Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti vites fren jant yükseltmek

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında no haşhaş no vitamin tarafından paylaşıldı.

1. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    meridayı modifiye etmem lazım yaz gelmeden

yavaş yavaş ultegra set alıcam. yanında şöyle bir jant düşünüyorum

Shimano Ultegra 6800 Rear Road Wheel | Chain Reaction Cycles

nasıl gider bu lastikleri de değişmeyi düşünmüyorum bir süre

bisikleti gören bu lastikler hiç olmamış ve claris de en alt seviye vitesler gerçi yağ gibi akıyor yolda şimdiye kadar memnun kaldım tabi daha üst bir vites sistemide kullanmadığım için bilemiyorum herhalde fark edecektir. [​IMG][​IMG]

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ultegra seti yavaş yavaş almak, bütün seti tek seferde almaktan daha pahalıya gelecektir muhtemelen. 11'li ve 8'li sistemler birbirleri ile uyumlu olmadığı için kollar, aktarıcılar, zincir, ruble ve aynakolun aynı anda değişmesi gerekiyor. Parça parça alıp biriktirmektense, tek seferde hepsini birden almak daha mantıklı bence.

Jant için de aynı şekilde sadece arkayı almaktansa ikisini birden set halinde almanızı tavsiye ederim.

3. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Cem abı yarıslara katılmıyacaksanız veya hobı kullanıcısı iseniz o kadroya ultegra set takmak bana göre fazlaya kaçmak olur.Eğer yukseltıceksenız de 105 ın senı serısını alın derım.Merlınde toplam kargo vergı 1000 liradan bıraz fazlaya gelıyor.Shimano 105 5800 11 Speed Groupset Black OEM | Merlin Cycles En mantıklı seçım o olur.Jant olarak RS11 alın derım .Ben RS10 kullanıyorum.Taş gibi jant :) Shimano RS11 Road Wheels - Pair | Merlin Cycles

4. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    daha düşük kadrolara ultegra set alıp karbon jant takanlarda var :D hem ultegra jantlarda öyle pahalı sayılmaz :D 105 set de düşündüm yalnız 105 seti olanların çoğu ultegraya geçiyor ben de bisikleti uzun süre değiştirmeyeceğim için bir kere alayım uzun süre götürsün istiyorum. aslında sram force alıcaktım ultegra ile arasında pek fark yok fiyatı da daha pahalı o yüzden vazgeçtim. çok çok az daha hafif gerçi sram force ultegradan.

ultegra setli bisiklet fiyatları da iyiymiş :D

http://www.meridaturkiye.com/bikedetail.html?model=bikes/scl907.html

5. Arda_7

Arda_7 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yaklaşık 5 senedir aktif bisiklet kullanıyorum.Bunun bir senesi mtb kalanında yol bisikleti kullandım. 105 ve ultegra set ikisini de denedim ama aradaki farkı anlamak gerçekten zor .Şu an ki bisikletim de 105 set var memnunum .Setlerin fiyatlarına bakmadım ama arada uçurumlar varsa değmez şahsi fikrim.

6. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    105 set 1000 lira ultegra 1.500 sram force set 1700 civarı son seri olanları yurt dışı kargo gumruk problemım yok yurtdışından gelirken getiriyoruz.

7. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Genellikle 105 e kadar fiyatlar normal seyirde yükselirken ultegraya geçince birden sıçrama yapıyor,
    Bende yurtdışından 105 setli bir yol aldım, ultegra ile aralarında 200€ fiyat farkı vardı ki bencede değicek bir fark değil. Kadrodan memnunsanız full 105 ve üst seviye bir jant seti daha isabetli olabilir.

8. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben Ultegra ve Dura-ace vites takımlarını normal kullanım için fazla olduğunu düşünüyorum.
    Yeni çıkan 11 li 105 sistem eski 105 sisteme göre çok daha başarılı görüntü olarak da Ultegra'ya oldukça benziyor 600-700 liralık bir fark vermeye pek sıcak bakmazdım.

Ben olsam

Şu sistemi: Shimano 105 5800 11 Speed Groupset Black | Merlin Cycles
    Şu jantı: Fulcrum Quattro Wheelset 2015 | Merlin Cycles
    Şu lastiği: Pair Continental GP4000 S II Tyres with 2 Free Innertubes | Merlin Cycles

Alırdım.

9. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Shi.105 5700s serisi 2013 yanılmıyorsam Yeni 5800s serisi 2014 ,
    aralarında 100 euro fark vardı, Değcek fark varmı bilemiyorum ama yeni seriye 100 euro verene kadar 200 euro ile direk üst pro. Segment daha mantıklı olabilir diye düşünmüştüm, o da fazla olduğundan 5700s aldım..

Buarada almanya fiyatları ile konuşuyorum.

Arda_7 bunu beğendi.
  10. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    sitede bir gariplik var

almanyaya gönder deyince 1.275 lira oluyor turkıyeyi seçiyorum fiyat düşüyor. 105 set 899.56 lira karbon 105 pedal 160.42 liraya düştü. her şekilde %20 gumruk vergisi vericez anlaşılan. :D

Shimano 105 5800 11 Speed Groupset Black OEM 172.5mm 36/52 - 11/28 cassette 899.56 lira

Shimano 105 5800 Carbon SPD-SL Pedals 160.42 lira çıktı ekranda

11. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    İlla Ultegra dıyorsan abı merıdayı dırek sat.Bu bısıkletı al ;) Canyon | Road Bikes | Endurace AL 7.0 Ama bu bisikleti de alsan yıne kendılıgınden rampaları cıkmıyacak :evil:

Roux bunu beğendi.
  12. Gün A.

Gün A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bir gariplik yok aslında, Almanya içi teslimatta Almanya kanunlarına göre %19 KDV'yi de hesaplayarak fiyata ekliyor.

Türkiye'ye ise KDV hesaplamadan sevkedeceği için KDV'yi devre dışı bırakarak tutarı söylüyor.

Gelgelelim Türkiye'de (75 EUR sınırı aştığı da göz önüne alınarak) ürün için KDV hesaplanarak sizden tahsil edilecek. (KDV Kanunu Md. 1)

Yani iki devletten biri parayı alacak, geçmiş olsun :)

Tek kurtuluş yolu Almanya'da geçici olarak bulunan biri varsa ürünü alır, yolcu beraberinde getirir çıkarken de Almanya'da ödediği KDV'yi iade alır.

13. Arda_7

Arda_7 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    1800 tl yapıyor berkenin verdiği liste meridaya bu upgrade yaptıkdan sonra kadro size yeterli gelmeyecektir.

14. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    O bisikletı nıye alsın kı. :eek: Almanyadan getırme ımkanı varmıs.Canyon alsın Ultegra setle keyfıne baksın. Canyon | Road Bikes | Endurace AL 7.0Edıt :Arda abı yanlıs anlamadın umarım :)

15. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    yarış kadrosu değil zati endurance bendeki merida. benim istediğim tip kadro da bu. 105 sete karar verdim. ultegraya o kadar para vermeye gerek yok. üstünde ki set en düşük set claris o yuzden 105 yeterli olucak sanırım. lastikleride yeni değiştim onlarda kalıcak. 105 set kesin alıcam da jantları daha karar veremedim. zaten önümüz kış olmazsa şu jantları bir kaç ay daha kullanırım.

16. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Cem abı ılk yorumda Murat abı bahsetmıs. 105 set 11 li .Muhtemelen sızın jant max 10 a kadar desteklıyordur.

no haşhaş no vitamin bunu beğendi.
  17. Arda_7

Arda_7 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ebubekir yanlış anlamadım bende o mesajımı editledim .Senin verdiğin canyon gerçekten güzel endurace .Cem bey jant konusunu iyi araştırın derim.Bende şu sıralar arayıştayım aklımda scirocco ve gökhan torosun getirdiği jant seti var .Bakalım artık.

18. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    alexrims R450 yazıyor o da en alt seviye jant sanırım kesin desteklemez evet onu da mecbur 105 seti alınca değişmem gerekiyor. Göbekler de claris evet desteklemez sanırım.

19. Hakan Beşikçi

Hakan Beşikçi Hakan

Seviye:
    Gri set düşünürsen pedal fiyata dahil

Shimano 105 5800 11 Speed Groupset Silver | Merlin Cycles

20. Efe Yamac Yarbasi

Efe Yamac Yarbasi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    grupset sürüş keyfinizi arttıracak olsa da performansınızı o kadar etkilemeyecektir. asıl farkı yaratacak şey jant/lastik ikilisi. ben olsam para biriktirip hepsini birden değiştirirdim ki zaten 11li bir vites sistemi aldığınızda şu anki jantlarınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. 5800 bence de en mantıklı seçimlerden biri.