Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikletine bagaj olur mu? Evet olur!

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında cenktamay tarafından paylaşıldı.

1. cenktamay

cenktamay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. 1 yıl kadar evvel aldığım ama henüz uzun bir turda kullanma fırsatı yakalayamadığım Axiom marka bagaj ve çantaları karbon yol bisikletime takıp fotoğrafladım. Çantalar takılı haliyle yol ayakkabısıyla denedim ve topuklarda çantalara çarpma durumu söz konusu değil. Çantalar bagaja tam olarak yapışıyorlar ve sağa sola sallanma gibi bir durum da söz konusu değil. Takmak çıkartmak oldukça basit. Tek elle sökülüp takılabiliyor.

Bagajı takmak da 15 dakikamı aldı sadece. Tekerlek mili (QR) çıkartılıyor. bagaj o kısma denk getirilip tekrar takılıyor. Üst kısmındakı uzun parça da, arka fren sökülerek, aynı yere onla beraber vidalanıyor. Tüm bağlantıları yaptıktan sonra kontrol ettiğimde oldukça sağlam görünüyor. Bagaj da gerçekten hafif. Bu arada kadro karbon ama bisiklete yük bindirmiyor. Karbonu zedeleyecek bir dokunma olmuyor. Güvenle kullanılır. Aşağıda fotoğrafları görebilirsiniz. Sorusu olan buraya yazarsa, bildiğim kadarıyla cevaplarım.

Ürünlerin linkleri:
    Streamliner Road DLX - Streamliner Racks - Racks - Products - Axiom Performance Gear
    Seymour DLX 30 - Journey Panniers - Bags - Products - Axiom Performance Gear

Fotoğraflar:

Ekli Dosyalar:

2. Çağlar Çağlayan

Çağlar Çağlayan Cascade

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim de düşündüğüm bir şey açıkçası, uzun yol en hızlı yol bisikletiyle gidiliyor ancak yanınıza eşya alamıyorsunuz. Sırt çantası zaten eziyet. Yalnız aklımda bir soru var: bilindiği üzere yol bisikletleri yarışlar için tasarlanmış. Kadroya ekleyeceğimiz her kilo başına kadro daha fazla yorulacaktır, belki de kapasitesinden fazla yüklersek kadro çatlayabilir. Uzun süre kullanmış birinden yorum\tavsiye alsak iyi olacak gibi. Var mıdır acaba bu tarz bagajları uzun süre kullanan?

3. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Asıl sorun, genelde yokuşlarda çıkıyor.
    En hafif oranı 34/28 olan bir bisiklet, 22/34 oran kullanan bir tur bisikletine yaklaşamıyor.
    Bu da turdaki yokuşları tatsız hale getiriyor. Yoksa, dediğiniz gibi herhangi bir sürtme vs. durumu da yaşanmıyorsa oldukça güzel bir seçenek. Zaten bütün ağırlık tekerlek mandalı ile göbeğe iletiliyor. Orası da +20kg ağırlığı sırtlayabilir kolaylıkla.

NOT: Eurus jantlar çok hoşuma gidiyor bu aralar :)

4. cenktamay

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Yol bisikletinde düşündüren konulardan biri de o ne yazık ki. Bendeki aynakol 52-36 ve ruble de 11-28. Yazık Ege kıyılarında çok zorlamaz diye düşünüyorum. Ama Karadeniz kıyılarında ağlatır :) Turlarım çadırsız pansiyon turları olduğu için, yanıma alacağım 3-5 parça eşya ıvır zıvırı toplasam 10 kılo etmeyeceğinden içim rahat.

Eurus'ları kardan deneyemedim. Ben de çok merak ediyorum performanslarını. Hele önceki Vento'ya göre ciddi farklar hissedeceğim gibi geliyor. Paylaşrım :)

Volg ve ToffieBoi bunu beğendi.
  5. geloturikidakka

geloturikidakka Kıdemli Üye

Adı:
    Olgun Z.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Pek anladigimdan değil ama göbeğe bağlanan yerin geriye doğru olması ağırlığın geriye gitmesini bunun sonucunda ise kadroyu geriye gerdirmesine sebep olabilir mi. Ki bu kadar basit şeylere de kadro zarar görür mü?

6. cenktamay

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Ürün Axiom firmasının ürünü ve bu modeli yol bisikletleri için üretilmiş. Sayfasında yanılmıyorsam 50 kg kapasite yazmış. Ben güveniyorum. Ha 50 kg tabii ki yüklemeyeceğim ama yazlık kısa orta turlarda 10-15 lg lık eşyalarımı güvenle taşırım.

7. Uykusuz007

Uykusuz007 Kıdemli Üye

Adı:
    Lemi Öztürk
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çok başarılı aparat teşekkür ederim paylaştığın ve bizi aydınlattınız için bu tip el yapımı aparat bile yapılabilinir

8. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Bu dedikleriniz karbon ve alüminyum için geçerli ama çelik kadrolar.in diğerleri out.bence ayakda olur bagajda olur.o olmasın bu olmasın bisiklet kuşa döndü.fransa turuna katılacaksanız o ayrı.

Volg bunu beğendi.
  9. Ender Piyale

Ender Piyale Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yol bisikletini aldıktan sonra tur bisikletimi satamadığım için ilaç gibi geldi bu çözüm :)
    Nereden temin ettiniz peki ürünleri?

nonsteril bunu beğendi.
  10. cenktamay

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    İlk mesajımda linkleri vermiştim. ben ürünleri ebayden aldım çok çok daha ucuza yakalamıştım. yanlış hatırlamıyorsam çantalar 30 usd gibi birşeydi.

11. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Normalde yol bisikletlerini pek beğenmem ama senin bisikletin harbi çok güzelmiş :).

cenktamay bunu beğendi.
  12. aallyy_3585

aallyy_3585 Üye

Adı:
    Ali Sönmez
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu tarzin adi saniyorum, Crossfire yada frei free Neyse özet olarak her gün bisiklet üzerinde geciriyorum. Ve hizli olmakta önemli, eger sifir bisiklet alacak alirsam full donanim bu tarzim alirdim. Bu tarz aynakol ve ruble ile satiyorlarlar, kesin oranlari bilmiyorum. Bunun disinda cok sık camurluk cesitleride var, yine aydinlatmada yapilabilir.

13. Irfan demir

Irfan demir Yeni Üye

Adı:
    Irfan demir
    Bisiklet:
    Salcano
    Bağlantı şeklini hiç beğenmedim. Fren sisteme takılan yer çok basit. Çabuk yomulur. Bence 1.500 tl carraro hidrolik disk fren li bir bisiklet daha al. Benim şahsıma ait şehir içi kullanım için dağ bisikleti. Uzun yolculuk için yol bisikletim var. Şehir içinde yol bisikleti kullanmak çok zor oluyor. Bir bisikletin orjinali bozmadan aksesuar takmak en güzeli.kisacasi Bagaj beğenmedim şekil ve sağlamlık olarak.

14. Fakir Kemancı

Fakir Kemancı Kıdemli Üye

Adı:
    Serkan G.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fren bağlantı yeri zaten her frende esneyen bir yer onun yerine sele borusu kelepçesinden destek alınabilirdi ayrıca kadroya yük binmesede göbek mili göbek rulmanları teller ve çembere yük binecektir belirli bir hızın üzerinde gözden kaçıracağınız çukur veya kasistte arka jantı orada bırakırsınız tur bisikletlerinin jant tel sayısı çember eti kalınlığı vs vs. Yani ucuzundan Salcano city fun felan almak daha mantıklı.