Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti Toplamak İstiyorum

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında furkan istanbulluoğlu tarafından paylaşıldı.

1. furkan istanbulluoğlu

furkan istanbulluoğlu Aktif Üye

Seviye:
    Herkese merhaba,

Zaman içinde bütçem el verdikçe yavaş yavaş parça ekleyerek uygun fiyatlı bir yol bisikleti toplamak istiyorum. Ancak kadro konusunda yardıma ihtiyacım var. Uygun fiyatlı 3 model arasında kararsız kaldım.

1-Geotech Oxygen kadro: 1380 gr 390 TL ön maşa dahil fiyat

2-Geotech Rapid kadro: 1690 gr 280 lira maşasız maşası 190 lira
    470 liraya geliyor ve daha ağır

3-Scott peedster 30: ağırlık yok maşa dahil 400 lira

4-tavsiye edebileceğiniz başka bir model var mı ? :)

3 model arasında kaldım. 280 verip rapid alıp sonra maşayı almam bütçe olarak daha uygun ama, eğer diğerlerinden kötü ise, göz göre göre daha ağır ve kötü bi kadro-maşa ikilisine daha çok para vermek istemem.

Herkese keyifli forumlar :)

2. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Sana bir abi tavsiyesi vereyim ;eğer bu işten gerçekten çok iyi anlamıyorsan sakın toplama ,hazır sıfır yada ikinci el temiz birşey al derim.Forumda çok temiz makinalar var şu ara, fiyatlarıda çok uygun .

3. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar Furkan bey,

Geotech'in Oxygen modeli hem kadro hem de masa itibariyle estetik olarak gayet tatmin edici. Subjektif bir konu ama ben kavisli masalari sevmiyorum. Birinci seceneginiz Trek'in duz masalarina olan benzerligiyle one cikiyor. Fiyat gayet iyi. Gerci yol bisikletinde CR1 kullaniyorum ama dag bisikletim Geotech'in ayni malzemeden olan Race modeli. Cok memnunum. Sizin de memnun kalacaginizi tahmin ediyorum. Toplama konusunda Delta yardimci olacaktir. Donanimda Tiagra'nin altina inmeyin derim. Bu kadroya en az Tiagra yakisir.

furkan istanbulluoğlu bunu beğendi.
  4. furkan istanbulluoğlu

Seviye:
    İlginiz için teşekkürler. Amacım kendim toplamak toplarken bişeyler öğrenmek. Böyle işlere el yatkınlığım vardır. Küçükken bütün mahallenin bisikletlerinin tamir, vites ve fren ayarlarını yapardım. Tabiki burda bahsi geçen makineler kadar teferruatlı değillerdi ancak öğrenirim diye düşünüyorum.

Nitro benzinli rc aldım pistonuna kadar motorunu dağıtıp topladım sattım, aracıma ses sistemi yaptırmak istedim okudum öğrendim multimetre ile watt ayarlarına kadar kendim yaptım. Böyle hobilerde hazıra konmaktansa bişeyleri kendim yapmaktan çok keyif alıyorum. kendi bisikletimi hazır aldım çünkü beklicek vaktim yoktu bir an önce yıllardır uzak kaldığım spora geri dönmek ve araba, motorsiklet gibi şeylerden uzaklaşmak istedim. Sizlerin de yardımı ile eksikleri yavaş yavaş toparlarım diye düşünüyorum :)

Alternatif olarak fiyatları uygun eski tip, yandan mandal vitesli bir yol bisikleti alsam o bisiklet üzerine komple shimano set giydirme şansım oluyor mu onu merak ediyorum. En son kadroyu değiştiricek şekilde toplama imkanım olur mu? yandan vitesli bisiklete şu anki hazır setlerin vites mekanizması uyum sağlar mı?

Peki scott nasıl bir kadro? Benim düşüncem önce kadroyu almak arkasından sele gidon vb şeyleri tamamlayıp en son hazır shimano set alıp takmaktı ancak bahsettiğiniz tiagra set 900 liraya yakın. Tek seferde böyle bir mebla ödeme şansım olmuyor 390 liraya Sora set düşünüyordum ancak çok ciddi fark oluyor ise Tiagranın parçalarını tek tek alarak ilerleyebilirim :)

sonEr´´ bunu beğendi.
  5. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    El yatkınlığın varsa dene tabi ama bir çok şeyi araştırıpta almalısın örneğin bir kadro alırken kadro boyu, sele borusu çapı ,orta göbek tipi ( ingiliz-italyan) headtube 1" yada 1 1/8 uyumlumu vs gibi şeylere dikkat etmelisin, bir çok parça elinde patlamasın sonra, bir parçayı alırken iyice araştırmanı tavsiye ederim.

6. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Scott'un bahsettiginiz modelini yakindan bilmiyorum acikcasi. Ancak Scott genelde guvenilir bir marka. (Benim yol bisikletim de Scott.) Google'dan bir tarama yapin belki aciklayici yorumlara ulasirsiniz. Bu arada soylemeyi unuttum Geotech'in MTB icin race modelinin gercek agirligi soylenilenin 70-80 gr kadar ustunde. Bahsettiginiz Oxygen modelini alacak olursaniz mutlaka onceden tartin. Yavas yavas toplama fikri bence cok canayakin bir dusunce. Tamamen kendinize ait birseyi ortaya cikarmis olacaksiniz. Bana kalirsa, acele etmeyin, para biriktirerek en azindan Tiagra'yi alin derim. Bu forumda Sora'ya karsi uyarici yorumlar okudum. "Arama" dan bir bakin isterseniz.

7. furkan istanbulluoğlu

Seviye:
    Kolay olmayacak çok ta kısa sürmeyecek ancak olucanı umuyorum :)

8. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kolay gelsin, aşamalarını gormke isteriz fotolar ile başladığında...

9. Cebrail ŞEKER

Cebrail ŞEKER Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende bir adet maşa var isterseniz canondale'dan çıkma maşa kırmızı renk'de üzerinde FSA furç takımı ile satıyorum isterseniz ekleyin görüşelim... ceddin_11@hotmail.com

10. SEYİT HAYDAR BİR

SEYİT HAYDAR BİR Üye

Seviye:
    öncelikle ne kadar bitçen var kardeş işş orda bitiyor demi? inşaallah umduğun gibi olur kolay gelsin

11. Hakim Arslan

Hakim Arslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    hiç çekinme topla ben de senin gibi başladım şimdi gayet rahatım s30 tavdiye ederim genelde renkleri beğenilmez ama buna takılmıyorsan s30 çok iyidir bu kadro hakkında ve birçok parça hakkında tavsiyelerde ve yardımda bulunabilirim istediğin zaman sor imzada msn adresim var onu da alabilirsin...
    hatta hazır s30 bile var :)
    hadi kolay gelsin

12. Sefafidan2176

Sefafidan2176 Yeni Üye

Adı:
    Sefa Fidan
    Arkadaşlar yol bisikleti düzücem yol bisikleti düzmem için baştan asagı olan malzemeleri sıralayabılır mısınız?
    Ve bu hakkında söyleyecek ve önemli tavsiyelride yazabılır mısınız şimdiden çok teşekurler...

13. Erkin Kalender

Erkin Kalender Speedy Gonzalez

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  14. Sefafidan2176

Sefafidan2176 Yeni Üye

Adı:
    Sefa Fidan
    @Erkin Kalender tavsiye dedim kardeş açıklamam gibi gerreksiz konuş demedim !

trabzonlu ozan bunu beğendi.
  15. Erkin Kalender

Erkin Kalender Speedy Gonzalez

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  16. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    1/2 kg kıyma
    Yarım su bardağı su
    2 diş sarımsak

.....
    ..

Forumda yüzlerce-binlerce konu mevcut. Yapmayın lütfen !

mfmayliba, uguryilmaz144 ve Murat B. bunu beğendi.
  17. sotsun

sotsun Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kimse hevesini kırmasın ve kolay gelsin. İnternette artık herşeyin bilgisi ve hatta videosu var. Parçaları alırken dikkat etmek lazım özellikle beden seçimi ve grupset parçalarına ama dediğim gibi internette ne nedir herşey var. Hatta ben de aynı şeyi yapmak istediğim için geçenlerde bir video buldum belki işine yarar @furkan istanbulluoğlu dağ bisikletim geotech ve çok memnun değilim açıkçası yol olarak da speedster 30 kullanıyorum 2015 model tavsiye ederim

kadir karademir bunu beğendi.
  18. Enes Dökmen

Enes Dökmen İnce Lastik Youtube

Adı:
    enes dökmen
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    adam zaten yeni bir konu acmadan burdan sormus neyin lafini yapiyorsunuz?
    oncelikle set gercekten onemli. oncelikle butce belirleyin ve o butceye gore alabileceginiz parcalari arastirin.

19. uguryilmaz144

uguryilmaz144 Onursal Üye

Adı:
    Uğur Yılmaz
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yapmayın etmeyin hocam :(

Enes Dökmen bunu beğendi.