Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bİsİkletlerİnİn DÜŞmani - Mazgal-

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında simplonmurat tarafından paylaşıldı.

1. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta sonu turumuzu tamamladıktan sonra,Fatih arkadaşımız eve dönüş yolunda yine bir mazgal sorunuyla karşı karşıya kaldı.Neyse ki ciddi bir yara almadan kurtuldu.Ama bu demek değildir ki her seferinde yara almadan kurtulacağız.

Fatih arkadaşımız hemen gerekli mercilere mail attığını yazmış.Acaba bir kaç mail bu soruna çözüm olabilecekmi?benim düşüncem türkiyedeki bütün bisikletçiler bir tane mail yollasa eminimki bu onların dikkatini çekecektir.

Lakin çekmez ise o zaman daha başka yollarla sesimizi duyurmaya çalışmalıyız diye düşünüyorum.bu konuda siz değerli bisiklet dostlarınında görüşlerini istiyorum.

Saygılarımla
    Murat ALTINCAN

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Hassasiyetin ve desteğin için teşekkür ederim Murat'cığım.
    Bütün bisikletseverlerin destekleriyle belki dikkati bu ölüm saçan tehlikeli yanlış uygulanmış mazgallara çekip, yanlışlığı düzeltebiliriz.

Herkesin kendi şehrindeki Bld. Başkanına, yerel gazetelerine, büyük gazetelerin köşe yazarlarına bu sorunları e-posta yoluyla dile getirmesi ve değişimini talep etmesi gerekiyor.

3. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun diyorum.umarım ciddi bişey yoktur.evet bu mazgal sorunu hepimizin başına gelebilecek bir olay bunun için hepimizin duyarlılığı gerekli.ben sizden nereye email atacağımızı soracağım çünkü adresi elimde değil gerekli mercilerin
    tekrar geçmiş olsun teşekkürler saygılar

4. Ege_Boİ

Ege_Boİ Yeni Üye

bende bu mazgallara karşıyım daha geçenlerde mazgal yüzünden kaldırıma patladım :S

5. artofriding

artofriding Kıdemli Üye

Seviye:
    Kesinlikle, ilgili yerlere çok sayıda mail giderse belki mazgalları delikliye çevirirler, sahil yolunda yaptıkları gibi.

6. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    haklısın . yada en azından yönünü değiştirsinler.Böylece çapraz geçmek durumunda kalmayız

7. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ilginize teşekkürler, hepimizin can ve mal kaybının engellenmesi adına ben size e-posta gönderdiğim mercileri yazıyorum.
    Kötü niyeti önlemek adına direk e-posta adresleri yerine, bu adresleri öğreneceğiniz sitelerin linklerini vereceğim.
    (onların kötü niyetleri yanında bizimkisi ne kadar kötü olacaksa)

http://www.konak.bel.tr/ sayfanın en sağ, en üst köşesinde

http://www.izmir.bel.tr/baskanmail.asp?menuID=1356&MenuName=Başkana ulaşın (İzmir B.şehir Bld. Bşk.)

http://www.yeniasir.com.tr/ya2007/01/15/index.php3?kat=ana&sayfa=mail5
    (Yeni Asır İzmir'in ve Egenin en büyük yerel gazetesi)

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/
    (Hürriyet gazetesinin yazarları)

http://www.milliyet.com.tr/2006/12/20/yazar/tamer.html
    (Milliyet gazetesinin yegane bisikletsever köşe yazarı Meral Tamer hanımefendinin adresi sayfanın altında)

Siz de daha bulabildiğiniz tüm adreslere yollayın arkadaşlarım, birleşip kenetlendikçe bu sporu sağlıklı şekilde yapmaya devam edebiliriz.

8. Turkishflier

Turkishflier Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar.Bu mazgal sorunu gerçekten yol bisikletçileri için büyük bir tehlike ve yıllardır belediyeler uyarılmasına rağmen bir çözüm getirmiyorlar.Ben defalarca mazgala girdim,bir sürü akordu bozulan ve bir tane hurda jantla sadece maddi hasar alarak kurtardım durumu.Ama bu yüzden düşüp yaralanan birçok arkadaşımızı da gördüm;hatta bir arkadaşımız ön tekerleğinin mazgala girip düşmesi sonucu 2-3 gün hastanede yatmıştı.

Tüm bunlardan belediyenin haberi var aslında.Yaklaşık 5 yıl önce İzmirde belediyeye toplu bir dilekçe verilmişti,bir kaç arkadaş gidip şahsen yetkililerle konuştu.Ve yine uzun bir süre önce küçük bir konferans düzenlenmişti.Bu konferansta belediyenin bir yetkilisi de vardı.Konferans boyunca yeni yapılacak bisiklet yolları,halkı bisiklete teşvik etme gibi konulardan konuşuldu.Mazgal konusu biz gündeme getirdik ve yarım bir ağızla onu da halledeceğiz dedi.Ortada halledilen bir şey yok tabi ki.

Tüm bu uğraşlara rağmen sorun çözülmedi ve biz bisikletçiler bu konuda çaresiz kaldık.Belki sorunu bir şekilde medyaya taşırsak bir şansımız olabilir.En azından bunu da denememiz lazım.Görüşmek üzere.

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  9. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    bencede medya işi önemli sözler havada kalıyor. birde işin ciddiyetini anlatmak bakımından hukiki olarak çomağın ucu varmı araştırıp adamlara göstermek gerekebilir diyorum .
    nihayetinde hem cana hem mala zarar. bu konuda önemli elde nekadar kozumuz olursa okadar yaptırım gücümüz olur