Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Çalışması Duyuruları

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Salih Dinçer tarafından paylaşıldı.

1. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba,

(Bu konu Anadolu Yakası kategorisinde yer aldığı için Avrupa Yakası hakkında bilgi içermemektedir ve içermemelidir!)

Bugün Tepeüstü alt geçitinin bittiğini gördüm. Artık, Dudullu-Ümraniye arası şehir içinden gittiğinizde eski çilekeş döner kavşak yerine faal olan bir alt geçitimiz var. Onun şerefine bu başlıkta devam eden çalışmalardan bahsedeceğim. Devam edeyim...

Dudullu'dan giderken sağa otobana giden yola kıvrıldığımızda, bizi geçit altına atan güzel bir viraja giriyoruz. Araç olmadığında son hız girilerek kolaylıkla alınabilecek bir genişlikte yapmışlar. Bu hızla alçaldığınızda yukarı çıkmak hiç zor olmuyor; MTB için söylüyorum!

Ayrıca aynı caddede (Alemdağ) devam eden ikinci yol çalışması Çekmeköy Kışlası'nı geçince az aşağıdadır. Şile'ye gidenler buradaki çalışmayı iyi bilecekler. Sanırım iki gün önce gitmiştim ve neredeyse açılmak üzere olduğunu gördüm. Bittiğinde ve/veya altından geçtiğimde haber vereceğim inşaallah.

Son olarak Şile yolu üzerinde Ömerli'ye girerken yol çalışmaları hakkında bilgim yok. Asfalt yenileme çalışmaları vardı. Yakında Bıçkıdere köyüne turumuz var. Durumu ayrıntılı bir şekilde haber vereceğim. Haa aklıma gelmişken Polonezköy'e giderken Şile yolu altından geçen köprü girişinde önemsiz bir çalışma var. Girişinde tek şeride düşürmüşler. Belki şu an bile çalışma bitmiş olabilir.

Sizin de bildiğiniz çalışmalar varsa bilgi verebilirsiniz...:)

Bahadır Gürel, Halitkin ve Ulaş Apak bunu beğendi.
  2. Ulaş Apak

Ulaş Apak Bisikletkolik

Seviye:
    Bugün Şile Yolundan geçtik, Ömerli'deki bakım çalışmaları bitmiş, asfalt gayet düzgün.

Bahadır Gürel ve Salih Dinçer bunu beğendi.
  3. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Aydınlı'dan Pendik'in Ahmet Yesevi Mahallesine giden Çamlıbelde Yolu'nun yaklaşık 150 m'lik kesiminde yaklaşık 2 aydır kanalizasyon, kaldırım yenileme ve yeniden asfaltlama çalışması var. Esenyalı'dan Aydınlı ve Orhanlı civarına geçen bisikletçiler dikkatli olsun.

Salih Dinçer bunu beğendi.
  4. Salih Dinçer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bugün ben de Şile Yolu'ndan geçtim. Dediğiniz gibi asfalt olayı bitmiş ve giderken temiz yollarda gitmek güzel oluyor. Ancak çalışmalar hala devam ediyor:

1. Meşe Altı Mesire yerinin orada bir küçük köprü çalışması var. Şile'ye giderken küçük bir mesafeyi tek şeritten vermişler.
    2. Çekmeköy'deki ikinci alt geçiti ağır aksak ilerliyor! Neyse ki giderken çok sıkıntı değil ama dönüşte yine şehir içi vermişler.

Asfaltların yapılması haricinde 2. maddedeki şehir çıkışı hafif değiştirmişler. Yeni asfalta vermişler. Oranın dönüşü tam bir keşmekeşti. Neyse ki son haline çok yaklaştık.

Ayrıca Şile Yolu üzerinde toza dumana takılan iki yer gördüm. Bıçkıdere Kavşağı'nın oralarda Avcı Koru Mesire Yeri'nin girişinin yanında sürekli hafriyat kamyonları geçiyor. İkincisi ise Ömerli Köprü bağlantısının yanından (Alemdağ'ya dönerken) benzin istasyonuna kadar toz toprak. Sakin bir zamanda geçmeli çünkü ağır araçlar toza dumana katıyor.

Son olarak bir kamyoncu ile görüştüm. Adam gündüz vakti bozulmuş kamyonu Alemdağ dönüş yolunda bırakıp gitmiş. Konuştuğum kamyoncu ise akşam güneşi yüzüne vuruyorken son anda (1 metre kala) durmuş. Çok ciddi bir kaza olabilirmiş. Görüyorsunuz yol yapıyorlar ama Ömerli'den çıkarken ilk yokuşda emniyet şeriti yok, oysa yolun sağında boş yer var!

Yolun sağı demişken ormanlığa da girdim. Oradan giden yollar var. Keşfedilecek yerler var ama bu başlığın konusu değil...:)

Sevgiler, saygılar...

Bahadır Gürel bunu beğendi.
  5. enginekizkuyu

enginekizkuyu Aktif Üye

Seviye:
    2 sene önce o yolda çalışıyordum ben Tırda (aydınlı-ömerli-şile ormanyolu) jandarmanın ordaki ışıklarda yol çalışması vardı.Hala devam ediyormu orası.Eğer ediyorsa yuh diyorum yani :)

6. Salih Dinçer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Jandarma'nın önünü son sürat geçiyorsunuz artık. Yollar temiz cirlop gibi. Mutlaka yollar ıslanmadan ve günler kısalmadan yenilenmiş Şile Yolu'nu deneyimleyin.

Gerçi yarısı eski yarısı yeni ama son hali Çekmeköy başlangıcından beri çok iyi oldu. Uydu haritalarında bile Rapsodi Evleri'nin orada yan bağlantılar çok iyi görünmekte. Tabi Şile'ye yaklaştıkça eski haline daha çok benziyor olsa gerek. Ayrıca bu hafriyat kamyonları geçtikçe bu yeni hali kısa sürede eskiyecek, asfalt toprağa gömülüp biçim değiştirecektir!

Mutlaka bu sene bir kere gidiniz...

7. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Elbette bir gün Şile asfaltını deneyeceğim ancak bir yol çalışması haberi de Kartal'dan. Cevizli'de, Saraylar Caddesi'nin Yaren Sokak'la kesiştiği kesimden itibaren 100 m boyunca kanalizasyon çalışması var. Cevizli'den geçecek bisikletlilerin dikkatine.

Salih Dinçer bunu beğendi.
  8. Can_517

Can_517 Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Marmaray çalışmaları sebebi ile kapanan Üsküdar merkez - harem istikameti sahil boyu yaya ve araç trafiğine çift yönlü açıldı.

9. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Geçen Cumartesi yaptığım turda ben de farkına vardım Üsküdar-Harem yolunun açılmasına. O sayede 10 dakikada Harem'de olmuştum o turda. Bu arada dün yaptığım turda Üsküdar-Şile yolunun Şile yönünde Ömerli sapağından 1 km önce asfalt ve oranın 2 km ilerisinde Beykoz sapağı düzenleme çalışmalarını gördüm. Sanırım sapağın girişini değiştirip yolun altından geçirecekler.

10. Salih Dinçer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aslında ayrı bir başlık açmalı ve belki de bu birileri tarafından yapılacaktır. Ama Anadolu yakası olarak yaptığımız etkinlikleri doğrudan etkileyeceği için burada zaman zaman çalışmalardan bahsedeceğim inşaallah...

Konu: İzmit Körfesi Köprüsü

Sonunda (ülkenin refaha kavuşmasıyla!) bu köprünün temelleri 8 Eylül 2011'de (ertesi gün İzmir'in kurtuluşu...) atılacakmış. İnşaasına ise yılbaşında başlanacakmış. Bu sayede İstanbul-İzmir arası 3 saate düşecekmiş. Sadece bu mu...:)

Anadoluya bisikletli gezilerde bize kolaylık olacak. Ancak burada derneğin çok iyi geribildirimler alması gerekli. Çünkü, bu dünyanın en uzun 2. asma köprüsü içine bisiklet yolları dahil edilmez ise kalırız İDO'ya! Nedeni basit, doğal olarak feribotlar kalkacak ve kimse körfezi dolanmak istemeyecek. Malumunuz İDO'nun Pendik-Yalova arası hızlı arabalı vapuru vardır ki bu bile kalkabilir!

Offf ya, iyi haber vereyim dedim yazdıkça aklıma kötü kötü şeyler. Geldi insan bu işte hep şüphe, hep endişe. En iyisi Murat Suyabatmaz'u davet edip görüş bildirmesini isteyim.

Sevgiler, saygılar...

11. Salih Dinçer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kurtköy'deki Anadolu Otoyolu'nda, Dudullu'ya giderken başlayan trafik yoğunluğu var. Via/Port önü sanki kaza var gibi ağır ilerliyor. Sebebi az ilerdeki üst geçit kazısı için ayak çakma çalışması. Tek şerite düştüğü için yan yoldan gitmekte fayda var.

12. Salih Dinçer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bir kaç saat önce bahsettiğim olay dönüş yolundan diğer yöne (Kurtköy'e) kaymış. Bahsettiğim yer aşağıda çarpı işareti ile görülmektedir. Zannedersem iki şerit arasına yapılan bu çalışma yarın da devam edebilir. Sonraki günler (artık orada ne olacaksa) gidişat ne olur bilemiyorum...:)

13. Salih Dinçer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aslında artık sıkıldım, çok az katkı sağlanırsa böyle olur!

Sanki kimse gezmiyor ya da hiç bir yerde yol çalışması yok gibi. En kötüsü de kimse gördüğünü paylaşmak istemiyor olabilir...:(

Neyse ben son katkımı yapıyım ve artık başlığı kaderine terk edeyim:

Geçen hafta pazar günü ilk defa Şile yolunun tamamını gidiş/dönüş şeklinde deneyimledim. Meğerse Şile yolu tamamlanmamış. Halen bazı yerlerde asfalt altı yollar hazırlanıyor ve yeni asfalt dökülen yerler var. Dolayısıyla açılışı yapılmasına rağmen baştan sona duble yol olmadığını belirteyim. Sanırım an itibariyle de öyledir! Herhalde kış gelmeden tamamen bitecektir.

Bu başlıkta daha çok Şile yolundan bahsettim. Artık başka şekilerde şehirler arası yollardan bahsedeceğim. Örneğin dün gittiğim İzmit keşif gezisinde Karamürsel'de asfalt çalışmalarının devam ettiğini şimdiden belirteyim. Şurada yol tutuşu ile alakalı deneyimlerimin bir özeti olan küçük bir yazı bulabilirsiniz:

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=90984

14. TayyipKARALİ

TayyipKARALİ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ümraniye- tepeüstünden Çakmak köprüsüne ineni yol yüzme havuzunu yanıdan verilmiştir o güzergahta gidenlerin dikatine ben askala bodoslama gırıyodum yol çalışmasına :))