Yol bisikleti vs. Dağ bisikleti

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MurathanKaratmanlı
Konu başlığı yol vs mtb o zman yol nakavt .

• Beğen
Tepkiler: olcer
Scudo
Tepki
95
İsim
Burak
Bisiklet
Mosso
@fishman

Kime göre neye göre ? Şahsım adına Mtb bir çok açıdan rahatsız ediyor beni Basarsınız gitmez döndürmeye çalışırsınız tepki vermez. Kütük gibi bir şey asfalt üzerinde. Ben hem arazi hem asfaltta kullanacak olasam alırım bir cyclocross sadece ektra bir lastikle çözerim olayı. :)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
bu konular boş konular,
arkadaş yol bisikletene baya itelemiş ama kendi fikridir diyelim düzde,rampada baya bir yolların arkasından bakmış demek ki.
Hala nasıl olur da yol bisikleti dayanıksız diyorlar anlamıyorum ve anlamayacağım girin arama bölümünde yeterince konu var,takas bölümünde de ne hikmetse mtb yol bisikleti ile takas olur konusu dolu umarım mutlu olduğunuz türü seçersiniz

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
bisiklet yorucu bir ulaşım aracı
eğer a noktasından b noktasına gitmen gerekiyorsa yol bisikleti benzeri almak doğru seçimdir her zaman

yok ben eğlencesine efor harcayacağım diyorsan da mtb al ya da iki dambıl

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Porsche mi Traktör mü, kıyaslaması yapılır mı hiç! :huhuu: Yol ile MTB arasında arada ,daha kaç tür var. :islik: İkiside; DH veya MTBnin diğer türlerini saymazsak , birbirinden uç bisikletler. o_O
Birisi daha çok hız odaklı , diğeri adrenalin... :hhhhhh:
Bisiklet seçimi senin kullanıcağın yollara ve bisikletten beklentine göre yapılır. ;)Bu konuları ıncelersen bisiklet turlerı hakkında doğru bilgi sahıbı olabılırsın. :okyrm:

(link)

(link)

Ekleme yapmak gerekırse ben de Bursada oturuyorum. :krnz:
Kendım de yol,mtb,şehir,katlanır bisikletlerıne sahıbım. Uludaga MTB ıle de yolla da cıktım. :hhhhhh: Çıkışta kondusyonumun aynı oldugunu dusunursek ,arada 1 saate yakın ,rahat fark oluşuyordu. Oteller Bölgesinde çalısma oldugu için , mıcırlı yoldan Caminin oraya yol bisikletı ıle inmiştim. Ayrıca Dagyenıce taraflarında kostebek yuvası gıbı cukurlarda cok antrenman yaptım. :naslyany: Eğer Bursanın merkezınde oturuyorsan, sana tavsıyem sabıt masalı olan bir bisiklet alman olur.Bu ister şehir bisikleti olur ,ister hibrit ,ister yol.

Ayrıca ,Burak'ın bisikletını denemen de fayda var.Bisiklet hakkında daha net fıkır sahıbı olmus olursun. ;) Denemeden karar verme derim .Sonucta karpuz değil bisiklet alıcaksın. :D Guzelce arastır.Forumdakı bisiklet turlerı konularını ıncele. Bursada Yeşil Pedalın turuna katılmaya calıs.Oradakı arkadaslara rıca edıp bisikletlerını bence dene .Emın ol reddeden pek cıkmaz.

taskin

Aktif Üye
Tepki
227
İsim
Taşkın
Kendi tecrübelerime dayanarak ve sadece kişisel tercihim olarak yazıyorum; şimdi yeni bir bisiklet alacak olsam ve tek bisikletim olacaksa bu bisiklet ne mtb alırım ne de yol. Sabit maşalı scott sub tarzı bir bisiklet alırdım; ama ikisine birden sahip olma durumu varsa iyi bir yol ve ortalama bir mtb en iyi kombinasyon olur diye düşünüyorum...

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
Benim tarifinizden anladığım sizin aradığınız ne yol ne mtb, düz gidon hibrit bisiklet.

@taskin Yorumunuzu görsem yorum yazmama gerek kalmayacakmış. Aklın yoku bir.

• Beğen
Tepkiler: taskin

lombardo

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Deniz
Bisiklet
Lapierre
yol bisikleti dayanıksızdır argümanı biraz ''dayanıksız'' olmuş. ama narindir, hassastır vs.. kısmına bir nebze katılıyorum. bol rüzgarlı bir günde nispeten orta hızlarda bir viyadüğe mtb ile daldığınızda vay arkadaş, viyadüklerde esinti daha fena olur dedikleri kadar varmış demeniz ne kadar olasıysa, yol bisikleti ile gayr-ı ihtiyari kelime-i şehadet getirme ihtiyacı hissetmeniz de, bana göre, o derece olasıdır..

gayet basit; rüzgar daha hafif şeyde daha çok etkiye sebep olur..

dolayısıyla en azından bence, evet, gayet de narindir

• Beğen
Tepkiler: OsmaniyeRehber

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
benim mtb traktör ise kabul ediyorum. :D

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş
Tepki
95
İsim
Burak
Bisiklet
Mosso
Yanılıyorsunuz gerçekten çok sert kullanıyorum bisikletimi tümseklerden atlıyorum kaldırımdan patır kütür iniyorum önceki mesajlarımda söylediğim gibi mayın tarlası gibi yollarda hiç hızımı kesmiyorum ve henüz bir şey olmadı siz yeter ki bisikletiniz bakımını güzelce yapın. Siz ona baktığınız sürece asla sizi yarı yolda bırakmaz.

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Ben mtb alir ince lastik takarim nitekim mtb aldim daha lastigi taktirmadim ama taktiricam

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Burak Fidangül gülüm 20 road bisikletinde 1 tane mtb çıkar , ayrıca düz yolda giderken pedal kuvvetiyle kırılan bisiklete yol bisikleti denir . o fotoğraftaki mtb eminimki sağlam bir uçuş dan sonra can vermiştir ;)

• Beğen
Tepkiler: olcer