Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol bisikleti ve yarışları hakkında bilgi verebilirmisiniz...

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında zeyfer mir tarafından paylaşıldı.

1. zeyfer mir

zeyfer mir Aktif Üye

Seviye:
    yol bisikleti ve yarışları hakkında bilgi edinmek istiyorum .
    yeni başlamaktayım yani başlamak istiyorum :)
    + bisikleti nasıl seçmeliyiz,fiyatı kalitesi nasıl olmalı özellikle bütçemiz düşükse :)
    +bisikletle ilgili boyu,vitesi falan nasıl olmalı.standart mıdır...
    +yarışlara katılmak için gereken şeyler nelerdir {lisans dışında :) }
    +ferdi olarak mı katılmalı takımmı.(benim şehirde bisiklet takımı yok maalesef)
    +ferdi olursa ne gibi zorlukları olur.

daha soracak çok şeyim var :)

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Biraz araştırma yapalım, sorularınıza büyük oranda forumda cevap verilmiştir daha önceden...

3. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    + bisikleti nasıl seçmeliyiz,fiyatı kalitesi nasıl olmalı özellikle bütçemiz düşükse
    Bütçenize uygun, özellikle yeni sistem vites sistemine sahip aluminyum gövdeli bir bisiklet işinizi görecektir..

+bisikletle ilgili boyu,vitesi falan nasıl olmalı.standart mıdır...
    Her bisiklette olduğu gibi yol bisikletinde de kadro boyu vardır tabi ki, boyunuza uygun kadroyu bacak ve kol boyu ölçülerinizi belirleyerek hatta en güzeli deneyerek bulabilirsiniz..

+yarışlara katılmak için gereken şeyler nelerdir {lisans dışında }
    Hiç bir şey gerekmiyor denebilir.. Lisansınız varsa yarışa önceden federasyonun sitesindeki sporcu formunu doldurup, her yarışa online kayıt olmanız gerekiyor..

+ferdi olarak mı katılmalı takımmı.(benim şehirde bisiklet takımı yok maalesef)
    Ferdi veya takım olarak katılmak size kalmış ancak takım olmak her zaman için çok büyük bir avantajdır yol bisikletinde..
    +ferdi olursa ne gibi zorlukları olur.
    Ferdi olursanız;
    ilk olarak tek başınıza yarışırsınız, sizi çekebilecek bir takım arkadaşınız ya da örneğin lastiğiniz patladığında jantınızı değiştirebilecek bir takım aracınız olmaz.. Tabi bunun yanında takım iken dönen taktikler ve tekniklerden bahsetmiyorum bile, çok daha sonraki aşama bunlar..

4. Ahmet Zerman

Ahmet Zerman Üye

Seviye:
    kayseride takım yokmu?