Yol Bisikleti Tercihi - Bianchi SLR 200 (Alternatiflerden biri)

Sarp X

Aktif Üye
Tepki
137
İstanbul/Kadıköy - Balıkesir/Akçay-Zeytinli
İsim
Sarper Uluoluk
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba, Carraro 224 kullanıyorum. Yol bisikletine geçmek istediğim için elden çıkarmayı düşünüyorum.

Öncelikle şunu belirteyim sıfır almayacağım. İkinci el alacağım. Aşağıda belirttiğim fiyatları buna göre düşünebilirsiniz.

Aklımda birkaç model var, henüz tam karar veremedim. 1000-1200 TL ve mümkünse altında yakaladığım güzel bir bisiklet olursa almak istiyorum. 1500'e en az Tiagra setli ve görüntüsüyle de beni memnun eden bir model olursa alacağım.

Salcano 040 çok tutuldu ve tercih edildi ama benim içime sinmiyor. Özellikle de görüntüsü.

Bu fiyatlara 2. el ne alınmalı, hangisi (sebepleriyle) öne çıkıyor?

Sahibinden'de bir Bianchi SLR 200 bisiklet buldum. Aslında eski bir model ve kadroda yamulma var ama Sora set gibi duruyor ve görüntüsü hoşuma gitti. Bianchi hiç sevmem aslında ama görüntü hoşuma gitti kadrodaki probleme rağmen :)

İlandaki bisiklet özellikle kadrodaki problemle 900 TL eder mi sizce veya başka ne önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

(link)

Scudo

0geday

Aktif Üye
Tepki
132
İsim
Ögeday Bener
Bisiklet
b'Twin
Tiagrali carrarolar var 1500 e ikinci el bence şıkta duruyor

Kensou

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Batuhan T
Bisiklet
Salcano
Öncelikle merhaba,
1500 liraya Tiagra setli bi bisiklet bulabileceğinizi sanmıyorum, bulur iseniz de satıcının kendisiyle bizzat tanışmış olmanızı veya bi yakınınızın tanışmış olmasını tavsiye ederim.
XRS040 konusuna gelirsek de benim şuanda kullandıgım bisiklet yaklaşık 2 aydır kullanıyorum inanın ki bu fiyata alabileceğiniz en güzel bisiklettir.
Ben 2.elini 1000 lira gibi bir fiyata almıştım o fiyat civarına claris vs setli bisiklet alıp da kendinizi yol bisikletinden hiç soğutmayın derim.
Ayrıca ticarete burnumu sokmak istemezdim, ama 0 fiyatı 1200-1300 lira olan bi bisikletin 4 yıl kullanılmışını 1000 liraya almak da ne kadar mantıklı orasını düşünün derim.
Benim size tavsiyem yol bisikletine geçişte sora sistemli xrs040 tercihi olacaktır..Ha 1500 liraya bütçemi arttırırım derseniz orasını bilemem.Ama 0 bisiklet almanızı tavsiye etmem.2.el temizini bulup daha üst seviye sistemli bi bisiklet daha iyi olucaktır.
Herhangi bi sorunuz olursa özelden de cevaplarım.Şimdiden hayırlı olsun!

0geday

Aktif Üye
Tepki
132
İsim
Ögeday Bener
Bisiklet
b'Twin
233909215

Kesinlikle satıcı ile bir tanıştığım yoktur bakarken gözüme çarptı biraz daha assalarda ultegra setli 105 kollu bir bisiklet bile var

Sarp X

Aktif Üye
Tepki
137
İstanbul/Kadıköy - Balıkesir/Akçay-Zeytinli
İsim
Sarper Uluoluk
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kensou hocam mesajda özellikle sıfır bisiklet almayacağımı belirttim. :)

İkinci el 1.500 TL'ye Tiagra setli bisikletler var, hatta şu anda yeni koyulmuş bir Salcano Xrs 030 bile var forumda :) Kadro uymuyor tabi.

Salcano'nun bisikletleri F/P olabilir bu fiyat aralığında ama bence çok kötü tasarıma sahip bisikletler yapıyor. Donanım öncelikli olsa da görüntüsü içime sinmiyor.

SLR 200'ün sıfırı var mı bilmiyorum şu anda ama olanlarla aynı model değil diye biliyorum koyduğum linkteki. Tabi emin olamıyorum, çok da bir bilgim yok bu konuda.

Yol bisikleti ile uyumum nasıl olacak bilemiyorum. Decathlondaki Btwin denemelerimde sanki boynum ağrıyacak ve yoracak beni gibi geliyordu ama artık yavaştan gözümü kararttım.

Her şeye rağmen içime sinmezse çok da pişman olacağım bir para ödemiş olmayayım diye önceliğim 1200 TL ve altı bu nedenle ama tabi çok cezbeden bir seçenek olursa işler değişebilir :)

@0geday kadro boyu büyük malesef. Yoksa düşünebilirdim. Beğendiğim bir model.

Kensou

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Batuhan T
Bisiklet
Salcano
@Sarper Uluoluk Xrs030'u 1500 liraya bulduysanız bir kere daha bakın derim.Zira fiyatı 2500 ile 3000 arası değişmekte.
Ben sizi anladım merak etmeyin boyun ağrısı falan çekmezsiniz bende 5 ay mtb kullandım ilk yol bisikletine decathlon'da aynı şekilde bindiğimde o kadar garip gelmişti ki anlatamam.Ama inanın ki sizin oldugunuzda alışması 1 hafta almıyor :)