Yol bisikletime hangi lastik olsun

sapienza

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Burak ESEN
Bisiklet
Carraro
Arkadaslar ben suan yol bısıkletıme lastık almayı planlıyorum oncelıgı yol tutusuna vermıs bulunmaktayım ıkı lastık arasında kaldım
Contınental gp 4000
mıchelın pro 4
bu ıkı lastık yaklasık olarak aynı fıyat fakat hangısını almak benım ıcın daha avantajlı olur yol tutusu onemlı:)

Scudo

sapienza

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Burak ESEN
Bisiklet
Carraro
@r.ezk condınental ama 2 tanesı 75 euroyu gecıyo o olmaz galıba

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@sapienza
Merlin 40-50 tl kargo parasi alir, ayrica dedigin tutara %18 gumruk vergisi eklemen gerekiyor.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
Ya arkadaş çok zengininiz.
250 tl bir çift araba lastiği. Yaklaşık 4 kg Kauçuk siz 200 gr kaucuğa 250 tl ödeyeceksiniz.
Shwable a nooldu vittoria ya nooldu. Sadece bisiklet için üreten markalardan şaşmayın.

cihangir

Aktif Üye
Tepki
164
İsim
Cihangir
Bisiklet
Scott
@Zekeriya Çab malesef iyi bir lastik alacaksanız hepsi o fiyat. schwalbe nin elle tutulur lastikleri yine 200 TL civarı. vittoria nın lastiklerini bulmak altın bulmak gibi birşey. hem çok çok ucuz hem de kaliteli. malesef hiçbiryerde yok. veya ben göremiyorum.

@sapienza (link)

linkini verdiğin lastiği öneririm.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
yol tutuşu iyi olan lastikler yumuşak hamura sahip oldukları için daha kısa ömürlü oluyor. bunu göz önüne olarak beklentiye girin :)

söylemeden edemeyecem: schwalbe lugano denen lastiği 1 günde 3 kez patlattığımdan beri kimse bana schwalbe demesin :) pro4 aldıktan 5 ay sonra patladı ilk kez. bunun adı kalitedir

http://i58.tinypic.com/15i86kl.jpg

pro4'lerin hepsi aynı performansa sahip değil. kimi daha hızlı, yani yuvarlanması daha rahat, yol tutuşu daha iyi ve hamuru yumuşak. kimi de görece daha yavaş, hamuru daha sert, fakat patlamaya karşı daha dirençli. bazıları da biraz ondan biraz bundan (service couse)
1 yıldır endurance tecrübem var. adının hakkını sonuna kadar veriyor. 3 veya 4 patlak var 1 yılda. gerçi çok az çıktım :( 2 bin km civarı diye tahmin ediyorum

gp 4000 veya 4 season da oldukça konuşulan lastikler. bahse girerim oldukça iyi lastiklerdir de, fakat tecrübem yok. sadece kulaktan dolma bilgilerle onlarında iyi birer lastik olduğunu biliyorum

referans;
wiggle sitesinde gp 4 season ile ilgili 896 yorum var. 5 üzerinden 4.8 almış
(link)

yine aynı sitede 4000 s II ile ilgili 638 yorum var ve yine 5 üzerinden 4.8 almış
(link)

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Hazır lastik yarmışken takipte olayım ben de :))

sapienza

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Burak ESEN
Bisiklet
Carraro
@Kuzey Ege lastık 233 lıra 75 euro da 235 lıra yapıyo oncelıkle vergı vermıyom ayrıyetten sonracıgıma kargo ıle berabbere 262 lıra oluyuor ayrıca 2 tane ıc lastık hedıye daha ne ıstıyım

N.ÖZKAN

Aktif Üye
Tepki
244
Bisiklet
Salcano
Continental Grand Prix 4 Season yada Grand Prix II öneririm.
Gerekli lastik basıncının altında kullanmadığın sürece, verdiğin paranın hakkını alacağın kaliteli bir lastiktir.

Bisikleti ilk aldığımda ayaklı pompam yoktu 500- 1100 km arasında (eksik basınçtan büyük ihtimal ) 4 defa patlamıştı. 1 tanesi benim hatam dış lastikteki camı çıkarmamıştım.
4 Season ,şuanda 8.500 km yi geçti daha patlak yüzü görmedim çok şükür.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
Scwable bende sevmiyorum ama decatlonda vittora vardı ayrıca yurt dışı alış verişlerine girdiysen yine bir sürü secenek var.
(link)
Efsane lastik.