Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol bisikleti yarislari icin yardım.

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında doguhan Gökalp tarafından paylaşıldı.

1. doguhan Gökalp

doguhan Gökalp Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Internetten biraz araştırdım ama sadece profesyonel yol bisikleti yarislarini bulabildim. Amatörlerin seviyesinde olan yarislar varmj acaba varsa ne zaman Nerede oluyor yardimci olursaniz sevinirim.

2. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    yol yarışında federasyona %100 bağlı kalınırsa malesef daha çoook yarışsız günler geçiririz. bence artık ülkemizde yerel olarak, A-B noktalı veya kriteryum odaklı yarışlar düzenlenmeli. evet bu işe yıllarını adamış kişilerinde artık sosyal içerikli turlarından birazcık feragat ederek bu organizasyonlara destek vermek zorundalar.
    olmadı en sonunda ben düzenliyeceğim :D

adilcan adısanoğlu, Artık Yok ve atta bunu beğendi.
  3. yucel gulesenoglu

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    ayrıca topladığımız ve satın aldığımız bisikletler ile yarışamazsak ne işe yarar, bu spor nasıl gelişir ve nasıl gelişiriz? yarış düzenleme konusunda ciddiyim düşünmemiz lazım...

atta bunu beğendi.
  4. yucel gulesenoglu

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    ErcanArslan ve Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  5. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Ülkemiz bisikletlilerinin büyük çoğunluğu bisikleti gezi , seyahat , konaklamalı turlar , ve mangala gitmek için kullanıyor elbette kimseye bisikleti hangi amaç için kullanacağına bizler karar verecek değiliz ama hal böyle olunca kim takar yarışları ? Ama lafa gelince elbette bisiklet sporu gelişsin , yeni yetenekler yetişsin falan derler medya organlarına peki bu nasıl mümkün olacak ?

6. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bisiklet forumda 2009 senesinden beri performansa dayanan turları organize ettim, bu organize ettiğim turlarda katılan arkadaşların hiç biri bisiklet sporunu daha önce yapmamış kişiler idi..gezi organizasyonları bölümünü uzun zaman işgal ettim ,
    yeni yeni arkadaşlar geldi 2009 senesinde kartepe 270 km lik etaba gelenler oldu ,bu etabın zor olduğunu önceden yazdım çizdim 30 ağustos 2009 da 270 km ye soyunacaklar belli oldu istanbuldan toplam 13 kişi bir araya geldi bu açıkça çok zor olan bi tur idi, zamana karşı olması ise imkansız idi aramızda hiç kimse lisanslı bisikletçi değildi, geçmişte ise bir bisiklet takımında asla yer almamış idiler içimizde sadece ali emre akcan maratoncu idi ve lisansı var idi almanyada koşulara katılmış idi aynı şekilde aramızda volkan akboga var idi o da almanyada lisanslı dağ bisiklet yarışçısı idi elitler de almanyada 3 üncülüğü var idi ,evet birde suha onur er var idi ama o da maratoncu idi, lisansı var idi ,aramızda tecrübesiz olanlar çok acı ödediler bu turu...iki kişi geride kaldı ve ekibin temposunu yakalayamadı, onları beklemek için durduk, mecburen,
    burada ilk performans turum idi o kadar açıklamama rağmen olayın bilincinde olmayanlar olayın ne olduğunu acı ödediler evet 2 kişi geride kaldı ve daha sonra ekip devam etti arkada kalan arkadaşlardan biri yolun üstündeki borunun üstünden geçince düştü ve diz yarıldı dikkati kalmamış idi çünki yorulmuş idi ve diğer geride kalan arkadaş ise ona eşlik etti ve onlar geri döndü aramızda bir kişide yol var idi ama o da dikkatsizliğin kurbanı oldu tam önümde arka tekeri bomba gibi patladı ve teker boydan boya yarıldı evet bira şişesini ıskalayamamıştı.o da izmit e varamadan geri döndü,
    13 kişiden 3 kişi geri döndü ve 10 kişi kaldık,,daha önce tren ile kartepe yapılmış idi 10 mayıs kartepe ,5 temmuz kartepe ,ve 2 ağustos kartepe ama 30 ağustos fena halde performans turu idi işin ciddiyetinin ne olduğunu çok iyi biliyordum ama ona göre tedbirimi almış idim en kötü ihtimal kartepe 1640 a en berbat yerden çıkacaktım ve dönüşü tren ile yapacaktım kafamda bu plan zati var idi 04.30 da yola çıktık istanbuldan ve saat 10.00 gibi izmiti geçmiş idik .en sakat yerden suadiye den kartepe zirve yani 1640 metreki, ora offroad idi ,21 km rampa çıkıldı, üstelik 109 km üstüne 21 km rampa alındı,5 km lik offroad yol var idi 21 km rampanın eğimleri 7 idi zirveye doğru rampalar dikleşiyor idi sıcak kavurdu bizi....evet zirveyi suha ben ali emre aytekin erzan volkan akboga ,harun evren tuğutlu ve genç dostumuz koray aldı koray heyecandan uyuyamamış ve bize bi şey söylemiş idi daha 17 yaşında idi sorumluluk aytekin erzana ait idi ve gene 17 yaşında hakan ise zirveyi alamadı ,ama otele kadar çıktı 1300 rakıma ve sadettin dostumda 1300 rakımda kaldı ve bitti evet dönüşü ben hakan koray ve sado tren ile yaptık suha evren harun ali emre aytekin volkan 270 km yi 14 saatte 26 jant ile tamamladılar bundan sonrada bu kadar zor olmasada tam 11 adet kartepe performans turlarını burada düzenledim istanbuldan en sıkı performans turu budur evet bunları neden anlattım
    burada genç dostlarımızı özellikle istanbulda örgütlemeye çalıştım 1976 dan beri sele üstündeyim bir çok bisikletim oldu ama çoğunluğu yol ve şehir bisikletleri olmuştur gençken kısa mola anlayışı tempolu sürüşler çok yaptım lisansım olmadı amatörce takıldım ,,,,bu forumda performans turu dediğim zaman bir iki kişi geliyor ama mangal değim zamanda epey insan geliyor
    performans turuna hazırlık antremanları diyorum 1-2 kişiden ses çıkıyor ,

evet başka bir konuya değinelim ,bi kere istanbulda kaç adet belediye var ise bu belediyelerin işi olacak ,bisikletliler klübü kurmak gibi.bu klübler spor amacına dönük olacak ve uzman antrenörler tarafından gençler eğitilecek işin başı budur şimdi istanbulda kadıköy belediyesinin bu konuda tek bi çalışması olmamıştır sanki diğerlerinin olmuşmu böyle başlar bisiklet sporu böyle yavaş yavaş büyür bütün türkiyeyi kaplar il sayısı fazla o il sayısı kadar bisıklet takımı olacak, ayrıca belediyelere bağlı bir sürü bisiklet klübü olacak o zaman kıpırdanma olur ve dünya çapında takımlar çıkarmaya başlarız, teşviği yapacak devlettir insanları yönlendireceksiniz ve vizyonunuz olacak bu devletin bisiklet sporunu geliştirmek gibi bir vizyonu asla var olmamıştır olanlarda cılız kalmıştır ....

Kerim Hakan, Artık Yok ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  7. yucel gulesenoglu

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Kudret bey, örneğin İstanbul'da sizin gibi önder olabilecek tecrübeli bir kaç arkadaşınız ile beraber bir yerel yarış düzenleyebilirsiniz en azından denemiş olur bu konuda eksikliklerimizi yaşıyarak öğrenmiş olunabilir? belki ilk başlarda katılım az olup amatörce yarışlar olabilir ancak adil bir mücadeleden çoğu kişi zevk alacaktır diye düşünüyorum.

8. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Yücel beyin paylaştığı videolar harika. Bizde de bu tip organizasyonlar olsun isterdim. İnternet cafede gecen gencligim keske soyle musabakalarla gecseydi :) keske bu ulkede spora tesvik olsaydi, imkan olsaydi...

yucel gulesenoglu bunu beğendi.
  9. yucel gulesenoglu

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    bende malesef spora geç başlayanlardanım, ancak çabam en azından gençleri bilinçlendirmek ve spora özendirmek.

10. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yucel bey , evet güzel bi düşünce tabi fakat sponsör gerekecek şimdi istanbulda daha çok mtb yarışları oluyor çekmeköyde ve avrupa yakada ,yol bisiklet yarışlarını düzenleme olayı gene bisiklet firmalarına düşüyor ,delta yapabilir ,bu forumunda sahibi ,delta öncü olabilir ,hem mtb hemde yol bisiklet yarışlarına ve hatta cyclo cross yarışlarına ,tabi türkiye genelinde olursa delta sponsör olursa dahada güzel olacak delta yanına sponsör olacak bir kaç firmayıda çekerse iş güzel olurda tabi önce diyorum ya gençleri örgütleyecek olan belediyeler ile birlikte spor bakanlığıdır şimdi istanbulda dernek var bisikletliler derneği onun omuzlarına o kadar yük biniyorki bu konuda, bisiklet sporunun yaygınlaştırılması adına..
    benim yapabileceğim ki burada hep yaptım performans turlarını organize etmek ve ayrıca konulan ağır etabı başarabilmek için antremanların yapılmasını organize etmek ,ama diyorum ya hep aynı arkadaşlar ile pedalladık burada yani ekip asla büyümedi ekipten abd ye giden oldu ve avrupa yakaya geçen oldu çıkışımıza yetişemiyorlar sonuçta burada 3 adam kaldık ve halkaya bi dördüncüde ara sıra takılmakta ,,,,,

11. doguhan Gökalp

doguhan Gökalp Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Dperformans turu duzenlenirse katılmayi cok isterim ve buna hazır olduguma inanıyorum

12. ßarış Yavaş

ßarış Yavaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok haklısınız Kudret Bey bu işe büyükler öncülük edip destek vermedikçe böyle yarışları daha çok beklemek zorunda kalıcaz. Ben olsam her türlü antremana tura gelirim ama gelmek istemeyen gençlerde haklı onlar sizin sayenizde kendilerine geliştirebilir fakat bunun sonucunda ulaşacağı bir hedef kazanacağı bir yarış yok yani emeğinin karşılığı boş olucak onları kendilerini geliştirmeye itecek bir teşvik olmadığı sürece böyle yerimizde sayıklarız anca.. Demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım kısacası destek olmadığı sürece bence zor.

13. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Beylikdüzü - Büyükçekmece çevresinde benzer bir antrenman turu düzenlemeyi düşünüyorum. Şu an arkadaşlar ile parkur belirlemeye çalışıyoruz.

Toplamda 60km civarı, arabaların çok olmadığı güzel bir parkur bulursam eğer düzenleyeceğim bu organizasyonu. Haftada bir gün, gün içinde herkesin gelebileceği güzel bir saatte olacak. Böylece performansa dayalı, yarış gibi de düşünebileceğimiz, yokuşuyla, sprint finish'iyle güzel bir turumuz olmuş olacak.

Aslında mümkünse, bu mesajın altına gelebileceğiniz günleri ve saatleri liste olarak eklerseniz çok iyi olur.

1-Gökhan Toros, Cumartesi ve Pazar günleri 10 ile 17 arası gibi.

14. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Beylikdüzü - Büyükçekmece çevresinde benzer bir antrenman turu düzenlemeyi düşünüyorum. Şu an arkadaşlar ile parkur belirlemeye çalışıyoruz.

Toplamda 60km civarı, arabaların çok olmadığı güzel bir parkur bulursam eğer düzenleyeceğim bu organizasyonu. Haftada bir gün, gün içinde herkesin gelebileceği güzel bir saatte olacak. Böylece performansa dayalı, yarış gibi de düşünebileceğimiz, yokuşuyla, sprint finish'iyle güzel bir turumuz olmuş olacak.

Aslında mümkünse, bu mesajın altına gelebileceğiniz günleri ve saatleri liste olarak eklerseniz çok iyi olur.

1-Gökhan Toros, Cumartesi ve Pazar günleri 10 ile 17 arası gibi.

15. doguhan Gökalp

doguhan Gökalp Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Benim icin farketmez zaten üniversite öğrencisiyim tatildeyim suanda haftanin 7 gunu bana uyar

16. Onder.Eren

Onder.Eren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    gece 22:30 civarı kapanan Bakirköy - Yenikapı Transit yolu bence antremana çok uygun bir yol. gidis gelis 15 km civarımda. Bir kaç tur yaparak hem yarışa hem antremana ortam olabilir ne dersiniz?

17. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Orada antrenman yapan arkadaşlar var, ama yokuşsuz düz yol bence belli bir süre sonra keyif vermeyecektir.

18. Onder.Eren

Onder.Eren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    floryadan beylikduzune arabayla gelip ben de katılabilirim ordan tahminimce.

2- Önder Eren - pazar günleri 13:00 sonrası uygun

19. yucel gulesenoglu

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    performans turları çok güzel oluyor ve gelişim için pek faydalı ancak genç ve bu işe yeni başlayanlar antrenmanda arkada kalıp koptukları zaman demoralize oluyorlar ve bu işten sıkılabiliyorlar, bunları bizzat gördüm ve yaşadım. o yüzden naçizane tavsiyem bizimle çıkamıyorlar deyip kimseyi yarı yolda bırakmayın ;)
    tekrar diyorum bu yarış işi çokta zor olmamalı en azından yaşadığım şehirde İzmir'de çok güzel bir alan var, ancak malesef parkurun tırmanışı yok, kriteryum tarzında yarış olabilir. burada yarış düzenlemek için 3-5 kişi işin ucundan tutup sağlam bir sinerji ile yerel yönetimlerden gerekli izinler, bir ambulans, federasyondan hakem destiği, jandarmadan güvenlik desteği ve chip sisteminin maliyeti ile bu iş kıvrılabilir. bunu nereden biliyorum, daha önce burada yapılmış organizasyonlarda işin ucundan tuttumda ondan :)
    sizde işe, yaşadığınız şehirlerde bu tür organizasyonları yapılabileceği alanları tespit etmekten başlayabilirsiniz.

Kadir Eskici bunu beğendi.
  20. doguhan Gökalp

doguhan Gökalp Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    3-doguhan Gökalp hergun icin uygunum