Yol bisikletine geçmek istiyorum. hangi markayı önerirsiniz?

Fırat88

Üye
Tepki
23
İsim
Fırat
Bisiklet
Scott
Merhaba arkadaşlar. Ben şuan Scott Aspect 940 dağ bisikletini kullanıyorum. Bu sene Nisan ayında aldım. Alırken amacım turlara çıkmak. Dağ bayır gezmekti. Ancak ilerleyen günlerde Bisiklet olayını spora dönüştürdüm ve yanına koşuyu ekledim. Böylelikle biraz araştırmadan sonra triathlona hazırlanmaya karar verdim. (Yüzme antrenmanlarına da inşallah yakında başlayacağım.)

Hal böyle olunca doğal olarak yol bisikletine geçme gereği duydum. (Ne yalan söyleyeyim yol bisikletleri de şu sıralar çok fazla ilgimi çekmeye başladı.)

Seneye bu mevsimde almayı düşündüğüm yol bisikleti için şimdiden araştırmalara başladım. (Dergilerde farklı markalarla yapılan test sürüşleri, değerlendirmeleri okudum)

Şimdi aklımda olan birkaç marka var.

Scott
Specialized/S-Works
Canyon
Focus
Cervelo
Felt

Bana bunlardan hangi markaları önerirsiniz? Benim için öncelikle önem arz eden konu bisikletin ağırlığı. Bilindiği üzere aluminyum gövdeye sahip olan bisikletler bazen karbondan daha hafif yada aynı ağırlıkta olabiliyor.
Bu yüzden karbon şart değil.
Seneye 2017 modellerin çıkacağını düşünürsek son model olması da şart değil. Bir sene önceki modeli de alabilirim. Şimdiden sorma gereğimin bir nedeni de bu zaten. Aklımda bu süre içinde üzerinde durabileceğim modeller olur ve bana olan en uygununu alırım inşallah.

Seneye Scott Aspect 940ı sattığımı düşünürsek 4000 liraya kadar çıkma ihtimalim var. Bedenim S.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: hogutmen
Scudo

Fırat88

Üye
Tepki
23
İsim
Fırat
Bisiklet
Scott
Cube ama hangi model? Ve neden Cube? Bu markayı da duymuştum ve 4000 liraya iyi bir bisiklet bulur muyum bilmiyorum. Duyduğum kadarıyla biraz pahalı. Tabi Specialized de öyle. Marka olarak pahalı olanları biraz arka plana koyuyorum. İşin içinden çıkamazsam bunlara bakmak istiyorum.

alwaysace

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Osman
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Canyon
s work kadrolarının dışına çıkarsan specialized o kadar pahalı değil. Verdiğiniz bütçeye göre. Arkalara atmayın bence

• Beğen
Tepkiler: Fırat88

Fırat88

Üye
Tepki
23
İsim
Fırat
Bisiklet
Scott
Peki Specialized arkalara atmam. Bunu bilmiyordum ben. Aklınızda olan bir modeli var mı? İşime yarayacak olan?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fırat88
Öyleyse öncelik sıralamanız şu şekilde olmalı.

Canyon
Focus ~ Scott
Specialized ~ Felt
Cervelo

Fiyat performans olarak en iyi ürünü dolayısıyla en hafif bisikleti Canyon'da bulursunuz. 4000 liraya çok güzel Canyon modelleri var forumda bir çok kullanıcısı da var arayıp bulabilirsiniz sıkıntı yaşayanı görmedim.

Fırat88

Üye
Tepki
23
İsim
Fırat
Bisiklet
Scott
Teşekkür ederim @Berke Bu sıralamayı aklımda tutacağım. Bunların haricinde bana önerebileceğin bir marka ve model varsa sevinirim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fırat88
Aklınızda olan markalar zaten güzel markalar bunların haricinde bir marka önermek istemem çünkü daha çok kafanız karışır.
Canyon'dan şu modellere bakabilirsiniz.
(link)
(link)
(link)

Fırat88

Üye
Tepki
23
İsim
Fırat
Bisiklet
Scott
Süper! İşte beklediğim cevaplardan bir tanesi. @Berke

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fırat88
Hatta forumdan @sinobjk ilk gösterdiğim Endurance CF 7.0 modelini kullanıyor belki o size daha ayrıntılı bilgi verebilir.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Berke canyon iyi hoşta şu getirme masrafı ayrı bi bisiklet parası nerdeyse :(

Fırat88

Üye
Tepki
23
İsim
Fırat
Bisiklet
Scott
Benim Almanya'da süresiz oturumum vardı Almanya'da doğduğum için. Temelli döndükten sonra maalesef 6 ayda bir giriş çıkış yapamadığım için oturum iznim öldü. Ama yine de getirme konusunda sıkıntım olmaz benim. Almanya'dan kuzene davetiye çıkarttırırım gider alır gelirim. Vergi iadesinden de paramı alırım. Herkesin yurt dışından bir bisiklet getirme hakkı var. Havalimanında çalıştığım için biliyorum. Gerekirse vergi iadesinden de vazgeçerim yüksek meblağlı vergiyi ödememek için.

• Beğen
Tepkiler: ytsejam
Tepki
38
İsim
Ali
Bisiklet
Diğer
@Fırat88

Bunu öğrendiğim iyi oldu :) Aslında aklımda uçakla gidip bisikletle geri dönmek var. (Almanya veya İtalya.)

• Beğen
Tepkiler: tolgax3

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
Benim ismim gecmisken biseler solemek isterim elbet :) triatlon yapicaksaniz endurance model bisikletler size gore deil. Aero modellere bakmaniz lazim canyonda aeroad modelini ve specialized venge yi tavsiye ederim. Tirmanis performansi dusuktur bu modellerin dedigim gibi triatlona yatkin bisikletler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tarmac. :) pişman olmazsın. her açıdan fazlasıyla tatmin edicidir. Yükseltiyim gibi dertlerin bile olmaz

Fırat88

Üye
Tepki
23
İsim
Fırat
Bisiklet
Scott
@sinobjk Süper! O zaman bu ikisinin modellerine bir bakarım. Peki bahsettiğim diğer markalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

@z. usta İnceleme listesine alındı :)

Tepki
38
İsim
Ali
Bisiklet
Diğer
@sinobjk

Bende inceledim de 9000tl en düşük fiyatı :D
(link)

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
@Fırat88 hepsi kendisini ispatlamış markalar biraz sizin zevkinize butcenize kalmis bi durum. Hangisini alirsaniz alin pisman olucaginizi zannetmem.

@Invisibleman

Valla karbon aero ve bahsi gecen markalarda 9 bin ii bi rakam. Butce onemli. Bende ucuz demedim zaten :)

• Beğen
Tepkiler: Berke
Tepki
38
İsim
Ali
Bisiklet
Diğer
Özelliklerine şüphe yok karbon jant ultegra vites sistemi ve ağırlık 7 kg :) hayırlısı diyip geçelim.