Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mehmet karabaş tarafından paylaşıldı.

1. mehmet karabaş

mehmet karabaş Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    merhabalar eski bir mtb kullanıcısıyım yeni bir yol bisikleti almayı düşünüyorum boy 1.75 cm bacak arası boyu 73 cm, carbon, genelde düz yol da kullanılacak, marka model ve nereden temin edebilceğim konusunda görüş ve önerilerinizi bildirmeniz bekliyorum. bütcem max.5500 tl dir. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)

2. mehmet karabaş

mehmet karabaş Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    hiç kimse yok galiba yardımcı olabilecek. yol bisikleti tecrübesi ve deneyimi olan arkadaşlar yokmu gerçekten veye benmi bişeyleri eksik yazdım cevap alamıyorum

3. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  4. mehmet karabaş

mehmet karabaş Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    teşekkürler başka önerileriniz varsa lütfen söyleyin :)

5. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Öncelikle marka model tavsiyesi vermeyi sevmiyorum size şunları söyleyebilirim.
    Amacınızı tam ortaya koyun;
    Gezi, performans vs biniş tarzları bisikletin açılarında farklılıklar yaratır. yanlış seçim yaparsanız çok sıkıntı çekersiniz.

Orta, orta-üst seviye kullanıcılar için alüminyum kadro, alüminyum / karbon maşa yeterlidir.

Çeliş sistemi için

Campagnolo: orta-üst, üst seviye kaliteli ürünler üretir.
    SRAM: Başlangıçtan üst seviyeye doğru: S series - apex - rival - force - red
    Shimano: Başlangıçtan üst seviyeye doğru: 2200/2300 - sora - tiagra - 105 - ultegra - dura-ace
    Apex/Tiagra ve üzeri yeterli olacaktır tahmin ediyorum.

Forumu takip ederek araştırıp okuyarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Ben de herkes gibi önce MTB ile başladım. Forumu takip ederken Yol bisikleti istediğimi düşündüm. Eski bir bisikleti toparladım ama şimdi Cyclocross kullanıyorum. Benim bulunduğum yerdeki yol şartları, benim sürüş alışkanlıklarım bunu gerektiriyor. Şu an seçimimden çok memnunum.

mehmet karabaş, ramon71 ve Ferhat Öz bunu beğendi.
  6. ramon71

ramon71 Kıdemli Üye

Seviye:
    Yol bisikleti konusunda Türkiye'de yaygın bulunan markalar arasında Scott,Giant,Cannondale ve Corratec sayılabilir.

Ürün kalitesi ve satış sonrasında genel anlamında sorun yaşamayacağınız markalardır.

Bütçenize göre karbon yada alüminyum tercih edebilirsiniz.

Çok güçlü ve performans odaklı değilseniz compact (50/34) bir aynakol tercih etmenizi tavsiye ederim.

Sürüş açısı olarak konfor ağırlıklı geometri tercih ederseniz,Giant Defy,Scott Speedster,Scott Cr1,Cannondale Synapse modellerini düşünebilirsiniz.

Açı olarak daha sportif olan modellerden Scott Addict,Cannondale CAAD 10,Cannondale Six sayılabilir.

Ozzgurr bunu beğendi.
  7. mehmet karabaş

mehmet karabaş Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    çekiş sistemi sıralaması çok güzel olmuş elinize sağlık :)

8. mehmet karabaş

mehmet karabaş Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    teşekkürler benim aklımdan geçen bi kaç modeli sizde sölediniz biraz rahatlık biraz da hız olsun istiyorum almak istediğim bisikletde carbon düşünüyorum bütcemi de yazmıştım zaten

9. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ve "Yol bisikleti konusunda Türkiye'de yaygın bulunan markalar arasında Scott,Giant,Cannondale ve Corratec sayılabilir.

Ürün kalitesi ve satış sonrasında genel anlamında sorun yaşamayacağınız markalardır.

Bütçenize göre karbon yada alüminyum tercih edebilirsiniz.

Çok güçlü ve performans odaklı değilseniz compact (50/34) bir aynakol tercih etmenizi tavsiye ederim.

Sürüş açısı olarak konfor ağırlıklı geometri tercih ederseniz,Giant Defy,Scott Speedster,Scott Cr1,Cannondale Synapse modellerini düşünebilirsiniz.

Açı olarak daha sportif olan modellerden Scott Addict,Cannondale CAAD 10,Cannondale Six sayılabilir. "
    her iki mesajda da güzel özetlenmiş

buradaki listeye Trek ilave edilebilir. bütçe 5500Tl karbon kadro daha uygun olur. karbon kadrolarda shimano olursa en düşük 105 set ağırlıklı oluyor. Bir iki parça tiagra olabiliyor. shimano bisikletçiler tarafından daha fazla biliniyor.Parçalarda sorun çıktığında İstanbul-Ankara dışında müdahale etmesi daha kolay olur. parçada bulmak nispeten daha kolay olur.

10. mehmet karabaş

mehmet karabaş Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    trek hangi model ve nereden bulabilirim acaba. madone 2.1 scott addict r3 cannondel süper six aklımdakiler

11. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  12. mehmet karabaş

mehmet karabaş Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    bide nerden bulabileceğimi söyleseniz süper olur :) teşekkürler öneriniz için

13. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    5500 tl çok iyi bir bütçe. Yurtdışından gelecek tanıdıklarınız veya sizin gidip gelme durumunuz varsa şansınızı orada deneyin. En son Almanya'da bir mağazada 1200 euro civarında kampanyalı bir fiyata karbon kadrolu Look yol bisikleti görmüştüm. Üzerinde full 2011 Ultegra sistemi vardı ve jant seti de hiç fena değildi. Bu ayarda bir bisikleti burada iki katından daha ucuza bulmanız çok zor. Ama böyle bir şansınız yok ise bu durumda bura satılan Scott, Giant, Cannondale, Focus, Trek gibi markalara bakacaksınız.

Peki hangi karbon bisiklet olsun derseniz size tavsiyem en hesaplı olanıdır. Yalnız ucuzunu seçerken de malzeme kalitesinden ödün vermeyeceksiniz. Özellikle jant seti, aynakol ve fren kolları dikkat etmeniz gereken noktalardır. Kadrodan sonra paha da en ağır çeken parçalar bunlar olduğu için çoğu marka bu parçalarda ucuza kaçar ama göz boyamak için arka ve ön vites gibi bir iki eften püften parçayı üst model seçer. Dikkatli olun. Vidasına kadar her bir parçasında ince eleyip sık dokuyun.

Size malzeme markası önerebilirim. Benim bisikletlerimde jant setlerine kadar ful Campagnolo olmasına ve de çok sevmeme rağmen size Shimano önereceğim. En büyük nedeni burada Campagnolo malzemenin bulunmaması. Yarın bir gün parça yükseltmek istediğinizde veya elden çıkarırken sorun yaşayacaksınız.

Eğer akıllı alış veriş yaparsanız 5500 TL gibi bir rakama Shimano Dura-Ace ve Ultegra lardan oluşan, Mavic Ksyrium, Shimano Ultegra veya Fulcrum Racing 3 gibi iyi bir jant setine sahip, 7-7.5 kg civarında, karbon kadrolu bir bisiklet edinebilirsiniz.

Son olarak bacak boyunuza göre tercih edeceğiniz ölçü 52 cm civarı olmalı ama daha küçük veya bir ihtimal 54cm de olabilir. Kadro açıları çok önemli. Ölçüm esnasında yanınızda bilen birileri olsun.

14. mehmet karabaş

mehmet karabaş Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    çok teşekkürler çok faydalı bilgiler dindim sayenizde :) peki siz olsanız türkiyeden ne alırdınız bu bütçe ile

15. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şu an bisiklet alacak olsaydım 3500-4000 TL civarı r3 veya super six alırdım.

16. mehmet karabaş

mehmet karabaş Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    ama onlarda yanılmıyorsam 5000 den yukarıda dediğiniz fiyata nerden bulabilirim acaba

17. dağhan yaşar

dağhan yaşar Aktif Üye

Seviye:
    Cannondale caad 10 full ultegra fsa slk aynakol modeli 1999eu. ha bu kadro piyasadaki en hafif ve konforlu aluminyum kadrodur. 1100gr kadro 390gr maşa ağırlığı ve cannondale!! o çok meşhur alman magazinlerinde de en iyi model seçilmiş fiyatına göre. ayrıca odtü makine bölümünden yiğit hocam kullanıyor yarış seviyesinde, -bu bisiklet çok rahat, böyle olmamalı- diye şikayet ediyordu bisikleti. mağazada bir görün derim ben kısacası, karar yine sizin:)

18. mehmet karabaş

mehmet karabaş Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    teşekkürler yardımlarınız için:)

19. laciverti

laciverti Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba Mehmet ,
    Scott addick R3 (20) 2011 modelde şu an %25 indirim var. Ben scott spark 30 'umu alırken (internetten ve telefonla) ekstra bir indirim daha almıştım.

Bisikletin özellikleri:

Kadro : Scott Addict HMF NET IMP Carbon technology Road Race geometry Standard Seattube 20-Speed and Compact: Integrated BB 30-Speed: Standard BB
    Maşa : Scott Addict HMF NET 1 1/8“ Carbon steerer Integrated Carbon Dropout
    Arka Vites : Shimano 105 RD-5700, Silver, new 2011 / 20, 30 Speed
    Ön Vites : Shimano 105, Silver, new 2011 20-Speed and Compact: FD-5700 30-Speed: FD-5703
    Vites Kolları : Shimano 105 ST-5700, Silver, new 2011 Dual Control / 20, 30 Speed
    Fren Kolları : incl. in shiftlever
    Fren : Shimano 105 BR-5700, Silver, new 2011 Super SLR Dual pivot
    Zincir : Shimano 105 20-Speed and Compact: CN-5700 30-Speed: CN-5600
    Ayna Kol : Shimano 105, Silver, new 2011, Hollowtech II 20-Speed: FC-5700, 53 x 39 T Compact: FC-5750, 50 x 34 T 30-Speed: FC-5703, 50 x 39 x 30 T
    Orta Mil : 20-Speed and Compact: Integrated Dura-Ace SM-BB9141 30-Speed: Shimano 105 SM - FC 5600
    Jantlar : Mavic Aksium Black, 18 Front / 20 Rear
    Lastikler : Continental Ultra Race, Fold, 700 x 23
    Sele Borusu : Ritchey Carbon Pro 31.6/300 mm
    Sele : Scott Road Pro SL
    Arka Hazne : Mavic Aksium Black
    Ön Hazne : Mavic Aksium Black
    Ağırlık : 7.82 kg / 17.22 lbs
    Gidon : Scott Road Pilot Pro Oversize 31.8mm, Anatomic
    Gidon Boğazı : Scott Road Pilot Pro / 4 bolt Oversize 31.8mm 1 1/8“ / 6° angle
    Dişli : Shimano 105 CS-5700 20-Speed: 11-25 T Compact and 30-Speed: 11-28 T

20. mehmet karabaş

mehmet karabaş Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    evet o kampanyadan haberim var inceledim bakalım tam karar veremedim daha :(