Yol bisikletine ilk bindiğinizde neler hissettiniz?

Tepki
9
Bisiklet
Salcano
Ben yol bisiletine yeni başlıyacağım ve ilk bindiğinizde neler hissttiğinizi çok merak ediyorum.Gidona alışmak zor olkdumu mesela?

Scudo

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Bir tuhaf oldum.. kızgın kumlardan serin sulara gibi bişey mi desem bilmem ki :D deneyimlemeniz lazım.. bu şeye benziyor fıstıklı çifte kavrulmuş lokumu anlatmak gibi birşey.. anlatamazsın ki.. bir tane atacaksın ağzına ne demek olduğunu anlayacaksın :D

şaka bi yana (yok, o yana değil) hibrit kullanıyorum ama heralde bu bisikletten sonraki bisiklet yol bisikleti olacaktır..

Tepki
12
belimin agrıdıgını ve çok keyifli olup atak oldugunu , diger bisikletlere göre daha küçük gidon ve kötü yanıda mazgaldan geçrken çapraz hat yapmak yoksa mazgala giriyo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gidona alışmak zor olmayacak. :) Birkaç saatlik sürüşten sonra diğer gidonlar çok basit, rahatsız ve gereksiz görünmeye başlayacak. Ayrıca yol bisikletinde ilk hissedilen şey hafiflik oluyor. Kalas gibi bisikletlerden sonra altınızda kuş gibi bir alet olduğunu anlıyorsunuz bariz şekilde.

Gözünüzde büyütmeyin, alışmak birkaç saatinizi alır. Sonra yol bisikleti ve cyclocross dışındaki türler pek ilginizi çekmeyecek. :p

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Seleniz rahat değil ise kıçınızın ağrısından gidonu aklınızın ucuna bile getirmezsiniz. seleniz rahat ise ve akıcı bir jant lastik kombinasyonunuz varsa yolda süzülmenin keyfini yaşarsınız.

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
Hız,hafiflik ve atiklik ilk hissettiklerim olmuştu.

Bide 28" jant sanki bisikletin üzerinde değil , tekerleklerin arasındaymışsın hissi veriyor. Daha iyi benimsiyorsun bisikleti. Dropbar gidon flat bar gidonlara göre gerçekten daha rahat gelmişti.

Ayrıca, değişik sebepleri var tabiki bunun ama ,fren mesafesinin uzadığını farketmiştim :)

Tepki
20
Bisiklet
Scott
Ben şehir bisikleti kullanıyordum. İlk yok bisikletine bindiğimde C sınıfı bir arabadan E sınıfı spor bir arabaya binmişim gibi hissettim. Daha dikkat isteyen ve ön sezilerinizin daha kuvvetli olmasını isteyen bir araç olduğunu farkettim. Gidonun farklı tutuş pozisyonları daha keyifli geldi. Bisikletin hafifliği de çok hoşuma gidiyor.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
MTB den yol bisikletine geçince kendimi traktörden otomobile geçmiş gibi hissettim :rolleyes:

gerçektende pedala basınca kolayca hızlanıyor olması, çok az eforla yolda süzülmesi ile kendisini sevdiriyor.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
çok utandım, birde kafamda tuhaf biçimli şeyle, kimsenin yüzüne bakamadım bi süre:) uzun zamandır ilk kez biniyordum çünkü. İyi yumuşak bir sele alırsan rahat geliyo yol bisikleti, gerçi diğerlerine binmedim hiç

Murat cinar

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Atala
Valla yol bisikleti ama nasıl bir yol bisikleti bugün 500-tl ye'de yol bisikleti var hi-teen kadro dandik donanımlar vs.eğer böyle bir bisiklet ile başlarsanız.ileriki zamanlarda ya buda ne dersiniz bumu yani yol bisikleti!!keyif ve haz almazsınız ama şöyle altınızda illa karbon olması şart değil alüminyumve hafif bir çelik kadroda olabilir ve donanımlar işte ozaman yol tutuşundan frenlerine ve diğer aksamlarına kadar bu işin lezzeti çıkar.yaklaşık 15 yıldır road bike kullanıyorum.bambaşka bir duygu.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bununla kafamın kırılması yakındır dedim, birde eski mahalle arkadaşım Yusuf geldi aklıma nedense. Biz ona dallastaki ceyarın baldızı lusi gibi yürüdüğü için lusi ismi koymuştuk aramızda. Kendisiylede lusi lusi diye kafa bulurduk. Hey gidi günler be..

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çabuk

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu arada İsmail eren abimizin bıyıklarınada hasta oldum. Kendisine aramıza hoş geldin diyoruz.

• Beğen
Tepkiler: ismail eren

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
valla tam hakkını vererek yol bisikletine binmek istiyorsan bide bacaklarda hissedilen acıdan zevk almayı öğreniyosun , biraz değişik bi duygu insnaın kendisi ile inat etmesi neymiş yol bisikleti bunu iyi öğretiyor :)

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
çok korktum. çünkü 10 yıl sonra, çok güzel bir bisiklete biniyordum. ve pedalı bastığım gibi yokuş aşağıya gittim. feci bir kaza atlatacaktım. allahtan atlatmadım. bisiklete binişimin 10. saniyesinde düşmek çok kötü olurdu. :D