Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol bisikleti toplama hakkında yardım.

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında MEHMET SARIDEDEOĞLU tarafından paylaşıldı.

1. MEHMET SARIDEDEOĞLU

MEHMET SARIDEDEOĞLU Yeni Üye

Bisikleti değiştirdim, flat olan bir yol bisikleti kullanıyorum. Gelecek sezon için bir bisiklet bakayım dedim istedeğim gibi bir şey bulamadım toplasam dedim, teknik bilgi noksanlıkları var. Maliyet oluşturamadım, bir yol bisikleti oluşturmak için hangi parçalara ihtiyacım var. Bir liste verebilir misiniz. Hatalı bir maliyet ile yola çıkmak istemem.
    Esasında istediğim basit ön dişlisi shimano ultegra 52-36 (52-39 gözümü korkutuyor biraz), rublesi 11-30, alu.kadro, karbon maşa yeterli, ayna kol 175 mm imkan varsa 180 mm ( bu bana artı mı eksi mi çok bilmiyorum kataloglarda görmedim ) boyum 188 kilom 93
    Kadro boyuda 58 yada bulabilirsem 60 istiyorum. Sanki bana 58 kadro yetecekmiş gibi geliyor. Denediklerim 58 yeterli gibi geldi. 60 Görmek nasip olmadı.

2. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Parça parçs yol bisikleti toplamak hem arzu ettiğiniz komponentleri bir araya getirebilmek hemde içinize sinecek bir bisikletin ortaya çıkması için düşünebilir ancak biraz maliyetlidir giriş seviyesinde mi bir yol bisikleti toparlamak hedefindemisiniz yoksa biraz üst düzey birşeymidir beklentiniz ?
    Bu konuya bütçeniz ile birlikte açıklık getirirseniz eğer sizlere daha iyi yardımcı olabiliriz forumda bu konuda yeterli bilgiye sahip pek çok kişi bulunmakta şimdiden kolay gelsin

3. MEHMET SARIDEDEOĞLU

MEHMET SARIDEDEOĞLU Yeni Üye

bisikleti genelde hep eğlence amaçlı kullanmıştım. 28" city bisikletim vardı. Ama bu yıl bir flat bar yol bisikleti daha almıştım. Ondan sonra niyeti bozdum, daha iyi bir bisiklete geçebilir miyim diye düşünmeye başladım.
    Genel olarak ayırmak istediğim bütçe 2000-2500 euro arasında çok sıkılırsam biraz yukarı doğru oynama yapabilirim.

4. Tunç Tuncay

Tunç Tuncay Forum Üyesi

Adı:
    Tunç Tuncay
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    3000 euro bir bütçe ve biraz sabır ile full karbon bir bisiklet toplayabilirsiniz , ancak bazı parçaları 2. el temizlerini bulabilirseniz. ve çoğunu yurt dışından getirmeniz koşulda bilindik birşey neticede.ama 52-36 zor bulunan bir ayna oranıdır yokuşku yollar için 50-34 çok daha işinizi görecektir ama düz yollarda çoğunlukla kullnacaksanızda 53-39 iyi bir orandır tabiki nasıl bir bisiklet toplamak istediğiniz sizin zevkiniz önceliklidir bizlerin direk söylemesi sizn tam istediğiniz bisikleti ortaya çıkartmayabilir çünkü tümüyle bir bisiklet ne kadar kişiye özelse o kadar kullanımı iyi zevkli olur onun için biraz kendinize göre araştırırp parçalar ile ilgili tek tek bilgi alırsanız daha net bir sonuca varabilirsiniz çünkü işin içine girince ne kadar geniş bir konu olduğu çıkıyor ortaya , http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=119220&highlight= bu linkte benim bisikletimi görebilirsiniz her parçası tek tek aranarak dünyanın bir sürü yerinden parçalar gelerek toplanmıştır.

5. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ne gerek var o kadar maliyete.. bu işin sonu yok nasılsa alın orta seviye 1000 tl lik bişey sürüş keyfine bakın....yok 3000 tl vereceksiniz gelecek takozun biri arabasıyla vuracak yada çalınacak al başına bela... o kadar masraflı birşeyin kollaması bile adamı stresten öldürür.

6. Tunç Tuncay

Tunç Tuncay Forum Üyesi

Adı:
    Tunç Tuncay
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    ee yeri geliyo adamlar mercedesi alıp caddeye park ediyolar bu zevkle birlikte ekonomi işi tabikide neticede zevkler tartışılmaz diye düşünürüm ben...

enzo bunu beğendi.