Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti ve Dirsek ağrısı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında faith124 tarafından paylaşıldı.

1. faith124

faith124 Yeni Üye

2-3 haftadır yol bisikleti kullanıyorum. Sanıyorum eğilerek kullanmaktan olacak ki her iki dirseğimde de ağrı var. Sol dirsek daha kötü durumda, elde ve parmaklarda güç kaybı var. Böyle bir durumla karşılaşan arkadaş var mı? Sebeb olarak yanlış kadro seçimi olabilir mi? Boyum 1.64 kadro boyu 52 cm bence uygun gibi ama...

2. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Dirseğinizde, daha önceden geçirmiş olduğunuz herhangi bir hastalık varmıydı?

3. serhad

serhad Forum Demirbaşı

Seviye:
    el ve parmak hareketleri esnasında AĞRI oluyorsa size KUVVET KAYBI var gibi gelebilir. Gerçek güç kaybı AĞRIdan bağımsız olarak değerlendirilmeli.

faith124 bunu beğendi.
  4. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Bisikleti sürerken Gidonu nasıl tutuyorsunuz?

5. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence de tutuşla ilgili bir problem olabilir. Eğer gidonu sürekli alttan tutuyorsanız (en aerodinamik ancak kollara en çok yük bindiren pozisyon) bu tür ağrıların oluşması çok normal. O tutuş sadece ani hızlanma, yokuş aşağı hızlı iniş, şiddetli rüzgara karşı sürüş vb. gibi durumlarda ve kısa süreler için kullanılır.

Tabi hep öyle tutmuyorsanız başka bir sorununuz olabilir.

faith124 bunu beğendi.
  6. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Tutuş pozisyonunuzu sıkça değiştirin, bisiklete çıkmadan önce biraz esneme yapın, kol kas ve eklemlerinizi güçlendirmek için en basitinden şınav çekin.

faith124 bunu beğendi.
  7. Süleyman Uzunköprü

Seviye:
    Sanırım arkadaşta Bianchi var. Gidonu düz tuttuğnuzda fren yapmak içöin ellerinizi fren tutamaçlarına götürmeniz zaman alacaktır, ancak yavaş kullanırken pek fren ihityacı olmayacağı için dinlendirici bir pozisyondur. İkinci olarak da Dual Frenlerin (Viteslerin) bulunduğu yerden tutmanız buda dinlendirir, frenlere oldukçsa yakın olursunuz. Tek veya iki parmak ile fren sıkılabiliyor. Sanırım sizi yoran üçüncü bir yol, gidonları eğimli en lat kısımdan tutmak, bu sadece rüzgarı yarmak istediğinizde ani hızlanmlarda, yokuş aşağı işinize yarayacaktır. Eğer hep alt kısımdan tutarsanız, kollarınızdaki Triseps kasları çalışacağından ağrı yapacaktır. Ancak bu ağrı kaslarınızın geliştiğini gösteren iyi bir ağrıdır. Mustafa abimizin de dediği gibi şınav çekerseniz veya, Bench Pres yaparsanız triseps kasları güçlenir ve ağrı da olmaz. Tabii ki hepsi tahminler üzerine bir yorum oldu.

faith124 bunu beğendi.
  8. faith124

faith124 Yeni Üye

Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler. Sorun büyük olasılık Özgür Nevres arkadaşın dediği gibi tutuş poziyonundan kaynaklanıyor. Bisikleti çoğunlukla gidonu alttan tutarak sürüyorum. Üstelik arada sağ kolla su içerken sol kola artı yük biniyor.
    Tavsiyelere uyarak şınav çalışmalarına başlıyorum.
    Yeniden teşekkürler.

9. serhad

serhad Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu tahmini nasıl yaptınız merak ettim, bisikletinin Trek olduğunu yazıyor, yoksa önceden bianchi mi yazıyordu?

10. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şınav çalışmalarına ilaveten Mustafa Bey'in de belirttiği gibi tutuş pozisyonunuzu sürekli değiştirirseniz sorun kalmaz.

11. Süleyman Uzunköprü

Seviye:
    Avatarındaki bisikletin rengi ve kadrosu aynı SLR200 gibiydi, Mesela bazı arkadaşlar Bisikletinizin markası bölümüne Bianchi yazıyorlar, sonra birde bakıyorsunuz ki, Trek ile ilgili bir sorunlarını yazabiliyorlar ya bisikletlerini değiştirmişler veya birden fazla bisikletleri olabilir. Ben avatara baktım ve böyle düşündüm. Dikkat ederseniz sanırım demişim, mesajın sonunda da hepsinin bir tahmin üzere olduğunu söylemişim.
    Umarım merakınızı gidermişimdir.

12. fatih ulusoy

fatih ulusoy Aktif Üye

Seviye:
    bence kadro boyu ile ilgili sonucta 1.64 birisi için 52 cm kadro çok çok büyük