Yol bisikletimi MTB mi ?

hasancanerdogan

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Rize
Bisiklet
b'Twin
İstanbulda yasıyorum genelde istanbul içinde kullanıcam belkı hafta sonları adalara veya belgrad ormanı gibi yerlere gitmeyi planlıyorum ne tür bir bisiklet almalıyım ???

Scudo

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
@kamyoncu

Evet hem yol hem mtb tarzı model bu.. Tabi arazi koşullarına göre değişir. Ama genel olarak toprak zeminde ve asfalt zeminde sizi tatmin edecektir.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
@kamyoncu

Sen fiyat belirtmediğin için yol mu mtb mi diye sormuşsun, ben de ona göre sana yardımcı oldum. Fiyat konusunda artık birşey diyemem. Ama oradaki fiyata takılma, gidip elden bakarsın pazarlığını yaparsın. 600 değil 583 €, mağlum 17 € deyip geçme 50 lira civarına denk geliyor. :)

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Benim önerdiğimi tercih edebilirsin. Lakin bende şuan MTB kullanıcısıyım ve lastikleri yeni değiştirdim. (link)
MTB asfalt zeminde yoruyor bu bir gerçek, şimdilik lastiklerimi değiştirdim. İlerde de yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum. Hem MTB, hem yol bisikleti edinmeyi planlıyorum. Hakkımızda hayırlısı..
Kısacası asfalt yolda MTB için lastik değişimi yaparsan memnun kalırsın, ben 2.00 aldım arada araziye de giriyorum çünkü ve biraz da konfora önem veriyorum. 1.75 beni daha hızlı götürür lakin dişli lastiklerden sonra 2.00 da performansımı arttıracaktır.

OguzGyan

Aktif Üye
Tepki
190
İsim
Oguzk
Bisiklet
b'Twin
Illaki yol ya da mtb mi alacaksiniz? Ikisinin ortasi sehir bisikletlerine de goz atmanizi tavsiye ederim. Eger kilitlenebilir maşa alirsaniz hafif engebeli arazide de sizi üzmez.

hasancanerdogan

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Rize
Bisiklet
b'Twin
@OguzGyan benim zaten yol bisikletinden kastım sehırdı yanı bıraz kesın tabır etmsım ama ornegın trıban 3 gıbı olanları degılde fıt5 gıbı sızınde dedıgınız gıbı kılıtlemelı masa bırsen aradım heralde bırazcık engebelı araazide kullanıslı olabılır

çimtay

Aktif Üye
Tepki
375
İsim
Hakan ÇİMTAY
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kamyoncu

Mosso alabilirsiniz bütçenize de yakın fiyatı var. Pazarlıkla istediğiniz fiyata gelir. Ben 6 aydır kullanıyorum sorun yok. (link) Selamlar...

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
(link)
(link)
(link)

bu bisikletlere bakmanızı öneririm

Tepki
256
Bisiklet
Cube
Sevgili Hasan kardeşim,
Alınacak bisiklette vitese ve yürüyenlere bak derim eski bir sedona 310 kullanıcısı olarak dediğim bisikletin özelliklerine bak ve eşdeğer bisikletlerle kıyasla ve ürünü ona göre al derim.
1-kadro alaşım özelliği / araziye girmeyeceksen hidrolik maşaya gerek yok / ağırlık yapar.
2-yürüyen aksam (vites, orta göbekler, elcikler, vies değitirme fonksiyon tipi)
3-12,5 kg dan ağır olmasın
4-bedenine göre kadro seçimi ( amman dikkat çok önemlidir )

Aldıktan sonrası içinde şimdiden hayırlı olsun :)

ekuzyurt

Üye
Tepki
2
İsim
eyüp
Bisiklet
Lapierre
1 yıl mtb kullandım dağ sürüşleride oluyo ama çok nadir,genelde asfaltta sürdüğüm için bugün bi de yol bisikleti aldım.

hasancanerdogan

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Rize
Bisiklet
b'Twin
@Aydınlıyurt Tuncay@ekuzyurt ikinizde abimsiniz teşekkür ederim yorumlarınız için bir mtb buldum bugun carraro force540 bunu alsam uzerın yola daha yatkın bir lastık taksam uzerınde kılıtlemelı masa var uygun olmazmı

Tepki
256
Bisiklet
Cube
@kamyoncu

HASAN selam modelini yazdığın bisikleti inceledim

Aşağıladı modelleri incele derim / lastikler ve yürüyenler gayet iyi
(link)

(link)

(link)