Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikletine başlamak istiyorum..

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında ekrem_karahan tarafından paylaşıldı.

1. ekrem_karahan

ekrem_karahan Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    2 yıldır, en azından haftanın 3 günü, 7 km uzaklıktaki okuluma dağ bisikletim ile bol yokuşlu ve trafikli yollardan gidip geliyorum. Bisikleti aynı zamanda bir ulaşım aracı olarak kullanıyorum diyebilirim.
    Yaklaşık 5 ay Almanya'da kaldım ve yol bisikleti ile dağ bisikleti arası bir bisikleti çok sevdim. Şimdi yol bisikletini ve okula yol bisikleti ile gitmenin nasıl olacağını merak ediyorum.

Öncelikle şunu sormak istiyorum: 18" dağ bisikleti benim boyuma uygun olduğuna göre alacağım yol bisikletinin kadro boyu ne olmalıdır?

Bu yokuşlu ve bol trafikli 7 kmlik yolda haftanın 3 günü gibi bir kullanım yoğunluğunu kaldıracak, başlangıç yol bisikleti nasıl olmalıdır?
    Internetten 2 bisiklet buldum: 1.si 250 lira peugot kadrolu, 2.si ise yine peugot kadrolu ve shimano sora ve shimano 105 ekipmanlı..
    Sadece bu iki bisiklet arasından değil fakat genel olarak önerileriniz nelerdir?
    Özetle yol bisikletinde yeniyim ve ulaşım aracı olarak sık sık kullanmak istiyorum.. Biraz da hırgürcüyümdür, çok uysal kullanmam yani..:p

2. koray bulut

koray bulut Üye

Seviye:
    7 km yolu üç tekerlekli bisiklet bile kaldırır...Bu anlamda dayanıklılık konusunda bi çekince taşımana gerek yok.

3. Oğuzhan Kukul

Oğuzhan Kukul Üye

Seviye:
    yol bisikleti şehir için ulaşım için pek uygun deildir.. mazgallar, trafikte uzun durma mesafesi(dağ bisikletine göre) ağır vites oranları gibi faktörler yüzünden zor olur. hele agresif kullanım hiç olmaz. eğer hybrid kastetmiyorsanız tabi. hybridler dağ bisikletinden daha uygundur trafikte ulaşım amaçlı kullanım için.

birde bütçeyi biraz yukarı çekip daha hoş ve kaliteli bir şeyler kullanmak istersiniz bence:) imkan meselesi tabi

ekrem_karahan bunu beğendi.
  4. Dizdar MERT

Dizdar MERT Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ya da şu an elinde bulunan dağ bisikletine 1.15 slick lastik takabilirsin gayet akıcı oluyor ve şehir içinde de zorlayacağını hiç sanmıyorum:in: