Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikletinde Boy Secimi :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Onur Sarcan tarafından paylaşıldı.

1. Onur Sarcan

Onur Sarcan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Herkese merhaba yol bisikleti almaya karar verdim ama boy konusu kafamı karıstırdı boyum 1.87 bacak boyum 87-88 cm bisikleti alıcağım yer sana xl kadro lazım dedi ama istediğim bisiklette L kadro var üstüne oturduğumda fazla rahatsız olmadım küçük kadronun ne tür zararları vardır benim boyumda olan bi arkadaşda L almış tam uydu dedi ama yardımlarınızı bekliyorum sizce istediğim bisikletin L sinimi alıyım yoksa başka bisikletlerde XL kadramu alıyım yaşım 17 :)

2. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    1.84 boyum var L beden kullanıyorum sıkıntı yok, 1.87 yide çok rahatsız ediceğini sanmam ama XL bedenide deneyin derim daha rahat edebilirsiniz, ayrıca küçük kadroda hakimiyet daha fazla olur büyük kadrodada konfor.

3. Onur Sarcan

Onur Sarcan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ellerinde istediğim modelin sadece L boyu varmış ama daha yaşım 17 biraz daha uzarsam baya sorun yaşatır diye düşünüyorum

4. ramon71

ramon71 Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklette kadro boyu seçimi yaparken markaların geometrilerinin ve ölçülerinin de farklı olabileceğini göz önünde bulundurun.
    Örnek vermek vermek gerekirse benim de boyum 1.87 Scott bisikletlerde L kadro küçük geliyor, XL kullanmam gerekiyor.
    Oysa halen kullanmakta olduğum Giant Defy'de L kadroda rahat ediyorum.

5. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ne kadar uzuyabiliceğine bağlı tabi, ailende çok uzun insanlar varsa sende zamanla o uzunluğa ulaşabilirsin muhtemelen, birde yukarıdaki arkadaşın dediği faktör var tabi, bende giant defy ın L modelini kullanıyorum diğer markalar farklılık yaratabilir ebatlarda.