Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti Zincir Tavsiyesi (Zincir Koptu)

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Erdal YILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, 40 dk. kadar önce sahil yolu güzergahında yaklaşık 35-40 km. civarı hızla giderken aniden zincirim koptu. Sigortamız yok ama sağ olsun peder bey olay mahallinden beni araçla kurtardı. :D

Neyse lafı uzatmadan sormak istiyorum. Mevcut kopan zincirin modeli Shimano HG CN-4601. Kalite olarak ne düzeyde olduğunu bilemiyorum (giriş seviyesi olabilir).

Zincir bağlantı yerinden değil, başka bir bakla üzerindeki pim'in çıkması sonucu kopmuş, tekrar başka bir yerden kopar mı bilemiyorum.

Mevcut zincir'i yeni pim taktırıp kullanmak mı, yoksa yeni bir zincir almak mı daha mantıklı diye sizlere danışmak istedim. Kopan zincir yaklaşık 6 aylık ve 1000 km.'yi henüz doldurmadı. Şayet yeni zincir gerekliyse aşağıdaki modellerden bir tane tavsiye rica edeceğim...

Çok teşekkürler. :)

http://www.merlincycles.com/road-bike-chains-44200/

2. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bence şimdilik yeni bir bakla ekleyip deneyin. Yanınızda her zaman için yedek bakla ve zincir takma aparatı taşıyın. Benim bisikletim daha 400 kilometreyi yeni doldurdu. Geçen gün yedek bakla almaya gittiğimde oradaki eleman en az 2000-3000 kilometreden önce, tabii eğer zincire düzenli bakım yapılırsa, herhangi bir sorun yaşanmayacağını söylemişti.

Ömer KARAN bunu beğendi.
  3. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Zincir tesadüfen kopmus olabilir, bu demek degildir ki herzaman kopacak. Sen en iyisi yeni bir bakla tak ve tekrar kullanmaya basla ve yanida arkadasin dedigin gibi yedek bir bakla ve zincir aparati tasi. Eger ilerleyen kisa zamanda tekrar koparsa yeni zincir almani tavsiye edrim. Zincirin o medeli hatali degil de zincirin kendinde üretim hatasi olabilir ama dedigim gibi önce yeni bir bakla ile dene, en ucuz yöntem budur.:in:

Ömer KARAN bunu beğendi.
  4. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Şimdilik dediğiniz gibi yapmak daha mantıklı görünüyor. :)

Tavsiyeler için teşekkürler.

Murat Cömez bunu beğendi.
  5. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu yaz benim kardeşimde sagolsun daha 3 günlük bisikleti denemek için binmek istedi verdim. 40 50 km anca kullanılmış zinciri kopardı. Kopan 2 baklayı değiştirip kullanmaya devam ettim. Her hangi bir sorun yaşamadım. Hatta o zinciri sattım. Sattığım arkadaşta hala kullanıyor. Hiç sorun çıkmadı. Bence de bakla değiştirip kullanmaya devam. Sürekli kopar durursa o zaman değiştirebilirsiniz.

ufuk şimşek bunu beğendi.