Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol bisikletinde sırt çantası sorun yaratır mı

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Emre Akcan tarafından paylaşıldı.

1. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yol bisikletiyle uzun yol giderken sırt çantası şart olacak sorun yaratır mı?
    çok ağır olmayan bir çanta temel tamir malzemeleri 1-2 tişört belki atıştırmalık bir şeyler

2. Emre Alp Özkurt

Emre Alp Özkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    bisikletin üstünde ağırlık olmasındansa vücutta ağırlık olması biraz daha avantajlı. bende yol bisikletiyle günlük 80 km evden işe gidiyorum ve sırtımda standard olarak 5 kilo taşıyorum ancak bu ağırlık 3e düşerse eğer çok üstün bir performans sağlıyor. diğer türlü rahatsız ediyor.

İslam Gölge bunu beğendi.
  3. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    Emre yanlış biliyorsun,sırtınızda yük taşımayın.bisiklette yük taşıyın.sırtınıdaki yük kalbinize,belinize ve bütün vucudunuza zararlı.Kalp ritim bozukluguna gidebilicek sorunlara kadar yol açabilir.Ki aramızdaki bazı arkadaşlar sırt çantası yüzünden bu sorunlarla karşılaştılar.Sakın ha sırıtınızda yük taşımayın.Bisiklette taşınmalı herşey.Ve performansda etkilenmez hatta daha performanslı olursunuz.Yanlış bilgiler vermyielim insanlara heleki böyle kritik konularda.

4. Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    teşekkür ederim ama mtb ile çantalı gittiğim yolu aynı çantayla gidicem sağlık açısından problem çıkartıcağını sanmıyorum ama aerodinamik açıdan yattığımdaki performans düşer mi gibisinden bi sorum var. büyük ihtimalle sele altı çanta kadroya takılan çantalarda taşıyacağım.

5. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hayat senin :)

6. ulaş kaya

ulaş kaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bugün testi yaptım arkadaşın çantasını taşıdım yokuşta tam bir ölüm bisiklette taşımak çok mantıklı.

sele borusun atakılan bağaj ve 10 litrelik çanta düşünüyorum
    .

gok bunu beğendi.
  7. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sırt çantası uzun turda çok rahatsız ediyor.Bu sadece yol bisikleti için geçerli değil.Terleme,yokuş çıkmada etkisi bir hayli fazla oluyor.Sırt çantasından kurtulmak için sele arkası heybe çanta takılacak bagaj aparatı aldım.Yan taraflarına portatif 2 adet heybe çanta taktım.Hacmi büyük herşeyimi koyuyorum.Özellikle mtbye taktım,ayrıca her tür bisiklete uyumlu,çok rahatım.Sürüşte asla takılma veya performansta sorun olmuyor.Tam tersine çok rahat edici.Memnunum.Örnek gösterim çantam http://www.bisikletcim.com/urun/ibera-heybe-canta-ib-ba4.aspx .İlk başta biraz masraflı gelebilir ama uzun ömürlü ve özeillikle uzun yolculukta sırt çantası eziyetinden kurtulmanın sağladığı rahatlık için değer diyorum.

8. Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sadece seleyemi takılıyor yoksa kadrodanda destek alan aparatı var mı seleye takılıyorsa alabilirim

9. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Sadece seleye takılan bagajların yük taşıma kapasiteleri 9 kg.dır. Üzerine takacağınız heybe ile beraber maksimum 9 kg. taşıyabilirsiniz. Tur amaçlı bagaj ve heybe düşünüyorsanız mutlaka kadroya bağlantılı modelleri araştırın.

10. Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yol bisikleti kadrosunda bağlantı yeri olmuyor galiba
    9kg da bana yeter zaten teşekkürler

11. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:

yol bisikletine bence hiçbirşey takmayın resimdeki gibi bir çözüm üretmeye çalışın...

Emre Akcan ve Barış Güney bunu beğendi.
  12. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yazıyı geç okudum ve cevapta geciktim.Sadece seleye takılıyor.Sele borusu sağlamdır.Yoksa bu tür compenant takmak için uygunsuz olsa çıkarılmazdı.Kadrodan destek alan aparatı yok,bu yüzden çok kullanışlı ve her kadroya uyumlu.Memnunum,sorun yok.Sadece sele borusuna heybe çanta takmak içinde aparatı var.Fotoğrafları yakın zamanda paylaşımla göstermeye çalışacağım.Yukarıdaki yol bisikleti fotoğrafındaki çantadan daha fazla yük kapasitesi var.Sorun yaratacağını hiç sanmıyorum.Portatif ve alyan anahtarıyla çabuk sökülerek takılan bir aparat olduğunu söylebilirim.Her bisiklete uyumlu. http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-seleye-montaj-heybe-tutucu-74325560/detay/ göstermek amaçlı taktığım aparat.Hafif aluminyum malzemedir.Göstermiş olduğum ıbera marka heybe çantayı bu aparatla takılı olduğunu gözünüzde canlandırın.

13. oguzhan koc

oguzhan koc Üye

Seviye:
    Konuyu devam ettireceğim fakat, eğer sadece sele borusundan destek alan böyle bir aparat kullanırsak ve 30lt lik bir heybe takarsak gerçekten işlevsel olur mu? Bana uzun yolda pek dayanmazmış gibi geliyor..?

ahmet ağaca bunu beğendi.
  14. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    koltuk altlarını kesiyor çanta...

ahmet ağaca bunu beğendi.
  15. ahmet ağaca

ahmet ağaca Yeni Üye

Seviye:
    bence 2-3 Kg'lık bişeyse sırtta taşımak daha mantıklı, ama 4 kilodan fazlaysa çok yorar. :in:

16. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
  17. emre daran

emre daran Üye

Seviye:
    o 9 kilo taşıma kapasitesi denen aliminyum sele borusuna takılan port bagajlardan bi tane de ben aldım. dağdan odun kestim eve getirdim 40 kilo vardı allah allah çekerek geldim eve ama kırılmadı hala kullanıyorum mtb'de.

18. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Siz yine de limitleri fazla zorlamayın. Sadece sele borunuza bağlanan bu bagajın kendi kırılıp kopsa jant tellerine sıkışabilir ciddi yaralanmalara neden olabilir, daha kötüsü sele borunuz siz üzerinde oturup bisikleti sürerken kırılırsa çok ciddi yaralanmalara neden olabilir. Önce güvenliğimizi sağlamalıyız. Gerçi siz 40 kg taşırken bisikleti sürmemişsiniz ama olsun ben uyarmak istedim.

19. Mete Can Karahasan

Mete Can Karahasan Üye

Seviye:
    Bence de sırt çantasını yazın tek seçenek olarak düşünmeyin. 3 günlük turda sırt çantasıyla gezdim, ciddi ısı tutma sıkıntısı çektim, kalp hızı yüksekliğinden her tarafım ödem oldu. Kışın ise sıcak tutması avantajlı olabilir :)
    Asıl sorun, uzun süre çantayı taşıdıkça sırt kaslarınızın yorulması ve bileklerinize ister istemez yüklenmeye başlamanız. Bendeki sinir sıkışmasını oluşurken farkedemedim, 6 hafta baş parmağımı kapatamadan yaşadım. Aklınızda olasılıklar bulunsun.

20. adem er

adem er Kıdemli Üye

Seviye:
    temel problem ter: vücudumuzda taşıdığımız çanta terlemeyi artırıyor, bisiklette taşımak daha sağılklı;