Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikletinde Sezon Finali Sakarya'da

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında M.Kaba tarafından paylaşıldı.

1. M.Kaba

M.Kaba Forum Bağımlısı

Seviye:
    Federasyonumuzun 2009 faaliyet programında yer alan Sakarya Sezon Sonu Yol Yarışları 16-18 Ekim.2009 tarihinde (Yol Hariç) SAKARYA’da düzenlenecektir.

* Yarışmanın teknik toplantısı 15.10. 2009 tarihinde saat 18:00’da yapılacaktır.
    * Yarışmalara Tüm Kategoriler ile Yıldız B Kategorisindeki(95-96 Doğumlu) Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabilecekler.
    * Yarışmalarda ;
    * Yarışmalara katılacak olan sporcuların harcırahları;
    o Yol Yarışları baz alınarak Büyük Erkek ve Büyük Bayanlarda %15 diğer kategoriler de ise %20 zaman barajını aşan sporcuların tamamına harcırah ödemesi yapılacaktır.
    o Sadece kriteryum olan müsabakalar da ise yarışmaya katılıp yarışmayı bitiren sporcuların tamamına harcırah ödemesi yapılacaktır.
    (Yönetim Kurulunun 09.05.2008 tarih 4 no lu kararı)

* Her beş kategoride toplam 2-4 sporcusu harcırah almaya hak kazanan ilin veya kulübün 1 antrenörüne (veya idarecisine); 5 ve daha fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan ilin veya kulübün 1 antrenör ve idarecisine, harcırahları (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.
    * Kulüplere ya da ferdi sporculara yapılacak harcırah ödemesinde esas alınan kafile listeleri yarış komiserine imza attırılacak, kafile listesi olmayan kulüp ya da sporcu müsabakaya giremeyecektir. Aynı zamanda harcırah ödemesinde esas alınan bordrolar teknik toplantıda dağıtılacak olup imzaların müsabakanın ilk gününde Federasyon yetkililerine teslim etmek zorundadırlar.
    * Antrenör ve İdareci Yarışmanın Teknik Toplantısında kayıt masasında, hakemlere kimliklerini göstererek imzalarını ibraz edeceklerdir. İmzalarını ibraz etmeyen antrenör ya da idareciye harcırah ödemesi yapılmayacaktır.
    * Sırt numaralarını 2009 sezonunda Federasyonumuz tarafından verilen numaralar kullanılacaktır.
    * Kulüp Takımları bulundukları ilin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerini ve sporcuların 2009 sezonu vizeli lisanslarını teknik toplantıda yarış komiserine vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır.
    * Milli Takım kıyafetlerinin yarışma öncesi (antreman) , yarışma sırasında ve sonrasında giyilmesi yasaktır.
    * Kulübe ait harcırah ödemesi yapılacak kişinin kulüp başkanlığı tarafından mutemet tayin edildiğine dair ve kişinin de hesap bilgilerini banka dökümü olarak alarak getirecektir.

4.Ayrıca ;söz konusu yarışlara katılacak idareci ve sporcular yarışlara gelirken varsa sosyal güvenlik belgelerini (Bağ-Kur,Emekli Sandığı,SSK) getireceklerdir.
    YARIŞMA TALİMATI :
    # Kulüp sporcuları, kulüplerini temsil eden (tek tip) formalarıyla yarışacaklardır. Uygun forma ile yarışa hazır olamayan takımlardan kulüp idarecileri sorumlu tutulacak, uygun forması olmayan sporcular takım puanlamasına alınmayacaklardır.
    # Yarışmalarda ihtar alan İdareci, Antrenör, Sporcu ve takımların alacakları veya aldıkları puanlardan (5) puan silinecektir.
    # Teknik toplantıya (geçerli mazereti olmadan) katılmayan, onaylı listeleri ile 2009 sezonu vizeli lisanslarının aslı olmayan kulüp takımları veya ferdi sporcular yarışmalara alınmayacaktır. Sporcu lisanslarının fotokopisi yada faksları kabul edilmeyecektir.
    # Yarışmalarda sporcuların kask takma mecburiyeti vardır.
    # Yarışmalar UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonunun geçerli Yönetmelikler çerçevesinde koşulacaktır.
    # Genç Erkek kategorisinde,dişli statüsü 52*14 =7,93m (yedek jantlar dahildir.)
    # Yıldızlar dişli tahdidi daha öncede toplantıda belirtildiği gibi 52x16 (6.94 mt)
    # Genç Bayanlarda dişli statüsü 52*14 =7,93m (yedek jantlar dahildir) olacaktır. Genç Bayanlarda 1989 ve sonrası doğumlular yarışabileceklerdir.
    # Sporcular gerektiğinde kontrol edilmek üzere nüfus cüzdanlarını yanlarında bulunduracaklardır.
    # Yarışmaların bitiminde sporcu-idareci-antrenör tarafından verilen dilekçeler yarışma anında yetkili kurullarca değerlendirilip, gerekli cezaları verilecek olup, dilekçelerin işleme alınabilmesi UCI kuralları gereğince kafile sorumlusu tarafından 30.YTL’nin dilekçe ile beraber Federasyon yetkilisine verilmesi halinde dilekçe işleme alınacak olup haklı olanların parası iade edilecek olup, haksız olanların parası Türkiye Bisiklet Federasyonun 6299141 nolu Garanti Bankası hesabına gelir olarak kaydedilecektir.
    # Yapılacak her yarış sonunda ilk üç sırayı alacak sporculara madalyaları Federasyonumuz tarafından verilecektir.
    # Yarışmalarda sakatlanarak devam edemeyeceği doktor raporu ile onaylanan sporcularla Teknik Kurul, Hakem Komitesince onaylı, teknik arızası bildirilen sporculara (Teknik Komite Kararı ile) sıralamada yer almaları ve Federasyonumuzca ödeme yapılacak, kontenjanı aşmamak kaydıyla harcırahları Federasyonca ödenecektir.
    * Harcırah ödemelerinde Yol Yarışları baz alınacak olup Büyük Erkek ve Büyük Bayan kategorilerinde %15 diğer kategorilerde ise %20 zamana barajını aşan sporcuların tamamına harcırah ödemesi yapılacaktır.

Müsabaka programı sadece kriteyum,’dan ibaret ise müsabakaya katılıp müsabakayı bitiren sayının tamamına harcırah ödemesi yapılacaktır.
    * Bu talimatta yer almayan konularda karar alma yetkisi Federasyon Başkanı veya yetki vereceği kişiye aittir.

Kritreyum Parkuru

Kritreyum Grafiği

Yol Yarışı Parkuru

Yol Yarışı Grafiği

PROGRAM :

15. 10.2009 Perşembe
    18:00 Teknik Toplantı (Atatürk Stadı Vip Salonu)

16.10.2009 Cuma

09:30 Büyük Erkekler Yol Yarışı 120 Km Karasu Yolu-Fen Lisesi Eser İ.O Yanı
    15:00 Genç Erkekler Yol Yarışı 82 Km Karasu Yolu-Fen Lisesi Eser İ.O Yanı

17.10.2009 Cumartesi

09:30 Yıldız A Erkekler Yol Yarışı 60 Km Karasu Yolu-Fen Lisesi Eser İ.O Yanı
    13:30 Yıldız B (95-96 Yaş)
    Genç Bayanlar Yol Yarışı 40 Km Karasu Yolu-Fen Lisesi Eser İ.O Yanı
    15:30 Masterler Erkekler
    Büyük Bayanlar Yol Yarışı 50 Km Karasu Yolu-Fen Lisesi Eser İ.O Yanı

18.10.2009 Pazar
    09:00 Büyük Erkekler Kriteryum 52 Km (13 Tur) 1Tur 4 Km .Valilik Önü Camili Mevkii
    Akabinde Genç Erkekler Kriteryum 40 Km (10 Tur) 1Tur 4 Km .Valilik Önü Camili Mevkii
    Akabinde Yıldız Erkekler Kriteryum 32 Km (8 Tur) 1Tur 4 Km .Valilik Önü Camili Mevkii
    Akabinde Yıldız B (95-96 Yaş) Kriteryum
    Genç Bayanlar Kriteryum 20 Km (5 Tur) 1Tur 4 Km .Valilik Önü Camili Mevkii
    Akabinde Masterlar Kriteryum
    Büyük Bayanlar Kriteryum 28 Km (7 Tur) 1Tur 4 Km .Valilik Önü Camili Mevkii
    - KAYITLAR İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR.
    - SADECE YILDIZ (B) KATEGORİSİNİN KAYITLARI TEKNİK TOPLANTIDA YAPILACAKTIR..
    NOT : Yol Yarışı ile Kriteryum Yarışında, Genç Bayanlar ile Yıldız B, Masterlar ile Büyük Bayanlar birlikte start alacaktır.

Söz konusu müsabaka için aşağıda isimi ve unvanı yazılı Hakemler görevlendirilmiştir.

ADI-SOYADI : ÜNVANI : İLİ :

Fatih TRABZON Yarış Komiser Sakarya
    Rüstem KAYIN Hakem Sakarya
    Hüseyin CANTEZ Hakem Sakarya
    Erhan KOÇDEMİR Hakem Sakarya
    Sinem KAYSI Hakem Sakarya
    H.Yunus YENİCE Hakem Sakarya
    Emin KAHYAOĞLU Hakem Kocaeli
    Zeki KUTLU Hakem Kocaeli

Yazar Sadık Emin Karancı BİSİKLET FEDERASYONU

2. M.Kaba

M.Kaba Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar mağdur olmamak için lütfen baştan sona kadar okuyunuz eksikliklerinizi tekrar gözden geçirin. şimdiden tüm bisikletçi dostlara kolay gelsin...

3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok ayrıntılı ve detaylı bir paylaşım,:in:

pek çok kişiyi arama - tarama - merak derdinden kurtarmışsınız.

yararlı mesajlarınızın devamını diliyorum:)

selamlar:in:

M.Kaba bunu beğendi.
  4. Utku Soğancıoğlu

Utku Soğancıoğlu Üye

Seviye:
    federasyonun sitesinden fotokopi cekmiş arkadas sagolsun :) bireysel olarak giren olur mu zannetmiyorum ama varsa buyursun bizim takımla çalısma yapsın :)

5. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben ferdi olarak katılıyorum bir çok arkadaşımda

6. M.Kaba

M.Kaba Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben KatilcaĞim İÇİn AraŞtirma Yaptim Ve Sİzlerle PaylaŞmak İstedİm ArkadaŞ Foptokopİ DemİŞ Fotokopİ Bİrebİr Aynisidir Ben Altinda BÜyÜk Harflerle bİsİklet Federasyonu Yazdim Fotokopİ Demesİ Bİraz Kaba Oldu

7. syt093

syt093 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ferdi olarak katılmak istiyorum ancak kayıtlar internetten yapılır kısmına ait link hangisidir, kayıt yapamadım. Birde teknik toplantıya kulupler dısında ferdi sporcuların katrılması zorunlu diyor ancak persembe aksamı gitmek zor olacak.İnternetten kayıt yapabilirsek direk yarısa gitmek bir şekilde mümkün olmuyor mu?

8. M.Kaba

M.Kaba Forum Bağımlısı

Seviye:
    yardımcı olmak isterdim yalnız ben kulübümle beraber gideceğim için pek bilgim yok bende bilgim olsun diye araştırdım ve sizlerle paylaştım ancak bilen birisi size yardımcı olacaktır gerekirse federasyon sitesinde tel bilgilerinden bilgi edinebilirsiniz

9. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    teknik toplantıda biri sizin yerinize lisansınızı ibraz ederse ve önceden yapılmış internet kaydınız varsa olur

syt093 bunu beğendi.
  10. Bora TİRKİ

Bora TİRKİ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Türkiye Yol Bisikletinde Son Final Yarışı Sakarya'da yapıldı.

Cmt yapılan yol yarışını 8. bitirdim.

Kriteryum Yarışında ise 10. oldum.

Sezonu ,Türkiye Genel Klasmanında 77 sporcu arasından 7. olarak bitirdim. :in:

Sezon başında puan hesabı yapmama rağmen iyi bir sonuç. :in:

11. bulent_atlas

bulent_atlas Kıdemli Üye

Seviye:
    çok keyifli geçen bir yarış oldu. Özellikle ikincisinin derin bir de anlamı var artık :)
    Puan derdi olmadan, hesap makinası kullanmadan kafana göre kaçabildiğin, her kaçanı kovaladığın son sprint de tüm grubun üstünden geçtiği bir yarıştı. Seneye görüşürüz :)

Serkan TELYAKAR, Güney Tuncer ve victor bunu beğendi.
  12. elif inci

elif inci Aktif Üye

Seviye:
    tebrikler Bora Bey.darısı başımıza...

Bora TİRKİ bunu beğendi.
  13. victor

victor Yeni Üye

Seviye:
    masterlar kategorisi hergeçen gün heycan ve mücadelenin arttığı bir yarış havasına girdi bence bu yarışlara girip bitiren medeni cesaretli arkadaşlara düşen,kızan,bağarıp çağıran ama sonunda dostlukların aynen devam ettiği tüm sportmen arkadaşlara teşekkürler seneye mücadelenin kalitesinin çok çok yükselceği(nevzatta geliyor) gerçeğiyle aman sezon bitti değip gevşemeyin herkese bol pedallamalar.

exacbachay ve bulent_atlas bunu beğendi.
  14. Bora TİRKİ

Bora TİRKİ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

15. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    diğer resimler nerde bora abi

16. Serkan TELYAKAR

Serkan TELYAKAR Bisikletkolik

Seviye:
    bir sürü resimde bende siteye yükleyince link vereceğim.

Bora tebrikler hocam o hasarlı kola rağmen o kadar atağa cevap verip, ayrıca yapmış olduğun ataklar da başarılıydı.Daha iyisi seneye derim.:in:

Bora TİRKİ bunu beğendi.
  17. Serkan TELYAKAR

Serkan TELYAKAR Bisikletkolik

Seviye:
  18. mask

mask Aktif Üye

Seviye:
    Fotoğraflarda yerde yatan birini gördüm, ciddi birşey yoktur umarım. Kamyon mu çarptı? Eğer öyleyse harbiden yazık :boese157:

Serkan TELYAKAR bunu beğendi.
  19. syt093

syt093 Kıdemli Üye

Seviye:
    Odul toreni

Serkan TELYAKAR bunu beğendi.
  20. syt093

syt093 Kıdemli Üye

Seviye: