Yol bisikleti tavsiyesi

Tepki
24
Bisiklet
Cube
@Berke Kazankayason olarak dun gittim bir bisiklet bayide denedim, nedense 56 kadro buyuk geldi, 52 ile 54 arasi tam geliyor, bisiklet markasi cannondale, guzel bisikletler vardi ve pesinde indirim yaptilar modeline az sonra bakacagim peki bu marka hakkinda ne dersiniz?

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selahattin Kotay

Sağlam dünya çapında bir markadır ancak yüksek fiyata düşük donanım almış olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: Engin Öz
Tepki
24
Bisiklet
Cube
Denediğim bisiklet Cannondale CAAD8 : (link)

Ayrıca bana satıcılar su linklerdeki bisikletleride gösterdiler : (link) ve (link)

Bunlar dag bisikleti olmasına ragmen sonradan ince jant ve lastik takıp + Triatlon bisikletlerinde bulunan barlardan takılabileceğini ve daha cok yönlü yani cyclocross gibi kullanılabileceğini ifade etti. Böylelikle hem daha iyi bir fren sistemi ( disk fren ) daha sağlam bir kadro (tiple) ayrıca vucud agırlıgıma daha cok hitap edeceğini, istediğimde arazi veya sehire daha uygun , istediğimde jantları değiştirip cyclocross gibi daha hızlı kullanabileceğimi söylediler özellikle mavi olan modeli. Sizlerin fikri nedir? Satıcı ayrıca yol bisikletinin kullanım alanının cok kısıtlı oldugu ve hız olarak maratonlara katılmadığım surece cok fark etmeyeceğini aktardı. Sizce bu bilgiler doğru mudur?

Murat Yavuz

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Colnago
@Selahattin Kotay

İlk mesaja bakılırsa bütçe bin ila binbeşyüz arası sanırım, son mesajdaki bisikletlerin hangisini peşin fiyata indirimli bu şekilde alabiliyorsunuz? Bizde alalım, toptan ucuza gelsin? :D

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selahattin Kotay

4200 liraya MTB alıp bir de onu Cylocross'a çevirmek için para mı harcayacaksınız? :D
4000 Liraya çok kral bir cylocross gösterebilirim size eğer düşünüyorsanız. :)

Tepki
24
Bisiklet
Cube
@Murat Yavuz
Bühtçeyi biraz kaldırdım yukarıya yoksa adam akıllı bulamıyorum bisiklet malesef

@Berke Kazankaya

Yok onu cylocross a cevirmek değil amac , kullandıktan sonra sıkılırsam değiştirebilme olasılıının olması, tabii bilmiyorum olur mu oyle birsey satıcının dediği gibi. O yuzden soruyorum ne kadar dogrudur, ayrıca onereceğiniz bisikletlerede bakabilirim. Peşin alacagımdan 4200 TL olan bisikleti 3350 ye alabiliyorum.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dağda, taşta, toprakta, asfaltta, kumda, karda her yerde ömür boyu kullanırsınız bunu. :)
(link)

Engin Öz

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Merida
Abi ne uğraşıyorsunuz ki bu kadar. Sonuçta şehiriçinde işe ulaşım amaçlı kullanacaksanız 1500-2000 aralığında merida alın başınızda ağrımaz geberene kadar kadro garantisi de var diğer tüm markalarda olan tüm donanımda var. Sonuçta uzay mekiği değil ki. bu paralar sokaktanmı toplanıyor . ha yarışçı olursunuzda yüksek bütçelerle yüksek donanımlara ihtiyaç duyulur onu anlarımda gündelik kullanımda bence çok yüksek para harcamanın mantığı yok. ki zaman içinde zaten modifiye ediliyor bır para harcanıyor illaki.

Merida candır:) kullanıyorum tavsiye ederim.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Selahattin Kotay

Bunu söyleyen adam ya hiç yol bisikleti kullanmamış, ya da hiç dayak yememiş.

Ayrıca 29'ın jantlarını değiştirip cyclocross yapmak nedir? SPD ayakkabı ile 13 kiloluk, compact kadrolu (sele borusu kısa, üst boru eğimli) bisikleti omuzlayıp merdiven çıkabiliyor muymuş bunu diyen?

Tepki
24
Bisiklet
Cube
@Engin Öz
peki meridanın hangi modelini tavsiye edersiniz? sitesine baktım guzel bisikletler var, kaldi ki ilk defa duyuyorum.

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
@Selahattin Kotay

Böyle bir öneri yapan bisiklet sektörüyle uğraşmasın. NASA'ya iş başvurusu yapsın. Harcanıyor yeminle.
Bunu diyen 29'' lastikli bir mtb'nin cyclocross'a dönüşmesi için neler yapılacağını biliyor mu acaba?

Tepki
24
Bisiklet
Cube
@Murat B.

Bende biraz tereddut ettiğim için yazdım sormak istedim, cunku en basta onde suspansiyonu mevcut bisikleti nasıl yol bisikletine cevirebiliriz diye düşündüm. O değil, kullanımım işe git gel olacak sıkılıncada gezicem, kendimi oyle daglara taslara vurmuyorum vursamda kafamı gozumu vurup sonra yararım sanırım :) asfaltta kullanıcam beni yormasın yeter bisiklet birde şık gözüksün biraz. Turkiyedfeki asfaltı goz onune alıncada biraz kafa karısıyor , dun bir bmx tavsiye etmediği kaldı o_O

Tepki
24
Bisiklet
Cube
@Engin ÖzMeridanın hangi modelini oneriyorsunuz ?

Ayrıca arkadaslar sordugum bisiklet cannondale caad 8 hakkında onerir misiniz diye sormustum donanım vs olarak ? Kimseden cevap gelmedi. Var mı bisiklet hakkında birseyler soyleyebilecek olan?

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Selahattin Kotay

Cannondale CAAD serisi, kadro olarak efsane bir seridir.
Performans ve ağırlık olarak kendinden 2-3 kat pahalı karbon kadrolarla yarışır.
Özellikle CAAD9 ve CAAD10 bulunduğunda kaçırılmaması gereken kadrolardandır.

Kadro olarak hiç bir pişmanlık yaşamazsınız. Donanım olarak ise, diğer bisikletlerle aynı işte. Sora setli CAAD8 ile Sora setli Merida arasında fark yok :)

Tepki
24
Bisiklet
Cube
@Selahattin Kotay

Ozaman Caad 9 efsane diyorsunuz caad 8 de kotu degildir değil mi? Ayrıca Caad 8 ve sora setli merida arasında eger fiyat olarak merida daha uygunsa onlardan birtane alsam demekki fark olmayacak ? Dogru mu anlamısım?

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Selahattin Kotay

Grupset bakımından fark olmayacak, evet. Sonuçta aynı parçaları kullanıyorlar.
Kadro olarak ise, Merida'yı da araştırmak gerek.
CAAD serisi güzel evet, ama Merida ondan ne kadar kötüdür, ya da kötü müdür bakmak gerek.

Neyse,
sonuç olarak benim o bütçede tavsiye edeceğim, kadrosu daha iyi olan bisiklet olacaktır. Kadrosu ve kadro görüntüsü daha çok hoşunuza giden bisikleti alın.
Zaten grupseti değiştireceksiniz kısa süre sonra.

Tepki
24
Bisiklet
Cube
@Gökhan Toros

Hepinize cok tesekkur ederim.

Grupsetini niye değiştireceğim ? daha bilincli binmeye baslayınca daha iyisini mi isteyeceğim demek istiyorsunuz?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selahattin Kotay

Hocam siz en iyisi ne tarz bir bisiklet istiyorsunuz ona karar verin yol mu şehir mi cylocross mu sonra markaya karar verin. O gelecek diyecek merida çok iyi bu diyecek cannondale başkası gelecek salcano öneririm donanım çok iyi diyecek böyle olmaz bu iş bisiklet alamazsınız. :D 1500 tl bütçe Salcano ile başladı konu şuan nerelerdeyiz. :D

Tepki
24
Bisiklet
Cube
Peki bu bisiklet cannondale caad 8 e gore nasıldır ? Focus Culebro 5.0 CP ?

(link)

Daha uygun fiyatı ve guzel gozukuyor ancak double butted, kaldı ki cannondale triple mi yoksa double mi onuda bulamadım.

• Beğen
Tepkiler: orhca