Dağa tırmanmıyoruz :) boşverin rivayetleri :)
    Ben uzun süre kullandım hiç bişey olmadı. Sadece taşlık zeminlerde çok yüklenmeyün pedala geçen arka kısmının tırnak şeklinde olan çıkıntıları hasar görebilir.

6. Berk Mercancı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Cevaplariniz icin sagolun. Ben pedallari aldiktan sonra baya söylendiler arkadaslarim. Ama ben de daga cikmadigim icin bisey olmayacagini dusundum. Cevremde de baya yol bisikleriyla dag pedali kullanan var ama ben yol bisikletiyle yol pedali kullanilir dusuncesiyle aldim bu pedallari :)

7. Rigel

Rigel Yeni Üye

Seviye:
    Yabancı forumlarda da çok tartışılmış bir konu bu. Sonuçta insanlar çok fark görmüyorlar, MTB ya da yol ayakkabısı ve pedalı kullananlar hemen hemen eşit sayıda gibi...

soeriut bunu beğendi.
  8. Berk Mercancı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Anladim. MTB SPD'si kullandigimda zaten pek rahat etmemistim ama yol icin ayakkabi aldigimda rahat edecegime eminim genis yüzeyden dolayi