Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol bisikletimi kron xc1000 mi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında antmert tarafından paylaşıldı.

1. antmert

antmert Yeni Üye

arkadaşlar merhaba uzun zamandır kullanmadığım bisikeltimi çıkardım vede 1 aydır acayip keyifle geziyorum kendizi biraz ağır çinli bir kardeşimiz olduğu için onu fazla yormamaya karar verdim yanlız atamam kıyamam ben kendisine o kömürlüğümün köşesinde yinede çıkıp turlamaya hazır bekleyecek.şimdi sürekli şehiri içinde vede çalıştığım yer ile ev arası 15 kilometre işe gidip gelirken kullanabileceğim günlük 30-35 kilometre yapacağım bir bisiklet istiyorum. kron xc1000 gördüm bugün baya hoş evdeki çinli bayağı kıskanacak baya vede salcano city bike sport diye bir bisiklete baktım oda 28 inç olamsı ince teker hoşuma gitti vede arda 150 ytl gibi fark var. antalyada gittiğim bisikletçi kronct1000 yol bisikletininde piyasada olmadığını söyledi.şimdi kara kara düşünmeye başladım kronxc 1000 mi kendisi çok hoşuma gitti yoksa yol bisikleti mi yada salcanodan başka öneriniz varsa onuda dinlerim. evdeki çinliye çaktırmadan bu işi ksıa zamanda bitirmeyi düşünüyorum kendisi bu durumu farkedip beni yolda bırakacağından korkuyorummm. yardımalrını için şimdiden teşekkürlerr

2. goxelkurt

goxelkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    kron xc 1000 ile yol bisikleti arasında kalmanız aslında tam olarak kullanım amacınızı belirlememenizle ilgili gibi xc 1000 hem yolda hem arazide kullanabileceğiniz ve çokta iyi bir bisiklet ama sadece yolda kullanıcaksanız amaca çok uygun değil eğer kullanım amacınız sadece yol olacaksa ben yol bisikleti öneririm ama yok ben arada araziyede çıkıp turlamak istiyorum diyosanız xc 1000 yeterince tatminkar bir bisiklettir karar sizin sevgiler...

3. silvercloud

silvercloud Yeni Üye

Seviye:
    XC1000 in amortisörlerini kitleyip bir de lastiklerini değiştirisen iyi bi sehir bisikletine çevirebilirsin..

4. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba

Forumumuza hoş geldiniz. Forumda Antalya dan arkadaşlar görmek çok keyif verici.
    Arkadaşlarımın dediği gibi, bisikleti ne amaçla kullanmak istiyorsanız amaca uygun tipi almak en doğru karar. Ben asfaltta araziye girmeden kullanacağım derseniz, yol bisikleti almanız en mantıklısı.
    Yok ben arazide, toprak yollarda doğa içinde dolaşacağım diyorsanız da mutlaka bir Mtb almalısınız.

Ben her ikisinide yapacağım diyorsanız her ikisinden de birer tane almanız gerekiyor.
    Bütçe yetmez derseniz ve bizim gezilerede katılmak isterseniz bence Mtb den şaşmayın. Çünkü bizim gezilere yol bisikleti olan arkadaşlar , evlerindeki Mtb ler ile katılıyorlar, çoğu zaman.
    Mtb alıp silik lastik te takarsanız, tam yol bisikletinin sürüş keyfini vermese de, ona biraz yaklaşır. Ama yol bisikletine hiç bir zaman Mtb lastiği takıp Mtb sürüşüne yaklaştıramazsınız.

Sevgi ve selamlarımla
    Görüşmek, tanışmak beraber pedallamak üzere, hoşçakalın.

5. jimi1984

jimi1984 Kıdemli Üye

Seviye:
    Kron XC 1000 al derim..Sebepleri;
    *Amortisörlerinin üzerinde kilit var.Kilitlediğin zaman esneme yapmaz.Esneme yapmayacağı için güç kaybına engel olur.
    *Bozuk yola girdiğin zaman Amortisör üzerindeki kilidi açarsın ve daha konforlu olur..
    *Asfalt lastiği alırsan hızına hız katarsın.
    *Hafif bir bisiklet olduğu için yokuşlarda tırmanmak çok keyifli olacak :) Yorulmayacaksın...
    *Maço bir arkadaş :)
    *Canın sıkıldığı zaman değişik birşeyler yapmak istersen dağa taşada tırmana bilirsin.Antalyadaki bisikletli arkaşlara takılıp hayatına renk katabilirsin :)
    *Yakışıklıdırda :) Çinli ile aralarında bir gerginlik olmaz :D Tam tersine çinli güzeline bir arakdaş kazandırmış olursun :D
    *Kullanması son derece zevklidir ki aldığın zaman sadece asfalta gitmek istemeyeceksin :)
    *Kron xc 1000 de kullanılan teknoloji daha yüksektir.

6. gunay.

gunay. Kıdemli Üye

Seviye:
    xc 1000 dostum.

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle Kron CT1000 yol bisikleti değildir. Kısa mesafeli süspansyonu olan 28" jantlı bir şehir bisikletidir. Eğer bahsettiğiniz gibi sürekli şehir içinde kullanacaksanız, CT1000 sizin için yeterli olacaktır. Ancak uzun turlara ve patika yollara da çıkmayı planlıyorsanız XC 1000 gibi bir mtb de uygun olabilir. Ancak şehir içinde yolda 28" ve ince lastik avantajlı olacaktır. Nasıl olsa amotisörünü kilitlerim diye yolda mtb kullanmak gereksiz bir ağırlık taşımanıza neden olur.

8. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    bende ikiside var,beldesan yol ve kron xc3000 mtb. ama şehir içi aktivitelerde kron un lastikleri değiştim asfalt lastiği aldım ve hoplayıp zıplıyorum bu mtb ile.ama uzun yol turlarında hemen yol bisikletini devreye sokuyorum.ben xc1000 derim benimde ilk bisikletimdi xc1000 çok sağlamdı,çıkmadık dağ tepe bayır bırakmamıştım.

9. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Ct1000 uygun fiyatlı bir hibrit ama önerim alacağınız yerde ayna kolunu büyük dişlisi 48 olanla değiştirirseniz daha bi hibrit oluyor. Şehir içinde 35 km az değil, ulaşım amaçlı kullancam demek vardığımda kan-ter içinde kalmamalıyım demek.Bence ofiyata bu tür bir çözüm uygun gibi. Bakınız ıronman beyşehir gezisi.