Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikletine başlangıç tavsiye

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında yiğt tarafından paylaşıldı.

1. yiğt

yiğt Aktif Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    İlk defa yol bisikleti almayı düşünüyorum , nasıl bir bisiklet ile başlamamı tavsiye edersiniz? Ne kadar bir bütçe belirlemeliyim ? Ve bisiklet tavsiyelerinizi bekliyorum :)

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kendiniz bir bütçe koyup tavsiye istemelisiniz biz size 10.000 lira bütçe ayırın desek ayıracak mısınız?

3. yiğt

yiğt Aktif Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Daha önce araştırırken Sora set ile başlayın , 2300 set ile başlarsanız yol bisikletinden soğursunuz vs. bir sürü yorum gördüm ve kafam karıştı. Bu nedenle nasıl bir bisiklet ile başlamalıyım ve dolayısıyla bütçem ne olmalı diye sordum

4. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    2000 liraya kadar bir bütçe ayırabilirseniz carraro race 052 seçenekleriniz arasında bulunabilir.

5. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    İyi birsey alma daha dogrusu kadrosu kendini kanitlamis saglam bir bisiklet al tayvan olmasin tavsiyem ben 1200 km oldu hayla alisma evresindeyim 5 yillik mtbden sonra cube peloton var harbi muthis bir bisiklet o kadar dustum ettim hicbirsey yok en son sahilde bi kiza vurdum 30-35 km hizla allahtan hicbirsey olmadi ailede suc ama cocuk yolda gidiyor birden bagirdilar bende ki suc asiri hiz birden onume kirdi bam frene bile basamadim yandan girdim bol bol kufir yedim ne bende ne cocukta ne bisikletlere bisey oldu nasil allah korudu valla spd olmasa daha kotu olacakti herhalde bi baktim bisikletle ben 2 metre havadayiz cocugun uzerinden gectim bam dustum sonra spdler cikti yerdeyiz.Gidon yamuldu onuda duzelttim demekki burdan ne anliyorum sahilde hiz yapmamak artik asfalt gidicem bune ya her bisiklet yoluna girdimde bir vukaat :(

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Carraro Cr Race 032 modeli başlangıç için ideal.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=133917

7. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Yol bisikletine başlarken komponentten ziyade kadroya önem vermelisiniz bedeniniz için doğru açılara sahip ve fiti size göre yapılmış bir kadro ile sürüşlerinizden keyif alarak kısa sürede bisikletinize uyum sağlamış ve yeterli motivasyon için ilk adımı atmış olursunuz shimano sora / tiagra başlangıç için oldukça yeterlidir zaman içerisinde hedeflerinize göre daha üst grup setleri de tercih edebilirsiniz model olarak carraro 0 32 den söz edilmiş kesinlikle katılıyorum oldukça yeterlidir ayrıca sedona 601 hala varsa 611 ve yine bulunur ise bianchi slr 500 modelleri tercih edilebilir iyi seçimler keyifli sürüşler

8. onur güneş

Seviye:
    Komponent konusuna malesef katilmiyorum 2014 sora var cokda guzel set yari yolada birakmaz en onemli nokta kadro ve masa dayaniklik saglamlik komponentleri degistirebilirsiniz sonra ama kadro cok onemli en begendigin kadroyu al alirken bence beyaz olmasin ama cok temizlik istiyor hertarafi yag icinde suan :D ama beyazda ayri guzel her guzelin bir kusuru vardir hesabi :)

9. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Salcano xrs 030 Tiagra çok ideal bir bisiklet. Donanım ve jantları uzun süre sizi tatmin eder.

10. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Reşit bey e harfi harfine katılıyorum. Başlangıç için sora tiagra set idealdir. Fazlasını düşünmeye hiç gerek yok. Zaten alt seviye parçalar arasında çok ta bir kalite farkı yok. Bir 105 Ultegra Dura ace kullanmadan da kalitenin ne olduğunu ve alt seviye parçalar arasındaki kalite farkını anlamak çok kolay değil. İmkan olduğunca daha yenisini daha üst modelini almaya çalışın ama çok ta kasmaya gerek yok. Önemli olan doğru kadro boyu seçmek bisikletin size en üst derecede uygun olması. Bu performansını arttırır ve bisikletiniz keyifle kullanırsınız. Carraro race 032 sedona 611 bianchi slr 200 hatta salcano xrs 030 tiagra da seçenekler arasında olabilir. 1700 tl civarı bir bütçe yeterli olur şu aşamada.

Süleyman GÜNGÖR ve ufuk şimşek bunu beğendi.
  11. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ben de 052 ile ilgileniyorum sürekli salcano xrs30 ile karşılaştırılıyor ancak salcano ya bir türlü ısınamadım nedense belki kötü servis şöhretinden mi artık yada kadro konusunda güven vermediğinden mi bilemem ama şunu belirtmeliyim ki carraro 032 nin renk uyumu 052 ye göre daha iyi gibi ya da beyazın bir albenisi var sanki ancak önceki bisikletlerim beyaz ağırlıklı olduğu için sanırım bir sonraki tercihim 052 modeli olacak. carraro ilk bisikletimdi memnun kalmıştım..

Ömer KARAN bunu beğendi.
  12. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tayvan olmasin derken neyi kastediyorsunuz? Kullandiginiz cube'un kadrosu ne saniyorsunuz, Alman mi? :)

Kadrolarin hemen hepsi Tayvan'da uretiliyor zaten. Ha kalitesini kanitlamis bir marka alin diyebilirsiniz mesela: Specialized, Trek, Merida, Scott, Giant, Focus, Cube...

Sora giris icin idealdir. 2014 Claris de artik daha iyi diyorlar, bilemiyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

onur güneş bunu beğendi.
  13. onur güneş

Seviye:
    Aynen uyduruk marka olmasin diye soyledim en azindan kendini kanitlamis.Aman çaktirmayin sakin cube almanyada uretiliyor biliyordum :)

Aytuğ Ş. bunu beğendi.
  14. yiğt

yiğt Aktif Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Carraro CR-032 , Bianchi SLR 500 , Kron Dynamic , Salcano XRS 040 gibi 4 seçenek belirledim , hepsinin donanımı aynı gibi bunların arasından hangisini tercih etmeliyim? Kadro kalitesi olarak belirgin farklılıklar var mı yoksa görüşünü beğendiğimi mi alayım :)

15. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    O 4 bisiklet arasından birini alacak olsam kesinlikle Carraro race 032 alırdım.

Süleyman GÜNGÖR ve ufuk şimşek bunu beğendi.
  16. yiğt

yiğt Aktif Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Ya da 2000 TL nin altına düşürebilirsen Salcano XRS 030 Tiagra - Carraro CR-052 de alternatif fakat Sora yeterli gibi geldi bana , şekil olarak Carraro 032 yi çok beğendim fakat çok fazla temizlikle uğraşırım gibi geliyor :)

17. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ben de, kuvvetle muhtemel 032 alacağım. geçen hafta, carraro 052 için 1750 tl, 032 için 1500 tl ve bianchi slr 500 için ise 1350 tl fiyat aldım (9 taksitli son fiyatlar). görsel olarak eşimle beraber en çok beğendiğimiz 032 idi. bakalım belki de bu hafta içi almış olurum. alırsam da fotoları zaten paylaşırım. kendi adıma, bana yorumlarını esirgemiyen değerli kardeşlerim, forumdaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum. hoşça kalınız :)

Ömer KARAN bunu beğendi.