yol bisikleti ve yarışları hakkında bilgi verebilirmisiniz...

zeyfer mir

Aktif Üye
Tepki
23
yol bisikleti ve yarışları hakkında bilgi edinmek istiyorum .
yeni başlamaktayım yani başlamak istiyorum :)
+ bisikleti nasıl seçmeliyiz,fiyatı kalitesi nasıl olmalı özellikle bütçemiz düşükse :)
+bisikletle ilgili boyu,vitesi falan nasıl olmalı.standart mıdır...
+yarışlara katılmak için gereken şeyler nelerdir {lisans dışında :) }
+ferdi olarak mı katılmalı takımmı.(benim şehirde bisiklet takımı yok maalesef)
+ferdi olursa ne gibi zorlukları olur.

daha soracak çok şeyim var :)

Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Biraz araştırma yapalım, sorularınıza büyük oranda forumda cevap verilmiştir daha önceden...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
+ bisikleti nasıl seçmeliyiz,fiyatı kalitesi nasıl olmalı özellikle bütçemiz düşükse
Bütçenize uygun, özellikle yeni sistem vites sistemine sahip aluminyum gövdeli bir bisiklet işinizi görecektir..

+bisikletle ilgili boyu,vitesi falan nasıl olmalı.standart mıdır...
Her bisiklette olduğu gibi yol bisikletinde de kadro boyu vardır tabi ki, boyunuza uygun kadroyu bacak ve kol boyu ölçülerinizi belirleyerek hatta en güzeli deneyerek bulabilirsiniz..

+yarışlara katılmak için gereken şeyler nelerdir {lisans dışında }
Hiç bir şey gerekmiyor denebilir.. Lisansınız varsa yarışa önceden federasyonun sitesindeki sporcu formunu doldurup, her yarışa online kayıt olmanız gerekiyor..

+ferdi olarak mı katılmalı takımmı.(benim şehirde bisiklet takımı yok maalesef)
Ferdi veya takım olarak katılmak size kalmış ancak takım olmak her zaman için çok büyük bir avantajdır yol bisikletinde..
+ferdi olursa ne gibi zorlukları olur.
Ferdi olursanız;
ilk olarak tek başınıza yarışırsınız, sizi çekebilecek bir takım arkadaşınız ya da örneğin lastiğiniz patladığında jantınızı değiştirebilecek bir takım aracınız olmaz.. Tabi bunun yanında takım iken dönen taktikler ve tekniklerden bahsetmiyorum bile, çok daha sonraki aşama bunlar..