Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti Vites Sistemi hakkında bilgi istiyorum

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında olkan tarafından paylaşıldı.

1. olkan

olkan Yeni Üye

arkadaşlar bu bisikleti alacaktım gidip gördüm lakin vitesi o resimdeki kırmızı yerden değiştiriyorsunuz buda bisiklet ile giderken benim açımdan sorun yaratacağını düşündüm ve karamsar kaldım acaba ben bu hali ile vitesi yukarı direksiyonun oraya filan alabilirmiyim yada bunu yapmam için komple set değiştirmem filan mı gerekiyor ilk defa alacağım yol bisikleti hakkında da hiç bir bilgim yok. yardım eden herkese şimdiden teşekkürler eğer bide bu seti ben yukarı vs aldırırsam bana ne kadar patlar onun hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.

http://i39.tinypic.com/28btiz6.jpg

2. uygar çamlıbel

uygar çamlıbel Üye

Seviye:
    yeni fren vites kolu almanız gerekiyor.fiyat olarak forumda ve internette bilgiler mevcut.

3. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    komple set almak veya sadece kol almalık bir işlem değil bu!... kollardan gelen dış kabloları sabitliyecek kadro üzerinde gerekli girişler yok bu nedenle dual kol alsanız bile cok büyük bir ihtimal uydurmanız biraz sıkıntılı olcak kadro üzerinde oynamalar yapmanız gerekecek. şayet gidona kadar uzanan tipte kollardan olsaydı bu iş biraz daha basit olabilirdi. bu yüzden şimdilik böyle idare etmeniz taraftarıyım ben. Keza kolları değiştirseniz bile vites sistemine uydurmanız vs. gibi işlemler yüzünden yine sizi uğraştıracaktır. bu tip kadroları toplayan arkadaşlar mevcut forumda eski tip kadrolar üzerine hoş işçilikler yapıyorlar. tavsiyem onlara bunun nasıl yapılabileceğini sormanız...

uygar çamlıbel bunu beğendi.
  4. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Günlük kullanımda çok sık ve hızlı vites değiştirmenizi gerektiren bir sürüş yol bisikletlerinde pek olmuyor. Eğer bisiklet kaliteli ve uygun fiyatlı ise en azından yeni sistemli bir bisiklet alana kadar bir süre keyifle sürersiniz.

5. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Yeni nesil dual kolların fiyatları yaklaşık 250 TL ve yukarısı. ikinci elde 120 - 180 arası bulunabilir. Bulacağınız kolların Sora olduğunu varsayarsak 8 vites uyumlu olacaktır. Bisikletinizin rublesinin ve arka vitesin kaçlı olduğunu göremedim. Ben kendi topladığım klasik bisikletimde komple set alarak Downtube shifter diye adlandırılan kadrodan vites sistemini ilave bir masraf yapmadan gidona taşımıştım. Sizin bisikletinizde ruble ve arka vites uyumlu olursa STI kolları değiştirerek kullanabilirsiniz. Bir başka sistem de Barend shifter denilen sistemdir. Bu sistemde de ruble ve vites uyumu sorun olabilir.
    Daha detaylı fotoğraflarla daha net konuşulabilir.