Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti toplayacağım yardım...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Cycleone tarafından paylaşıldı.

1. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Slm arkadaşlar.Yol bisikleti toplamak için para biriktirmeye başladım paranın birikmesi biraz uzun sürecek :D Bu uzun sürede boş durmayıp sizlerin yardımıyla alacağım kadro-komponent markalarını belirlemek ve kafamdaki soruları çözmek istiyorum:

1.Boyum 1.66 hangi kadro boyu bana uygundur(Bunun için bacak boyuda önemli sanırım ama nerden nereye ölçeceğim?)

2.Topladığım bisikleti ileride hafifletmek ve kaliteli ekipmanlarla donatmak istiyorum bu yüzden ilk başta iyi bir kadro almayı düşünüyorum diğer ekipmanlar vasat olacak.Yol kadrolarının ağırlıkları nasıldır kaç kilodan sonrası ağır sayılır,hangi aralıklardaki kadrolar iyi sayılır?

3.Şu an için İstanbulda satılan Geotech Oxygen(1380 gr-349TL) ve Geotech Rapid(1690 gr-251TL) kadrolarını buldum.Bu kadrolar nasıldır?Bunlardan başka satılan yol kadrosu varmı?Amoeba Hussar yol kadrosu İstanbul'da satılıyormu?

4.Shimano,Sram,Campagnolo'nun yol bisikleti komponent(fren-vites)serisi sadece profesyoneller içinmidir? Bunlardan daha alt seviyede serileri varmıdır? (Başlangıçta almak istediğim vites serisinin ayarı zırt pırt bozulmasın,kendi kendine vites değişimi olmasın,zincir bi yerlere sürtmesin,ve başka saçmalıklar örn. 4.vitesten 5.ye geçerken çift tıklama vs. olmasın yeter.Böyle bir seri varmıdır varsa adı nedir?) Sora,Ultegra vs. daha sonra geçmeyi düşünüyorum yada temiz 2.el alabilirim.

5.Delta bisiklette 1093 TL'ye satılan Geotech Air modelinin üzerindeki tüm malzemeleri parça parça alıp kendim toplasam ne kadara malolur? Yani bisikleti 0 almak yerine toplamak ne kadar karlıdır?0 almış olsak üzerinde yazan marka için ne kadar ödemiş oluyoruz?

2. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sorum güncel......

3. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
  4. Fatih Balkış

Fatih Balkış Forum Demirbaşı

Seviye:
  5. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    İlanınızdaki bisiklet gerçekten çok güzel ve indirimli olarak satışta fakat malesef 1.200 TL şu an verebileceğim bi rakam değil.Yol bisikleti toplamak istememin sebebi bütçeme uygun bisikleti imkanlar elverdiğince ortaya çıkarmak.Zaten 1.200 TL olsa yeni veya 2.el alırdım toplamayla uğraşmazdım.Yinede sağolun hayırlı satışlar...

HAKAN ATMACA bunu beğendi.