Yol bisikleti ve bagaj

basak10

Üye
Tepki
1
merhaba triban 500 kullanıcısıyım. ((link))

aldığım günden beri kafama takılan bir soruna burada son vermek umudu ile bu konuyu açıyorum.

bisikletin arkasında bagaj delikleri var, fakat tanıştığım bütün bisikletçiler oraya bagaj koyup üstüne hafifte olsa yük koymanın uygun olmayacağını söylüyor. jantlar eğrilir, lastiğin sürekli patlar vs...

bazende rastlıyorum bundan daha düşük modellere bile bagajını takıp şehirler arası yol yapanlar olmuş. ve çok saçma geliyor bana 5 kilo yük bile koyamayacaksam neden bagaj deliği yapmış firma?

evet derdim budur. ben bisikletime bagaj koyup uzun yol yapmak istiyorum. ve bagaja yükleyeceğim maksimum yük 7 kilo olacak. kendimde 75 kiloyum.

bagaj ve 7 kilo yük ile uzun yol yapmam da bir sakınca var mı yok mu acaba?

(lastikler şuan ilk alındığında gelen Hutchinson Equinox , section 23. eğer bir süre idare eder diyorsanız ellemeyeceğim. ama mutlaka üst seviye bir şeyler al derseniz önerilerinizi bekliyorum.)

Scudo

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
Bende de triban 3 var. Ben 87 kiloyum. Siz 75 kg+ 7 kg yük= 82 kg. 82<87. Sorun çıkmaz.:)

basak10

Üye
Tepki
1
@Abdllh siz bagaj yükleyip kullandınız mı? zaten toplam yükün sorun yaratacağını söylemiyorlar, bagaj arka lastiğe baskı yapacağı için janta ve lastiğe zarar verir diyorlar.

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
Takmadım ama 110kg olup binenler var. 7 kg sorun çıkaracağını hiç sanmam. Sonuçta kağıttan değil bu jantlar.

basak10

Üye
Tepki
1
@Abdllh bende o mantıkla bakıyorum ama işte yıllardır sürücü olan birçok kişi aynı yaklaşımda bulundukları için düşünmeden geçemiyor insan

basak10

Üye
Tepki
1
@Barış TURAN teşekkür ederim cevabınız için. peki lastikler konusunda ne diyorsunuz? şuan kullandıklarım çok başıma ağrıtır mı? daha üst seviye bir dış lastik mi almalıyım? yoksa birkaç uzun yol gezimi bunlarla idare edebilir miyim?

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@basak10 Lastiklerinizi de korkmaan kullanıp eskitin gitsin.Patlağın büyük cogunlugu sans işidir.Sadece basıncına dikkat edin yeter.Kilonuzu bilmiyorum ama maksimum basınca yakın kullanmanızı tavsiye ederim.Daha sonra butce dahilinde daha iyi bir tekerlek setine gecersiniz forum ici arastırma yardımıyla.