Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti ve MTB

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mehmet.demir tarafından paylaşıldı.

1. mehmet.demir

mehmet.demir Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık olarak 3 4 aydır siteyi takip ediyorum ve yeni bir bisiklet almak için araştırmalarıma çok yardımcı oldu ancak halen hangi model alacağıma karar veremedim. Ayrıca kafamda bazı sorularda mevcut. Bunlar;

Birinci Sorum : Yol bisikleti almak istiyorum ama istanbul yollarının yol bisikletlerine uygun olmadığını düşünüyorum sizce mtb alıp yol lastikleri de takabilirmiyiz ayrıca yol bisikleti aldıgımda bu yollarda kullanırsam ne gibi bir zararı olur bisiklet açısından ?

İkinci Sorum : 186cm 115 kg oranlarına göre hangi bisiklet kadrosunu seçmeliyim yol ve mtb de kadro hesaplamaları farklımıdır?
    Üçüncü Sorum : ortalama 1500 civarindaki yeni başlangıç için yol ve mtb tavsiyelerinizi alabilirmiyim?

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. daha önceki konularıma cevap veren arkadaşlara da teşekkür ederim.

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ufak tefek asfalt bozuklukları çok etkilemez yol bisikletini ama o bozukluk hissini hemen alırsınız çukurlara sert giremezsiniz mazgallara dikkat etmeniz gerekir dağda taşta sürülmez ıslak yolda başlangıç yol bisikleti için frenler yetersiz olabilir ıslak yolda vs... Dağ bisikletinde bu saydıklarım sizi etkilemez.

gok bunu beğendi.