Yol Bisikleti Vites-Fren kolu bisikletime uyar mı ?

ilvanyaman

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Bisikletim fren kolları shimano tourney ve sıkmak için aşağıdan tutmak zorunda kalıyorum buda şehiriçinde çok zor. Bunun yerine yol bisikletleri için kullanılan vites-fren kollarından alsam benim bisikletimin viteslerini düzgün çalıştırır mı ? Bisikletim 3*7. Ama bu kollar 2*7,2*8 veya 2*9 diye biliyorum benim ön ilk dişliyi çalıştırmasada olur yani böyle birşey mümkün mü :confused: pek bilgim yok kusuruma bakmayın. Teşekkürler

Scudo

attila k.

Üye
Tepki
6
Mümkün de
Çook masraflı ve detaylı
Niye diye sorma bu konuyla ilgili başlıklara bir bak

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Neden assagıdan tutmak zorunda kalıyorsun onu anlamadım. Resim ile daha acık belirtirsen iyi olur. Sanırım ayarsızlık var biraz daha assagı sekilde ayar yaapbilirsin tourney kalite olarak alt seviyedir fakat fren kolu hepsinde aynıdır. Sn sanırım birleşik olsun diosun mtb için olanlarda var 3x7 olanda var .

Yol bisikletindeki kolları takman için önce gidonun yol gidonu olması lazım senin sistemede uyum saglar ama 1 vites bosta kalmıs gibi calısır yani düzgün calısmaz yazdıklarına bakılırsa yeni baslıosun bu spora toruneyde alt seviye yol yerine normal biraz daha üst alivio falan bakabilrisn ille deiştirmek istiosan ama onlarda 8 li 9 lu sistem olucaktır ve diger aktarım sisteminin parcalarınıda deiştirmen demek oluor bu ve sana bir bisiklet parası kadar mal olabilri.

Ergonomik fren ayarlarını yaparak bu frenleri kullanmaya alısman en mantıklısı. Düzgün ayarlamassan ne alırsan al bu zorlugu cekiceksin die düşünüyorum.

ilvanyaman

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Bisikletim bu. Sora set almayı planlıyorum inşallah daha uygun olacak. (link)