Yol bisikleti: Üzerimdekiler...

apeironur

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Onur
Bisiklet
Cube
Merhabalar,

Yol bisikletiyle birlikte kılık kıyafet ve aksesuar gereksinimlerim değişti. Eldekilerle idare ediyorum ama ufak ufak içime sinen giyim ve aksesuarlar edinip, başlangıçta iş görsün diye aldıklarımı güncelleme aşamasındayım. Giyim ve aksesuar… İkisini de tek başlıkta toplarsam baktım uzayıp gidiyor. Bu yüzden “Yol bisikleti: Üzerimdekiler…” ve “(link)” adı altında iki konu açtım. Halihazırda listemizde olan ve kullanmakta olduğumuz ürünlerle ilgili düşüncelerimizi de paylaşabiliriz. Düşünsenize, bütünlük içerisindeki çeşit çeşit kombinasyonlar... Amerika'yı yeniden keşfetmiyorumdur umarım.

Yolda ne giyiyorsunuz? Giyim seçenekleri, sayısız konu ve kategoride inceleniyor, paylaşılıyor biliyorum. Ama benim gibi biraz daha bütünlüklü ve ayrıntılı bir listenin faydasını görecek başka arkadaşlar vardır. Alıp da kullanmadığımız, ihtiyaca hitap etmeyip kenara koyduğumuz giyeceklere fazla dalmadan, aktif olarak kullandıklarımızı “şimdi yola çıkacaksınız ve üzerinize ne giydiniz?” sorusu üzerinden paylaşabilir miyiz?

ÜZERİMDEKİLER:
KASK: (link)
DIŞ GİYİM (Yağmurluk-Mont) 1: (link)
DIŞ GİYİM (Yağmurluk-Mont) 2: Assics yağmurluk
ÜST GİYİM (Forma-Tişort) 1: (link)ü
ÜST GİYİM (Forma-Tişort) 2: (link)
ALT GİYİM (Tayt-Şort) 1: (link)
ALT GİYİM (Tayt-Şort) 2: (link)
ALT GİYİM (Tayt-Şort) 3: (link)
İÇ GİYİM (İçlik): (link)
ELDİVEN: (link)
AYAKKABI 1: Nike koşu ayakkabısı
AYAKKABI 2: (link)
GÖZLÜK: (link)
SAAT: -
SIRT ÇANTASI: (link)

Şuraya da boş şablonu bırakayım. Bir kopyala-yapıştıra bakar. Elinizden öper. Kullanmadığınız giyim kalemini "-" ile geçin gitsin. Eksik varsa tamamlayın lütfen:

ÜZERİMDEKİLER:
KASK:
DIŞ GİYİM (Yağmurluk-Mont):
ÜST GİYİM (Forma-tişort):
ALT GİYİM (Tayt-Şort):
İÇ GİYİM (İçlik):
ELDİVEN:
AYAKKABI:
GÖZLÜK:
SAAT:
SIRT ÇANTASI:

Scudo
Tepki
20
İsim
Serdar Bağ
Bisiklet
Lapierre
Kalenji rüzgarlıktan memnun musunuz acaba? Kışın sabah ayazında verdiği performans nasıl acaba?

apeironur

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Onur
Bisiklet
Cube
@Serdarbagtr20
Antalya koşullarında değerlendirebilirim. Buraya geldim geleli çok sert bir kış geçmedi. Geçmeyecek gibi de... Uzun kollu içlik ve bu rüzgarlıkla haftanın en az üç günü kış boyu sıkıntısız gidip geldim. İnce kısa kollu bir içlik ve softshell bisiklet montuyla denediğim de oldu. Fazla gelip terletmişti ve yine rüzgarlık-içlik kombinasyonuna dönmüştüm. Ama dediğim gibi Antalya koşulları.

Kumaşı gayet güzel. Nefes alan türden. Belli bir yere kadar yağmurluk işlevi de görüyor. Hafif. Koltuk altları fileli. Bel kısmı uzunca. Tek hoşuma gitmeyen tarafı bilekler cırtlı. Renk olarak da mavisi gayet şık.

• Beğen
Tepkiler: Serdarbagtr20

apeironur

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Onur
Bisiklet
Cube
@Serdarbagtr20
Bu arada; bu rüzgarlığı şehir bisikleti sürecinde kullandım. Yol için daha efektif birşey gerekir mi bakacağım.

• Beğen
Tepkiler: Serdarbagtr20

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
KASK:ked
DIŞ GİYİM (Yağmurluk-Mont):-
ÜST GİYİM (Forma-tişort):northwavw forma
ALT GİYİM (Tayt-Şort):northwave tayt
İÇ GİYİM (İçlik):-
ELDİVEN:-
AYAKKABI:shimano r064
GÖZLÜK:3M
SAAT:-
SIRT ÇANTASI: quechua arpenaz 10

• Beğen
Tepkiler: apeironur

apeironur

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Onur
Bisiklet
Cube
@Murat B.
Estağfurullah yazın lütfen. Bir reklamcısı da ben olurum bakarsınız :)

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
fitness bisikleti kullanıyorum ama gereksinimler aynı:

KASK : Giro venti : çok memnunun, hiç bir zaman sürüş esnasında rahatsızlık ya da ağırlık hissetmedim.
DIŞ GİYİM : rüzgarlık&yağmurluk arıyorum.
ÜST GİYİM : almanyadan markasını hatırlamdığım bir forma.
ALT GİYİM 1: B'TWIN 500 diye geçen bip short: 50-60 km ye kaddar olan turlar için
ALT GİYİM 2: dechatlonun koşu şortlarından birkaçtane aldım, onları giyiyorum, çok rahat ve çok hızlı kuruyorlar.
ALT GİYİM 3: daha gezi modunda ve gezi sırasında sosyal ortamlara gireceksem, Columbia Ultizerli 2 şort kullanıyorum.
ELDİVEN : çin malı Pearl İzumi çakması jelli, yarım parmak kullanıyorum gayet memnunum.
AYAKKABI : m065 spd. yaz boyu güzel bir biliktelik geçirdik, kışın bir kılıf geçirmem gerekecek.
PEDAL : m520
GÖZLÜK : 40-50 liralık Orao nun polarize bir çeşidi, sakın yaklaşmayın, camı kendi kendine çürüdü gitti.
SAYAÇ : YS çin malı kablosuz sayaç, 3 kere kullandım, şimdilik memnunum.
Sele Altı çanta : Neo marka f/p ürünü. içinde zefal kendinden yapışkanlı yama kiti+ dechatlon levye takımı + alyen çakı
Pompa : Zefal RG01 mini ayak pompası, 110 PSI çok rahat basabiliyorum, taşıması kolay.
Arka aydınlatma : Çinden 6 led+ çift lazerli bir model. her marka kendi ismini basıp satabiliyor. hatta specialized bile kaliteli kutu yaptırmış aynı ürünü dünya paraya satıyor, çok memnunum. (lazerlerini kullanmıyorum)

• Beğen
Tepkiler: apeironur

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.201
Bisiklet
Specialized
Birden fazlasına sahip olduğum giyim malzemelerinden en severek kullandıklarımı yazıyorum:
KASK: Specialized S3
DIŞ GİYİM (Yağmurluk-Mont): Castelli Mortirolo (ceket)
ÜST GİYİM (Forma-tişort): Castelli Alpha (kışlık forma)
ÜST GİYİM (Forma-tişort): Castelli Aero Race (yazlık forma)
ALT GİYİM (Tayt-Şort): Castelli Sorpasso (kışlık tayt)
ALT GİYİM (Tayt-Şort): Castelli Inferno (yazlık tayt)
İÇ GİYİM (İçlik): Rapha Winter Base Layer (soğuk havalar)
İÇ GİYİM (İçlik): Woolpro kısa kol (serin havalar)
ELDİVEN: Castelli Diluvio Deluxe (kışlık)
ELDİVEN: Giro Bravo (yazlık)
AYAKKABI: Northwave fighter
GÖZLÜK: Oakley Radarlock Path
SAAT: Bisiklete binerken kullanmıyorum
SIRT ÇANTASI: Bisiklete binerken kullanmıyorum

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.033
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
Uzun süredir su geçirmeyecek ve hava alabilen bir mont yağmurluk arayışı içerisindeyim. Antalya'da yaşayan biri olarak; evet kışın yoğun soğuklar olmaz ama bilen bilir muson yağmurları gibi yağmurlar yağar maşallah :) Decathlon'da bir soft-shell bir mont buldum. Önerilerinize açığım. Link aşağıdadır.

Seçmemi etkileyen avantajlar:

-8000mm su geçirmezlik ve membran kaplama.(oran çok iyi)
-12 barem teri dısarı atma oranı.
-Koltuk altlari ve sirtta açılabilen fermuarlı havalandırmalar.
-İşleve göre kısmen hafiflik.

Fiyat:159 tl

(link)

KUTAY67

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Independent
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
Yol bisikletim için Önerebileceginiz eksi (-) derecede kullanabileceğim ceket arıyorum, bilgi için şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar

kobalamin

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
H.Onur
Bisiklet
b'Twin
@KUTAY67 gecen sene decathlon'dan kislik ceket almistim hala var mi bilmiyorum 120tl civariydi.Ankara'nin buz gibi sogugunda kullandim hicbir zaman uzmedi beni.Ayrica kollarin sonunu da ruzgar/soguk girmesin diye dar kesim yapmislar.Eger hala varsa tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: KUTAY67

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@KUTAY67

(link)

https://i.hizliresim.com/5Lr1zR.jpg

• Beğen
Tepkiler: KUTAY67

kobalamin

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
H.Onur
Bisiklet
b'Twin
@MuratHan bu urunu bugun inceleme firsatim oldu.Cepleri olsun koltuk altinda,terlememek icin acilan cepleri olsun cok guzel bir urun.Ancak fiyat tuzlu geldi bana.Peki parasini hak ediyor mu?Spesifikasyonlari sayesinde bence parasini hak ediyor.

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
konu güzel bu konu forumda şu ara en çok sorulan sorulardan aynen arkadaşın listesindeki gibi cevaplar gelse herkes faydalanır.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@kobalamin, fiyatı maalesef yüksek ama kışın yağmurlu havalar hariç çok katlı giyimden kurtaracak. Yabancı inceleme forumların da bayağı bir övüyorlar. Keza Btwin markasının hangi ürününü aldıysam memnun kaldım. Geçen sene de takip ettiğim bir ceket ti, XXL bedenini bulamamıştım, kısmet bu seneye nasip oldu, bedenleri hemen tükeniyor.

Tuguj

Daimi Üye
Tepki
97
İsim
Aykut Baykurt
Bisiklet
Merida
400 lira butce belırledım sızce nasıl bır tercıh olmus bısıkletım 1 aralıkta gelcek ozamana kadar? Evde ruzgarlıgım var onu eklemedım Screenshot_2016-11-15-18-30-14.png