Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikletine Başlangıç yardım.

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında fatal tarafından paylaşıldı.

1. fatal

fatal Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar;
    Mtb'den sonra yol bisikletinide denemek istediğimden başlangıç olarak Bianchi Champhion temin ettim.Bisikletin fren/göbek/ruble ve aynakol bakımlarını yaptım Bisikletin acil olarak iç-dış lastik ve gidon bandı ihtiyacı mevcut fakat bulunduğum ilde yol bisikleti yaygın olmadığından mıdır bilinmez fiyatlar bana aşırı yüksek geldi.Teker bölümüne lastik üzerine konu başlatmış bulunuyorum zaten bu bölümdeki yardım isteğim gidon bantı üzerine olacak.Burada gidon bantı bulamadım bulduğum tek yer 35tl istedi internette 20tl'ye gayet iyi bantlar mevcut fakat benim asıl merak ettiğim alternatif çözümler mevcut mu?Bez bant yada çekme bant deneyenler oldu mu? Nasıl bir sonuç alındı bilgilendirirseniz çok sevinirim.

2. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Eskişehir'de ikâmet ediyorsanız Çınar Bisiklet'ten 17 TL gibi bir fiyata pro gidon bantı temin edebilirsiniz. Oldukça kullanışlı

3. fatal

fatal Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Zaten bisikleti oraya götürmüştüm fakat yol bisikletinden mi kaynaklanıyor bilmiyorum bir anda bütün bisikletcilerde fiyatlar ikiye katladı verilen fiyatı yazdım zaten neyse bende elimden geldiği için bisikleti kendim bakıma aldım jantları akort ettim,göbek,ruble ve zincirleri temizledim arka göbek,zincir ve aynokoluda belli bir süre sonra değiştirmem gerekecek ama bu iş internet üzerinden olacak bu gidişle çünkü zangzian diye çin malı dış lastiğe 35 tl isteyen oldu.Çin malı olmasına lafım yok ama lastiği elime aldığımdaki tablo vahimdi yani.Benim elimde deri çekme bant mevcuttu gidona sardım gayet başarılı oldu ama az kaldığından sadece 1 tarafa sarmış bulundum,birde tenis raketine sarılan gridler var ince iş görürmü acaba o yüzden merak ediyorum alternatif bir şeyler deneyen oldu mu diye?

4. yetkin yılmaz

yetkin yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Bizim gözünü para hırsı bürümüş sözüm ona bazı bisikletci satış yerleri ve firmaları aaaaa!!!! bak bunda yol bisikleti var bu kesin zengindir para vardır bunda yada bu sporcu kesin parası var mantığı olduğu için bakış açısı bu.

5. fatal

fatal Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Çınar Bisikletten senelerdir alış veriş yaparım Mtb parça fiyatları uygundur;parça sorsalar bende oraya yönlendiririm sanırım sıkıntı yol bisikletinde ara parça bulmakta yani işin içinde sadece markalar var mtb'de olduğu gibi yan sanayi yada markalara üretim yapan taşeronlar işin içine girmemişler yada Türkiye pazarında yoklar çokda bilgili olmadığımdan yanlış yönlendirme yapmak istemiyorum ama profosyonel olmayan markalarada ihtiyaç var bütçe olarak gidon bantına bu mebla bana fazla mesela...

6. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gidon bantını yeni değiştirdiğim için elimde fazlalık olan beyaz bontrager gidon bantları var. Fakat pek temiz değiller :) İşinizi görürse verebilirim.

7. fatal

fatal Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Eğer çözüm bulamassam alabilirim;kullanılabilir olduktan sonra kenarda atıl durması veya çöpe gitmesindense neden tekrar kullanılabilir olmasın maksatlada tanışmış oluruz!!!Teşekkür ederim ama önceliğim çözüm bulmaktan yana hem belki yol göstericide olabilir.

8. Cemre Can Süral

Cemre Can Süral Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Ankara Erdoğanlar Bisiklet ile telefonla bağlantı kurarsanız,özellikle toplu alımlarda güzel indirimleri var ürün yelpazeside geniş bi araştırın derim ben.