Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Biskiletine Gidon Cantasi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Janbey Furkan tarafından paylaşıldı.

1. Janbey Furkan

Janbey Furkan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaslar, baslikta da belitttigim gibi yol bisikletime gidon cantasi almayi dusunuyorum kadroda arka bagaj icin vida delikleri yok ve sele borusuna baglananlar da pek cazip gelmedi. Boyle bir uygulama yapan arkadas var midir? Ne derece ergonomik sonuc veriyor? Gidon yuksekligi ve vites kablolari sorun yaratir mi? Bilgi ve fikirleriniz icin simdiden tesekkurler iyi aksamlar...

2. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selamlar,

Şöyle bir çanta var, incelediniz mi bilmiyorum: http://www.aliexpress.com/item/2013...ont-Tube-Bag-Rain-Cover-Black/1311449747.html

İster kadroya, ister gidona bağlayabiliyorsunuz. Ben cidden beğendim. Gidona çanta bağlamak bana cazip gelmiyor, önümde kalabalık yapıyormuş gibi hissediyorum. Bir de hız/performans açısından da sorun yaratabilir. Bence kadroya bu tarz bi çanta almak daha işlevsel.

3. Janbey Furkan

Janbey Furkan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

İşe gidip gelirken kullandığım için mecburen yanıma yedek iç çamaşırı-kıyafet almak zorunda kalıyorum sırt çantası kullandığım zaman da aşırı terleme yapıyor. Performans sürüşlerinde söküp kullanırım zaten orası ayrı :) Dediğiniz çantaya baktım fiyat olarak çok uygun geldi kullanım ergonomisi olarak da çok başarılı adamlar yapmış yani :) Kadro üstüne takıldığında yol kadrosunun geometrisinden dolayı muhtemelen kadroya takılmaz bacaklarım çantalara çarpar sürekli diye düşünüyorum, ama onun dışındaki kullanım alanlarına bakınca ve fiyatını göz önünde bulundurunca çok uygun geldi bana. Çok teşekkür ederim fikrin için Birhan kardeşim kenara not aldım bu linki :)

4. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Rica ederim dostum. Gidona da takılabilir. Ama hacmini de dikkate almak gerek, işinize yarayacak ebattaysa alın. Ölçülerine bakarak bacaklara çarpıp çarpmayacağı da hesaplanabilir kabaca. Ben de almayı planlıyorum. Şu an başka siparişlerim var, onlar geldikten sonra sipariş edebilirim belki.

5. Janbey Furkan

Janbey Furkan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Metre ile kabaca ölçtüm herhangi bir sıkıntı oluşturmayacak gibi görünüyor az önce 1 adet sipariş ettim zaten bekleyelim görelim :) sonuçları fotoğraflarla paylaşırım bu başlık altından..

Birhan K. bunu beğendi.
  6. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Janbey bey,
    işin taşımacılık boyutuna girdiğinde geleceğin nokta fitnes tır. Bundan kaçış yoktur. Hem hızlı hem fonksiyoneldir. Fitnes bisikletler öyle alışılageldiği üzere dede işi de değildir.

7. Janbey Furkan

Janbey Furkan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fitness bisikletten kastınızı tam anlayamadım Mehmet Bey. Google'dan arattırdığımda spor salonlarındaki sabit kondisyon bisikletleri çıkıyor karşıma :) ama dağ bisikleti ve tur bisikleti de kullanmış birisi olarak benim için bisiklet "yol" bisikletidir, gerisi teferruattır.. Mühim olan onu ne kadar fonksiyonel kullanabileceğimdir yine de teşekkür ederim yorumunuz için iyi akşamlar :)