Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bİsİkletİ tercİh

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında SamiKayhan tarafından paylaşıldı.

1. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.Konya'da yaşıyorum.MTB bisikletim vardı,maalesef çalındı.Bu yüzden yeni bir bisiklet almak istiyorum.MTB düz yolda çok yorucu olduğu için yol bisikleti alacağım.1300-1350 bütçem var.2 model arasında kaldım:

-Giant Escape 1
    -Trek fx 7.2

Sizce hangisini tercih etmeliyim?Giant'ın maşası aluminyum,Trek'in çelik ve fiyat olarak Giant'tan daha pahalı.Ne farkı olabilir? Şimdiden teşekkürler. Başka modeller de önerebilirsiniz.

2. Haluk Tarhan

Haluk Tarhan Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhaba Sami Bey,
    Öncelikle çok geçmiş olsun.
    Bisikletlere gelirsek iki modeli de kullanmış, denemiş değilim. Kağıt üzerinde gözüken Escape1'de biraz daha iyi komponentler kullanmış, alivio seti çok bozulmamış. 27 vites, aliminyum/karbon masa gibi avantajları bu modeli bir adım one çıkartıyor. Eğer imkan varsa iki modeli de yerinde görüp inceleyerek içinize sineni almanız en doğrusu olacaktır.
    Alternatif olarak Specialized Sirrus serisi ve Merida Speeder serisini inceleyebilirsiniz.
    Seçiminiz şimdiden hayırlı olsun, iyi pedallamalar :)

3. Ozan Güner

Ozan Güner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sami bey, bu bisikletler yol bisikleti değil , şehir bisikletidir. Yol bisikleti dediğimiz bisikletler genelde drop-bar gidonlu ve daha ince lastikli bisikletlerdir.Bence Fx serisinden şaşmayın derim, harika bir görünüşü ve geometrisi var,parçalar değişir ama bisiklette kadro daimi olur :)

Bengg bunu beğendi.
  4. E. Erdi

E. Erdi Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    2 hafta önce Giant Escape 1 aldım ve oldukça memnunum. 1300 liraya alınabilecek en iyi amortisörsüz şehir bisikleti.

Trek 7.2'yi 1350 liraya bulabileceğinizi pek sanmıyorum. 2012 hadi belki bulunur ama, gerçi o da stoklarda hiç yok, 2013'leri 1450 liranın altına bırakan yer yok. İstanbl'daki çoğu Trek satıcılarını dolaştım ama durum bu.

Bu dediğim fiyatlara çıkabilirseniz Trek 7.2 alınabilir ama 1300 liralık bütçe için bence en iyi tercih Escape 1.

5. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Oncelikle Teşekkür ederim.Trek fx 7.2 sipariş üzerine getirildiği için pek inceleyemedim.Ama başka bir yerlerde bulabilirsem inceleyeceğim.Konya'da yaşadığım için Specialized bulamam gibime geliyor. Iyi pedallamalar :)

6. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kadrosu çok ustt düzey ama malzeme olarak giant daha üstün.Tercihimi Trekten yana yapacağım,galiba :)

7. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ağırlık olarak nasıl hafif mi?

8. E. Erdi

E. Erdi Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Giant 12, Trek 12.4 12.5 kilo civarında olması lazımdı.

Trek şehir-tur bisikletlerinde en popüler marka. Giant da kötü değil tabi. Zaten bu 2 marka da dünyaca bilinen ve kendini kanıtlamış, kadro sağlamlıklarıyla ön plana çıkmış markalar. Hangisini seçerseniz seçin pişman olmazsınız. İkisi de sınıfının en iyi bisikletleri arasında.

Trek'in fiyatı biraz daha yüksek. Eğer bu fiyata çıkabiliyorsanız Trek daha alınası. Benim bütçem de 1300 lira civarlarıydı. Trek'i bu fiyatlara bulamayınca Escape 1'i almıştım.

Şimdiden hayırlı olsun. Bol pedallamalar :)

9. Haluk Tarhan

Haluk Tarhan Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    http://www.aktifpedal.com/bisiklet-bayi-bisikletci-servisler (Aktif Pedal Konya Bayisi var gözüküyor, bir deneyin şansınızı)

http://www.meridaturkiye.com/ (Merida aynı şekilde Konya Bayisi var)
    Yanlış anlamayın bunları illa alın diye değil ama seçenekleri görüp en doğru seçimi, aklınızda soru işareti kalmadan yapabilmeniz açısından yazıyorum.
    Kolay gelsin :)

10. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Cok tesekkur ederim :)