Yol dış lastik acil yardım lazım

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
arkadaşlar yol bisikletimde 25c mi 23c mi kullanmalıyım vede bazı lastiklerde telli lastik diyo nedir bu telli lastik dahamı ağırdır

Scudo

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
Arkadaşım 25 mm kulan en güzeli teli lastik ise katlanmayan lastiklerin kenar kisminda bulunur 25 mm en guzelidir

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.107
Bisiklet
Diğer
Eğer bisikleti kullanacağınız yollar çok bozuksa 700x25 hatta 28 bile kullanabilirsiniz 25 biraz daha ideal hızınızı çok etkilemez. Lastik tipi olarak telli ve katlanabilen lastikler var telli lastikler içinde demir tel oldugundan eğip bükemezsiniz direk janta gireceği şekildedir ve ağırdırlar. Katlanabilen lastikler ise daha hafif taşıması ve muhafazası daha kolay. Kevlar tabaka iç lastiği koruyor. Katlanabilir lastik almanızı öneririm.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Her yol bisikleti 28 almaz. 25 daha garanti bir seçim.
Telli lastik katlanıra göre daha ağırdır.

İyi eleştiriler almış yumuşak bir lastik tavsiye ederim zira türkiyenin yolları hiç tutmuyor.

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir önceki lastiğim Schwalbe Lugano 25c idi. 101 kilo olduğum için 23c kullanmak pek mantıklı gelmiyordu ama alıp kullanmaya başlayınca dezavantajından çok avantajını gördüm. Sonuçta yol bisikleti kullanıyorum ve performans sürüşleri yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Rubena Phoenix Racing Pro'ya geçtiğimden beri hissedilir derecede artış oldu. Eskisine göre daha ince ve pürüzsüz yapıya sahip olmasına rağmen yol tutuşu çok daha iyi ve ıslak zeminde bile güven veriyor. Fiyat/performans lastiği diyebiliriz. 23c düşünürseniz eğer tavsiye ederim.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Melih Demir alacağım lastiğin (telsiz versiyonda) sadece 25c si üretiliyo tellide almak istemiyorum ağır diye 6 tl fazla veiryim hafifini alıyım

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
Ben 23c de ki konforu eski kalin lastgimde bulamamıştım

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bahsettiğim lastik telsiz ve 185gr. ağırlığında. Konfor olarak da oldukça tatmin edici. Bir araştır istersen ;)

Rehaserdar

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Salcano
peki arkadaşlar ben 29inc mtb var. uzun yola çıkarken biraz daha ince bi lastik takmak istiyorum. 28 in bi lastik mi takmam gerek ? yani mesela şöyle bi lastik nasıl olur ?

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Rehaserdar hayır 29er mtb ye 28 jant lastiği takamazsın küçük gelir senin jant çapın 29'' (inç) onauygun ince lastik bulman gerekiyo inç değeri 29 olmak zoruda

Rehaserdar

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Salcano
@Ulaş Çavuşoğlu onu biliyorum. ama 29 jant denilen şeyin 28int jant çemberi üzerine geçirilen kalın yanaklı lastikden sonra 29inc olduğunu duymuştum. jant çemberleri aynı sanıyorum. bu konuda net bilgisi olan varmıdır ?