Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti Tavsiyesi !

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ÖzerFurkan tarafından paylaşıldı.

1. ÖzerFurkan

ÖzerFurkan Üye

Seviye:
    Alacağım bisiklette bulunması gereken
    Vites Seçimi : Tiegra
    Vites Sayısı : 20
    bu iki özellik mutlaka olacak
    Kompedantlar mümkünse marka olmasına ve kaliteli olmasına dikkat ediyorum örneğin salcano xrs030 tiegra donanımı çok güzel diyebilirim , mavic jant seti , ritchey gidon boğaz ve sele borusu maşası karbon renk uyumuda gözüme güzel geldi fiyatıda tam bütçemi zorladı 2.040 TL , bu bisikleti alma amacım kulübe girdim ve antremanları yol bisikletiyle yapıcak olmamız şu anda MTB ile gidiyorum pek fark etmiyor ama bir an önce değiştiricem , öneriniz hangi markalardır, eski bisikletim olan kron'u alırken sormadım bile ama şikayetim şuydu rubena diye bi lastik sadece boş agırlık maşa zoom acaip esnek jant setine her akşam contra sıkıp duruyordum göbekte boşluk oluyor haa bisikleti kötülediğimden degil aynakolu 48 t yapıp düz lastik alınca performans arttı ama artık yollar dar geliyor 55km/s üstüne çıkamaıyorum ve günlük 4 saat üzeri sürüşlerimde çok yoruyor.

sizin bisiklet tavsiyeniz varsa dikkate alırım bide salcano kullanan varmı kadrosu nasıldır ve sorun çıkartırmı , bide bisikletin zincirlerini nasıl yağlamalıyım kaç günde bir ? BÜTCE MAKSİMUM 2000 TL

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    furkan dostum ,
    bacak boyun ve boy kaç cm ..değişik linkler var bende orada hesaplamalar yaparak sana sonuç vermeye çalışayım .

, ,testisler hesaba katılmayacak, bacak ile gövdenin birleşim noktası baz alınacak..dıştan kalça tarafından ölçmüyoruz içerden ölçüyoruz, iki bacak arasından ölçüm yapılıyor ..ayağın topuğundan bacağın gövde ile birleştiği nokta bazdır..
    tabi bacak kırık olmayacak..ölçme için mezüre olabilir..

3. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Salcano XRS030 Tiagra gayet mantıklı bir seçim ve pazarlıkla alabilirsiniz ama asıl sorun bütçe değil, bütçe olsa bile stoklarda XRS030 Tiagra ve Apex bulamamak. Başlangıç için F/P ürünü diyebilirim XRS030'lar için.

Kompedant derken komponent demek istediniz sanırım.

4. ÖzerFurkan

ÖzerFurkan Üye

Seviye:
    bacak boyum 90 cm boyumda 1.79 ile 1.80 ölçtüm , ahmet abi şimdi kompedant diye söylüyor bizim buradakiler yapcak bişeyim yok :)

5. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  6. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  7. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisikleten almadan önce o bacaklar sigortalanmalı :agla:
    (hatalı ölçüm değilse ender rastlanan bir oran bu nedenle şaka olarak yazdım)
    Tiagra 10 vites ve benzeri seviyede donanım ile 2000 Tl. üst sınır yazdığınız marka model dışında seçenek var mı ? kıyaslamak için yazarsanız değerlendirilebilir , ama tiagra donanım, 2000 TL limitle seçenek pek olmaz. İşin gerçeği Kadro kalitesi her seviyede hep bilinmezlik ve şüphe içerir fiyat olarak alta gittikçe güven azalır. Biraz daha fala risk alırsınız.