Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bİsİkletİ tercİhİ yardim.. Scott sedona salcano

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında üstün tarafından paylaşıldı.

1. üstün

üstün Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  2. üstün

üstün Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu modellerİn nakİt fİyatlari 1800-2000 tl arasi..

3. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bunlar içerisinde salcanoyu fiyatıyla, hafifliğiyle, fiyatına göre kaliteli donanımıyla tek geçerim.

4. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kesinlikle sedona scootun donanımı düşük geriye sedona ve salcano kalıyor salcano da ritchre sele borusu gidon ve boğaz kullanılmış ama tasarım olsunözelliklerii olsun bence her türlü Sedona :)

5. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ama bence salcanonun ya da sedonanın sram apex setli olanlarına bakın :)

6. üstün

üstün Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Önerİn İÇİn teŞekkÜr ederİm kardeŞİm..

7. fatih çelik

fatih çelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  8. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    salcano xrs 030 apex kullandım çok uzun süre.kullandığım sürede de memnundum bisikletimden gerçekten güzeldi.sonrasında specialized tarmac kadrosete eski bisikletimin donanımını geçirdim ve gerçekten farketti.tabiki bu iki kadroyu burada mukayese etmeyeceğim.

bence mutlaka scott u alın.neden mi ? bisikleti alınca zaten donanım değişeceksiniz.buna 105 de dahil.105 alsanız ultegra hatta belki ultegralı bisiklet alsanız dura ace ya da red e geçecesiniz.çünkü geliştirmek insan bir süre kullandıktan sonra ister istemez oluyor ve inanılmaz keyif veriyor.salcano xrs 030 apex alsanız apexi yükseltmeye kalkınca zaten en kötü rival sete geçeceksiniz bu da o kadroya olmayacak.ama scott kalitesindeki bir kadroya gerçekten yakışır çünkü kadro bunun hakkını verecek kalitededir.

aradaki farkı hissetme konusuna gelince: aradaki farkı siz hissetseniz ne olur hissetmeseniz ne olur.siz hissetseniz de hissetmeseniz de o fark olacak. sizin 5birimde gittiğiniz süreyi 4 birimde gitmeye başladığınızı siz bilmeseniz de bunu değerlere bakınca zaten göreceksiniz.yok aradaki farka ne gerek var diyecekseniz de alın bir salcano xrs 300 500 liraya sürün derim :)

sonuç olarak bence scott alın sürmeye başlayın zamanla yavaş yavaş set yükselecektir.çok ilerde 4-5 senede belkide iyice tecrübe kazanınca karbona geçersiniz grup set sram red shimano dura ace ya da campagnolo record lara yükselir jant setleri yükselir vs vs. ama kesin olan bir şey varsa o da şudur kadroseti yükseltmek diğerlerinden daha zordur.neden mi ? mesela tarmac kadroya geçtiğimde ön aktarıcı braze on olduğu için benim aktarıcım uymadı değişmek zorunda kaldım.ya da forumda farklı şeyler de oldu.evet bunlar ufak şeyler ama neden uğraşasınız ki.zaten altınızdaki kadronun iyi olduğunu bilmek bile yetiyor bazen.işte bu yüzden sadece bu 3 seçenek arasında tartışmasız scott derim...

üstüninanç bayram bunu beğendi.
  9. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    aralarındaki en iyi bisiklet salcano çok açık ama sonra donanım değiştiririm kadro değiştiririm dersen bilmem ayrıca salcano gerçekten aynı sınıf bisikletlere göre oldukça ucuz.

10. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    aralarındaki en güzel bisiklet salcano derken seçimi neye göre yaptınız ? biraz daha açabilir misiniz yorumunuzu ?

11. üstün

üstün Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kadro ve maşa hiç bi zaman değişmeyecek. belki diğer parçalar zamanla değişebilir. sanırım tercihim scott tan yana olacak.

zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. sağlıklı bol pedallı günler...

fatihaydın bunu beğendi.
  12. çetin ulutaş

çetin ulutaş Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhaba uzun turlar için yol biskletimi yoksa şehir bisikletimi idealdir karar veremedim yol biiskletlerinde bir süre sonra bel ağrısı oluyor diye bir şey duydum bu ne derece doğrudur bilen varsa bilgi verebilir mi? teşekkürler..

13. üstün

üstün Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şehir bisikleti veya hibrit en uygun..

14. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Alırım uzun süre kullanırım diyorsan Salcano. Yok bir süre sonra donanımlarını güncellerim diyorsan Scott en mantıklı seçim olacaktır.

Bende buna benzer bir ikilemde kalmıştım. Önümde karbon kadro 105 setli, alüminyum kadro ultegra setli seçenekler vardı. Daha sonra donanımı yükselmek istediğimden karbon kadroyu seçtim.

15. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    donanım olarak yaptım f/p bakımından bence en iyisi salcano tiagra donanımlı. sedona 611 2012 bulması pek mümkün değil 2013 611 lerde sora donanım var.Scott 10 kilo ve donanım olarak düşük tabi ki scott kadro işçilik önde ama düşük donanıma bu kadar para vermek bence yanlış onun yerine yerli salcano sıkı pazarlık daha iyi donanım daha karlı :)

16. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    salcano xrs 030 tiagra önerebilirim sizi üzmez yeterli verimi alabileceğiniz bir bisiklettir