Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti Yardım.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Umut Soyyilmaz tarafından paylaşıldı.

1. Umut Soyyilmaz

Umut Soyyilmaz Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba ben umut,
    Forumunuzla bisiklet arayışım sırasında tanıştım ve sizlerden yardım almam gerektiğini düşünüyorum.
    Yol bisikletine yeni başlayacak biri için bisiklet önerilerinizi merak ediyorum.
    Bütçem şimdilik 900-1200tl aralığında.
    http://www.decathlon.com.tr/Triban-3-Yol-Bisikleti,PR-29004.html şu model ve sahibinden.com' da 2.el yine bu fiyatlarda olan bisikletlere bakınıyorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...i-slr-300-yol-yaris-bisikleti-141596697/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-merida-ride-88-141332796/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...rag-master-sora-56-cm-10.6-kg-141023382/detay
    Konuya oldukça fransızım, yardımınızı rica ediyorum:)

2. hakan aydın55

hakan aydın55 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merida işini görür...
    uzun süre... :)

ykaracavus bunu beğendi.
  3. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Mert C. bunu beğendi.
  4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Triban 3, Decathlon mağazalarında 849 liraydı bir hafta önce. Aklınızda bulunsun, internet fiyatına aldanmayın.

Triban 3 hakkında konuşacak olursam, üzerinde microshift markalı bir aktarıcı var, tek göze batan yanı bu. Ben bir farkını göremedim. İyi bir bisiklet. Zaten yabancı forumlarda da övgüyle bahsediyorlar kendisinden. Yol bisikletine geçişte tercih edilebilir.

Ben Tekirdağ'a giderken 100 km kullandım, çok sevdim.

Severek kullanacağınız bisikleti bulursunuz inşallah.

5. Umut Soyyilmaz

Umut Soyyilmaz Yeni Üye

Zaman içerisinde aktarıcıdan rahatsız olursam farklı bir markayı kullanabilirim o halde..
    Teşekkür ederim.

6. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    Bianchi slr 300 yol bisikleti değil , yani klasmanı farklı.
    Gönderdıgınız lınklerde en mantıklısı Merida duruyor fakat 60 kadro dikkat etmelisiniz.

7. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Gönderdiğiniz bisikletler güzel ancak, boyunuza uygun bir 2. el yada 0 bisiklet almanıza dikkat edin, ilandaki tüm bisikletler farklı boylarda ;).

8. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Benim de dikkatimi çeken kadro boyları oldu, biri 50, biri 60, böyle olmaz. Kendinize uygun kadro seçmelisiniz.

9. ÇEVİK

ÇEVİK Euzübillahimineşşeytanirracim

Adı:
    Volkan Ç.
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Umut bey boy ve bacak boyunuza göre kadro seçimi yapmaya dikkat edin!

10. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Daha önce de söylendiği gibi en önemlisi kadro ölçüsü, bisikletin parçalarından yetersiz bulduğunuz olursa ilerde değiştirebilirsiniz ama kadronun boyunu değiştiremezsiniz.

Merida'nın kadro ölçüsü 60cm olmayabilir; sele borusunda (matara kafesinin takıldığı yerde) "M/L" yazıyor, sanırım bunun anlamı kadro'nun 54-55cm gibi bir ölçüye sahip olduğu.

Salcano için de 29 vites diyor, 27 olmalı.

11. Umut Soyyilmaz

Umut Soyyilmaz Yeni Üye

12. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence yeni sezonu bekleyin.Triban 5 alın.Ben de öyle yapmayı planlıyorum.

13. sinan_zorlu

sinan_zorlu Üye

Seviye:
    ben de bu aralar bayaa bir yol bisikleti araştırması yaptım. tecrübelerimi aktarmak isterim.

Araştırma serüvenine Carraro Sportive 225 ile başladım. Disk frene sahip güzel bir bisiklet. Forumda da kullanan bayaa bir arkadaş var. Bu bisikletle ilgili en büyük eksiklikler kadro boyunun 2 ölçü ile sınırlı olması 46-51cm. Bunun haricinde kullananların yorumlarına dayanarak elcik ve selesi çok iyi değil ve değiştirilmesi gerekiyor. Ayrıca birkaç kişi de lastiklerden dertli. Bunun haricinde vites sistemi iyi ayarlanırsa iyi çalıştığı söyleniyor ancak sarsıntılı pedal, değiştirilmesi gereken elcik, sele ve vites sisteminde oluşabilecek sorunlar nedeni ile bu modelden vazgeçtim. Sonra Salcano City Sport serisine sardım. İncelediğim zaman City Sport 10 ki kendisi 1000TL civarı bazı sitelerde 890TL'ye kampanyalı, ürünün güzle olduğuna karar verdim ancak bu model ile Sedona 341 arasında çok fazla fiyat farkı olmaması, farklı forumlarda Sedona'nın daha iyi donanıma sahip olması ve bisiklet satıcılarından aldığım bilgi üzerine Sedona'ya döndüm. Sedona 341-321VIA modelleri üzerine internette araştırma yaparken bir yerde merida crossway 40D ile ilgili olumlu bir kaç yorum gördüm. hibrit bir model olarak gözüküyor bunun üzerine bu forumda da bir başlık açtım ve merida markasının f/p açısından oldukça iyi olduğunu öğrendim. Bu model kadro tasarımı ve renk olarak ta oldukça cezbetti beni. Ancak kadro boyu olmaması ve Bursa'da hiç bir yerde bisikleti görememem neticesinde bu modelden de vaz geçtyim. Bunun üzerine tekrar sedona 341/321 via serilerine döndüm. bugün 321VIA modelini inceledim. Oldukça güzel ve bir o kadar hafif bir bisiklet. sram vites sistemine sahip. Aktif Pedal Bursa mağaza sahibi eski bir milli sporcu imiş. oldukça hevesli ve bilgili bir insan (bir de fiyatta indirim yapsa süper olacak ta...). Söylediğine göre deore vites sistemi altında kalan modeller arasında çok büyük farklar olmadığı ancak en alt serilerde sıkıntı yaşandığı. Aynı şeyi Aydın bisikletteki arkadaş ta söylemiş idi. Yani Acera, altus, sram X4 gibi vitesler arasında aşırı fark olmadığını, çok zorlu koşullar altında kullanılmadıkları müddetçe sorun çıkarmadıklarını söyledi.

Bunlara dayanarak Merida 40D veya Sedona 341/321VIA modelleri arasında bir karar vereceğim. Bendeki sıkıntı boy nedeni ile uygun kadro boylarının olmaması. Bu nedenle beklemeye karar verdim. Sana tavsiyem de gidip mağazada modelleri incelemen, beğendiğin bir marka model olursa burada paylaşman ve sonra da sıkı bir pazarlıkla fiyat konusunda anlaşman.

14. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yalnız bunlar yol bisikleti değil. Şehir/tur bisikleti. Yine de paylaşmışsınız, teşekkürler.

Ömer KARAN bunu beğendi.
  15. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    son resimdeki drag master değil geotech air ,sizi bu kandırmacanın pençesinden kurtardığım için teşekkür etmeye ne dersiniz?

16. Umut Soyyilmaz

Umut Soyyilmaz Yeni Üye

Bu teşekkürü bir borç bilirim size:))

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkürler. Dün izmirde parkur bisiklet ile görüştüm, yarın da bursaya dönünce aktif pedal' a gideceğim.