Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Uras Cumhuriyet tarafından paylaşıldı.

1. Uras Cumhuriyet

Uras Cumhuriyet Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Merhabalar. Öncelikle okuduğunuz için teşekkürler. Yıllardır mtb kullanıcısıyım bir carrarom var. Fakat ulasım aracı olarak kullanmak istedigim icin bisikletim yetersiz kalıyor. Yol bisikleti almak istiyorum. Bütçem 1600 en fazla 1650 lira. Foruma üye olmadan önce cok arastırdım. Ancak sunu da söylemeliyim ki alacagım bu bisiklet upgrade lerle beni uzun sure tasimalı. Yani kadrosu iyi donanımı düşük önerileriniz olabilir.Bununla birlikte aklımda şöyle bir fikir var. Erdoğanlar Bisiklette Whistle lamok kadro var. Daha önce kullanan birinde internette fotograflarını gördüm ve cok hosuma gitti. Bende bu kadro ve masayla 2.el parcalarla toparlanmıs ( buraya biraz değineyim; Tiagra arka aktarıcılı,rubleli,fsa aynakollu,sora ön aktarıcılı,sora vites kollu), ağırlığı onemsenmeyerek ucuz, bi süre idare etmek için ( 1 yıl falan yeterli para toparlayana kadar) takılmış gidon, gidon boğazı alt seviye jantlarla baslamayı düşünüyorum. Dediğim gibi kadro maşa hafif olsun diğerleri zamanla değişmesi kolay oldugundan düşük seviye yazdım. ama yine dedigim gibi iyi kadrolu düşük donanımlı bir yol bisikleti modeli önerebilirsiniz. Yada 2.elini rahat bulabilecegim. Henüz 15 yasındayım araştırmayı seviyorum ve ailemi cok zora sokmak istemediğimden bütce bu civarlarda daha da artmaz ( aslında kararlastırmak 1 ayımı falan alır diye düsünüyorum bisikleti de almam 1 ay sürse 2 ay sonra alıcam. yani trink para yok :D ) İlk aşamalarda antrenman amaclı kullanıcam eger biraz erken alabilirsem iyice alistiktan sonra da Ciğdem - Gölbası her gün okula gidicem. Belki yıllar sonra yarıslara katılırım ama bu baya zaman alıcagından cok üst düzey bir bisiklete gerek yok. ( tabii kucuk kategorilerde yarısmak da aklımın bir ucunda ) Neyse önerilerinizi bekliyorum.
    Bu zamana ki araştırmalarımda da şöyle bir düşüncem vardı onları da paylaşayım. Simdilerde 2.el 600 tl civarı bir bisiklet alıyım. bir süre sonra kadroyu degistirip parçaları upgrade ederim diyordum. Sizce hangisi dogru ? Eğer bu düşünceye ''olur'' diyorsanız ; drag blade , bianchi slr ler , carraro cr race 12 gibi modelleri arastırdım. Yalnız birde eklemeden gecemeyecegim bir cannondale gercegi var. Ankara Delta bisiklette yesil bir flat bar cannondale gördüm. Kadrosu cok hosuma gitti sanırım quick5. 1500 tl dedi abi. Şehir bisikleti gibi bir donanımı var fakat eğer kadrosu cok cok iyi derseniz onu da düşünebilirim. unutmadan whistle lamok karbon kadro , maşa, furç dahil 1780 gr. Hangi kadro tercihim olmalı. Şimdiden mesaj gonderip yardım etmeye calısan herkese teşekkürler.