Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikletinde Ergonomi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında omur_ms tarafından paylaşıldı.

1. omur_ms

omur_ms Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Merhaba,
    Bazı yorumları okudugumda, ozellikle yol bisikleti sürenler için, uzun sürüşlerde ellerde uyuşukluk, belde vs'de ağrılar olduguna dair yazılar okuyorum, dinliyorum. Daha yeni yol bisikletçisi olarak en fazla gunde 30km yol gittim. Ellerimde uyuşukluk vs hissetmedim yalnız bisikletten indiğimde belimde ağrıyı şiddetli hissettim. Bunun gecmesı de sadece duş almaya baktı.
    Cidden çok uzun sürüşlerde ellerde filan uyuşukluk oluşuyor mu anormal olarak. Bu bisikletin kadrosuna filan mı bağlı? Yoksa bir otobüs yolculuğunda doğabilecek yorgunluk/kırgınlık kadar normal bir sey mi bu?

2. KuzuBoyz

KuzuBoyz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kilolularda özellikle Göbek varsa sırt ağrısı ve avuç içinde uyuşmalar oluyor. Şehir bisikletinde bile.

omur_ms bunu beğendi.
  3. Ayhan Şahan

Ayhan Şahan Kıdemli Üye

Adı:
    Ayhan Şahan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ellerde uyuşukluk ve belde ağrı her bisiklet türünde olabilecek şeyler.Sele boyu ayarı,gidon ayarı ve vites kollarının yükseklik ayarı gibi birtakım ayarlarla bu ağrılar engellenebilir.

omur_ms bunu beğendi.
  4. Yağız Gökmen

Yağız Gökmen sen kapatma ben seni areyceğim

Adı:
    Yağız GÖKMEN
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    daha fazla yol yapmalısınız malum ergonomi hemen oturmuyor +100 yaptıktan sonra garanti ederim geçecektir :) (eğer ergonomi doğru ise )

Uğur S. ve omur_ms bunu beğendi.
  5. lombardo

lombardo Aktif Üye

Adı:
    Deniz
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @omur_ms ensenizde de bir ağrı var mıydı, bende oluyordu da. yol bisikletinin geometrisi gereği normalde sırtınızı epey öne eğik olmaya zorluyor ama neticede gittiğiniz yolu görmek, karşıdan sağdan soldan ne geliyor diye sürekli karşınıza bakmak durumundasınız. bu da enseyi; başınız ve sırtınız arasında sürekli katlanmış vaziyette sıkıştırdığından, özellikle uzun yolculuklarda ağrı yapıyordu bende. hatta 30 km den fazla sürüşlerimde pedal çevirirken zaman zaman ağrıyı gidermek, enseyi dinlendirmek içi karşıya bakmayı bırakıp yere bakmaya başlıyordum kısa aralıklarla..

omur_ms bunu beğendi.
  6. omur_ms

omur_ms Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Ensemde ciddi bir agri hissetmedim. Elimde uyusukluk da hissetmedim. Sadece belimde ve kalcamda agri hissettim. Sanirim vucut buna alisik olmadigi icin bunu yasiyoruz. Zamanla daha guzel pedallayacagimizi dusunuyor, inaniyorum:)