Yol bisikleti tekerlek tavsiyesi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında ÖzgürÇobanoğlu tarafından paylaşıldı.

 1. ÖzgürÇobanoğlu

  ÖzgürÇobanoğlu Aktif Üye

  Kayıt:
  13 Ocak 2008
  Mesajlar:
  127
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  Istanbul/Caddebostan
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Merhaba
  İşe bisikletle gidiyorum. Hava şartına göre iki bisikletim vardı ama ikisini de satıp karbon yol bisikleti aldım. Tabi işe gidişlerim devam ediyor.
  Her hava şartında kullanıyorum. Yağmur, kar vs o yüzden lastik seçimi konusunda kararsın kaldım.
  Benim için tabi öncelik patlamaya karşı direnç. Şu anda lugano var bisikletimin üzerinde ve yeni olduğu için muhtemelen yazı onlarla geçiririm diye düşünüyorum yarılma olmadığı sürece.
  Ama tam olarak ne almalıyım bütün yol şartları için karar veremedim.
  Conti Gatorskin iyi görünüyor ama ıslak zemin performansının çok iyi olmadığını okudum. Duranolar da çok ağır lastikler. Sizin önerileriniz neler, yardımlarınızı bekliyorum
  teşekkürler
   
 2. Aytuğ Ş.

  Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

  Kayıt:
  17 Ekim 2013
  Mesajlar:
  361
  Beğeniler:
  184
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
 3. Okan Aydoğan

  Okan Aydoğan Kıdemli Üye

  Yaş:
  26
  Kayıt:
  17 Ekim 2011
  Mesajlar:
  391
  Beğeniler:
  113
  Şehir:
  Kayseri
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  bence Michelin Pro 4 serisi mükemmel, açıkcası ben kullanıyorum çok memmunum ıslak yolda da çok fark ediyor. Kendi test video su da var zaten, izleyebilirsiniz :)
   
 4. UtkuSener

  UtkuSener Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  17 Mart 2013
  Mesajlar:
  420
  Beğeniler:
  493
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Ben Continental Gatorskin kullanıyorum ıslak zeminde uzun süreli deneme fırsatım olmadı daha doğrusu yağmurlu havalarda yol bisikletimi kullanmıyorum :) Fakat yol ortasındaki ağaçları ve bitkileri sulama amacıyla yapılan bilinçsiz sulama yüzünden yola akan sulardan geçtim hatta viraj ortasına akan suların üstünden geçtiğim oldu. Şimdiye kadar herhangi bir süpriz yaşamadım. ilk zamanlarda ıslak zemin bulup fren denemesi yaptığımda fren performansı benim için yeterli sayılabilecek seviyedeydi.
  patlak koruması olarak 750-800 km de 1 kere arka lastiğimi patlattım, lastiği söktüğümde 4 parça camı lastikten cımbızla çıkarttım ama birisi iç lastiğe ulaşmayı başarmıştı
  sanırım gatorskin in en iddalı olduğu nokta kullanım ömrü, 800km sonucunda arka lastiğin tam ortasındaki kalıp çizgisi hala gözle görülür şekilde duruyor ön lastikte ise kalıptan çıkan pırpırlar hala tek tük gözüme geliyor, kalıp çizgisi ise neredeyse fabrikadan çıktığı gibi duruyor.

  tahminen gatorskin in hamuru grandprix serisine göre biraz daha sert. Bu çerçeveden bakınca zaten daha düşük yol tutuş(ben herhangi bir sıkıntı yaşamadım) daha yüksek kullanım ömrü sağlıyor.