Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikletimi - şehir tur bisikletimi

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ben bisikleti şehir içinde ağırlı olarak kullanıcam trafiklede biraz uğraşıcam şehir bisikletlerine baktım ama ortalama hızı biraz düşürüyor ben ortalama 35 km hızla 1 saat civarı yol tepebilirmiyim şehir bisikletiyle (ben derken ortalama bir bisikletciye göre söyleyin siz boşverin :D ) yani ortalama bir bisikletci şehir bisiklketiyle 1-2 saat yol tepse ortalama hızı kaç olur - yol bisikletiyle aynı süre aynı yolda sürse ortalama hızı kaç olur aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler :alkis:

2. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arkadaş bütçen sadece bir bisiklet almaya elveriyorsa git yol bisikleti al. Bunun başka bir şıkkı yoktur, illaki o yol bisikleti alınacak. Ama 5000 telem var diyorsan bir yol bir şehir bisikleti...yok yok sen en iyisi o parayada en kralından bir yol bisikleti al. Bisiklet demek yol bisikleti demektir.

3. mehmet kendir

mehmet kendir Forum Bağımlısı

Seviye:
    yol da yol bisikleti, kamp yaparken şehir bisikleti candır..
    en azından ben öyle yapıyorum,

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Tek bisiklet alıcak paramın olduğu bile kesin değil :D Ben şehir dışında kamp düşünmüyorum fakat arada uzun yol düşünüyorum 40-50 km gibi belki daha fazla şehir içindede yol bisikletinin freni falan sıkıntı olur gibi geldi duruşuda birz düşündürüyor harbiden şu hız ortalaması nedir ?

5. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Seçim için karar vermeniz gereken çok şey var. Kesin bir şekilde kullanım alanınızı belirlemelisiniz.
    Ben kendi kararımı nasıl verdiğimi yazayım; asfaltta kullanacağım ama yolun en sağından gitmek durumunda kaldığımdan çoğu yolun asfaltı berbat, yamuk, çukurlu, çatlak.
    Kimi zamanlar 8-9 saat bisiklet süreceğim. Kimi zaman şehirlerarası tur yapacağım ve 10 kg bagaj yükleyeceğim.
    Kimi zaman ufak da olsa kaldırımlardan inip-çıkacağım.
    Ve kullanış pozisyonu olarak daha dik bir şekilde kullanmak, kendime göre daha rahat olmak istedim.
    Ve şehir-tur bisikleti almaya karar verdim ve memnunum.

Hatta bugün hızdan dolayı fark edemediğim bir çukurda elim gidondan neredeyse fırlayacak gibi sarsıldığından mtb yada ön amortisörlü bir bisiklet alsam bile uygun olurdu diye düşündüm.

6. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Dağ bisikletiyle, yeni başlamış kilolu biri olarak, 35 km felan görebiliyorum normal yolda. Ortalama da düzde 25-30 km/s oluyor. Yol bisikleti alıştıktan sonra bence de en iyisi tabi, o da seneye inşallah :)

7. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hibrit alın hocam, yol mu şehir mi diye düşünmeyin :D Ben şahsen Salcano City Sport 40 düşünüyorum. Ama bundan önce yol bisikleti XRS F01 düşünüyordum. Sonra fark ettim ki CS40'ta hızlı gidebiliyor. Ayrıca kilitlenebilir ön amortisörü olması sayesinde ve çok ince olmayan, ama dağ bisikletinden daha ince olan 28" slick bir lastiği var ki öyle kolay kolay da patlamayan bir lastikmiş. Tavsiyem kısaca hibrit.

8. Cemre Can Süral

Cemre Can Süral Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Türkiye şartlarını düşünürsek downhill almaya kadar gider.Sizin amacınız performanssa ve yük taşımam diyosanız kesinlikle yol bisikleti

9. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yol bisikleti iyidir güzeldir ancak, yük taşıyamazsınız ve kullanacaksanız sevmeniz gerekli, alışma evreside önemli. Sarsıntıya, uzun fren mesafesine alışmak ve normal bisikletten daha dikkatli sürmek gerekiyor. 25c lastiklerle Türkiye şartlarında bir sıkıntı yaşamadım , her türlü yolda gidiliyor. Diğer bir nokta yol bisikleti hiç enerji harcamıyor gibi bir hava yaratılmışta bacak kaslarımın yol bisikletinde geliştiğini gördüm, nedeni ise tabikide büyük dişli oranları. 35-40 km/h Tempo tutulduğunda gayet güzel yoruyor, tabi 25-30 km/h la gitmekte sıkıntı yok. Diğer bir nokta alışma evresinde boyun ve bel ağrıları sıklıkla yaşanır, yatık pozisyonda sürüşe alışmak gerekiyor. Aynı şekilde dik bayır çıkmakta mtb deki gibi kolay değildir.

Kısacası yol bisikleti aşk işidir, çoğu insan alır, çabuk bıkar satar, onun için piyasada fazla yoktur. Universal rahat bir sürüş tarzı istiyorsanız city bike alın geçin.

10. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bakma burada yazılanlara. bisikletle 35 in üzerine çıkmayan hız hız değildir. Bu hızıda anca kalite bir yol bisikleti ile sürekli olarak korursun. Günlük 50-60 km ler için başka bir bisiklet düşünmek hamallıktır, gaflettir.

11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Peki arkadaşlar yol bisikleti alayımda max bütce 1200 falan zorlarım bu paraya veya buna yakın ne olur kaliteli uzun yıllar götürcek , zırt pırt sorun çıkmıcak , performansıda iyi olucak şeklide. Ben bakıyorum ama özellikllerine anlamıyorum ne farkediyorda neden bu para bu kadar oynuyor 800tl den sonra hep aliminyum kadro zaten neden 1500 tl vermeliyim. (ya açıkçası şehir bisikleti düşünme sebebim o scott subların şekli ne güzeldir :D bana o şekle yaklaşcak bişey lazım scottların yol bisikletleride iyi ama 2000 den başlıyo)