Yol Bisikleti Yardım

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Hangi bisikleti önerirsiniz? Bu fiyatlara önerebileceğiniz iyi bir bisiklet? (Yeni başladım önceden mtb kullanıyordum. Ciddi bir kullanıcı olacağım. Yarışlara girmeyi düşünüyorum tabii ki kendimi geliştirdikten sonra.
Burada bir şeyler yanlış gidiyor dediğiniz zaman o gördüğünüz şey şaka demektir :D

Scudo

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
ben salcano apex i öneririm. ama ikinci el almanı daha çok isterim bu fiyata çok çok iyi bir bisiklet alabilirsin

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
ben birşeylerin yanlış gidenini öneririm paran varsa onu al

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
O kadar param olsaydı hiç araştırmadan o civar bir bisikleti alırdım, o kadar para verdikten sonra diğerlerinden kötü çıkmaz heralde? :D
İkinci el ilanlara bakmıştım ama şu forumdaki kara liste konusundan sonra canımı sıkmaya başladı :boese157:

Ergun Yavuz

Daimi Üye
Tepki
73
Bisiklet
Salcano
Ben Salcano XRS030 Apex kullanıyorum.. Çok memnunum tavsiye ederim.. :) Fotoğraflar bölümünde var bak fikir alırsın en azından..

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@Ergun

Ergün bey çok sağolun. Evet salcano sram apex set ile ve ritchey donanım ile çok cazip bir seçim fakat diğer yandan da specialized, focus gerçeği var... Ha eğer o aradaki farka değmez diyorsanız hiç düşünmeden alırım salcano yu çünkü ben öğrenciyim ve maddi anlamda ailemi fazla zorlamak istemiyorum. Bisikletin artılarını ve eksilerini bizimle paylaşabilir misiniz..

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
bütçen eğer 3500 tl ye yeterse karbon kadrolu bisiklet almanı öneririm.salcanoya gelince o bisiklet bende var gayet güzel bisiklet zaten yeni başladığını söylemişsin bence çook fazla bile gelecektir sana.fakat oranlar biraz serttir apexte haberin olsun.eğer sorun varsa sorarsan daha iyi yardımcı olabilirim...

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@fatihaydın

Fatih bey hayır, henüz hiç bir takımda değilim

• Beğen
Tepkiler: fatihaydın

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
bütçen eğer 3500 tl ye yeterse karbon kadrolu bisiklet almanı öneririm.salcanoya gelince o bisiklet bende var gayet güzel bisiklet zaten yeni başladığını söylemişsin bence çook fazla bile gelecektir sana.fakat oranlar biraz serttir apexte haberin olsun.eğer sorun varsa sorarsan daha iyi yardımcı olabilirim...

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
3500 e kadar çıkabileceğimi sanmıyorum, en azından şimdilik bana öyle geliyor. Eğer bu bisiklet ile yarışalara katılabilirsin diyorsanız bu bisiklete daha bir alıcı gözüyle bakabilirim. Eğer bu bisikleti alırsam ileride karbon sele borusu, gidon ile geliştirme yapabilirim...

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
aslında sana bakınca kendimi gördüm aynı tereddüt bende de vardı forumda da birçok abimin başını şişirmiştim :) şimdi okurlarsa konuyu elbet tebessüm ederler :)

ben takıma girdikten sonra gördüm öyle bisikletler var ki yarışta ümit kadrolu demir yığınıyla yarışan arkadaşlarım da oldu pinarello dogmayla yarışan da.aslında xrs 030 son derece ideal bir bisiklet ve eğer karbon kadrolu bisiklet almayacaksan bence salcano çok ideal bir bisiklet.zaten zamanla tecrüben de artacak belki 2-3 sene sonra değiştirmek istersen yeni carbon bir bisiklet alırsın.ya da sele sele borusu vs parçaları yavaş yavaş değiştirip en son karbon kadro alırsın.tamamen zevkine bağlı.ben aldın salcano son derece memnunum iyiki de almışım.geçen pinarello kullanma şansım oldu ve inanılmaz fark var karbon kadroyla aluminyum kadro arasında benim hedefim ilerde mutlaka karbon kadro almak ama şuan için bisikletimi kesinlikle değiştirmem çok güzel bisiklet

• Beğen
Tepkiler: Ogulcandaan

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Çok teşekkür ederim. İleride daha çok bilgiye ihtiyacım olacak. Hele şu bisikleti bir alalım hayırlısıyla :rolleyes:

• Beğen
Tepki
7
Bisiklet
Scott
herşey senin performansında biter ilk bisikletin olucak ise daha düşük butce ayır 2. el temiz bisikletlere yonel derim araştırdığın markaların yarı fiyatınında altında rakamlara cok az kullanılmış bulabilirsin 3000 bin gibi ciddi bir para vermeyi düşünüyosan ya kadron trek scott specialized markaları olsun yada 105 set li sistemin olsun ve mümkünse kullanım amacına gore bu cumleyi yazıyorum kesinlikle karbon kadro olmasın en azından şimdilik bol şans

• Beğen

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Karbon kadro önermeyişinizin sebebi nedir?

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Karbon kadro için forumda yeterince tartışma oldu,ben bir yenisini baslatmadan gönül rahatligiyla karbon alabilirsiniz diyorum.

• Beğen

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
İleride karbon kadro düşünebilirim, bu arada yeni bebeğiniz hayırlı olsun...... :D

Tepki
7
Bisiklet
Scott
pek bir farkını anlamazsın henüz o anlamda dedim kullanan bir cok kişide anlamıyo zaten olay biraz psikolojik ;)

• Beğen

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
ben hiç psikolojik olduğunu düşünmüyorum.aluminyum salcano xrs 030 dan sonra pinarello dogma 60.1 kullandım ve emin olun psikolojik değildi.o kadar lükse ihtiyacımız olup olmadığını tartışabiliriz fakat fark olup olmaması konusu bence asla tartışılmaz resmen bağırıyodu bisiklet ben buradayım diye...

• Beğen
Tepki
7
Bisiklet
Scott
aynı marka ve modelin alu ile carbon bisikletlerini denemiş olsan anlarımda naçizane salcano ile saygıdeğer pinarelo diyosun elma armut olmuş biraz bu arada psikilojik lafımıda aktif kullanan deneyim sahibi arkadaşlar ve sporcu kardeşlerim üzerlerine almasın ben hobi ve vitrin bisikletciliği yapanlara yönelik yazdım o kelimeyi :)